УХВАЛА
18 листопада 2015 року Справа № 803/607/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
при секретарі судового засідання Брудовській Н.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача-1 ОСОБА_2,
представника відповідача-2 ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про поновлення пропущеного строку для предявлення виконавчого листа до виконання по адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Луцької обєднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення суми бюджетного відшкодування,
ВСТАНОВИВ:
10 листопада 2015 року позивачем було подано заяву про поновлення пропущеного строку для предявлення виконавчого листа до виконання, яка вмотивована тим, що виконавчий лист у справі № 803/607/13-а не міг бути пред'явлений до виконання у зазначений у ньому строк, оскільки виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2013 року було зупинено ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22 квітня 2014 року до закінчення касаційного перегляду справи.
В судовому засіданні представник позивача заяву про поновлення пропущеного строку для предявлення виконавчого листа до виконання підтримав повністю з підстав, викладених у заяві.
Представник відповідача-1 Луцької обєднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби (далі Луцька ОДПІ Волинської області ДПС) в судовому засіданні та в поданих письмових запереченнях від 17 листопада 2015 року проти задоволення заяви про поновлення пропущеного строку для предявлення виконавчого листа до виконання заперечив, оскільки вважає, що зупинення виконання рішення суду не впливає на передбачене законом право заявника предявити виконавчий лист до виконання, водночас для реалізації такого права заявнику необхідно дотримуватись строку для предявлення виконавчого листа до виконання, який в даному випадку був пропущений без поважних причин.
Представник відповідача-2 Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області (далі ГУДКС України у Волинській області) в судовому засіданні просила відмовити в задоволенні заяви про поновлення пропущеного строку для предявлення виконавчого листа до виконання.
Заслухавши пояснення, доводи та заперечення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити заяву про поновлення строку предявлення виконавчого листа до виконання з таких підстав.
Судом встановлено, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2013 року по справі № 803/607/13-а, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2014 року, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Луцької ОДПІ Волинської області ДПС від 28 лютого 2013 року № НОМЕР_1 та стягнуто з Державного бюджету України на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 бюджетне відшкодування з податку на додану вартість за листопад місяць 2012 року в сумі 300 033 грн. 00 коп.
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій ГУДКС України у Волинській області оскаржило їх в касаційному порядку.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22 квітня 2014 року відкрито касаційне провадження та зупинено виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2013 року до закінчення касаційного перегляду справи.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 8 вересня 2015 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2013 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2014 року залишено без змін.
Волинським окружним адміністративним судом 19 жовтня 2015 року видано виконавчий лист № 981/2015р. по справі № 803/607-13-а, зі строком пред'явлення його до виконання до 19 березня 2015 року.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено законом.
В силу вимог частини другої статті 24 зазначеного Закону стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.
Згідно із частиною першою статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
За правилами частини другої та третьої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 124 Конституції України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Так, судом встановлено, що виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2013 року зупинено ухвалою Вищого адміністративного суд України від 22 квітня 2014 року до закінчення касаційного перегляду справи.
В свою чергу рішення по суті спору прийнято Вищим адміністративним судом України 8 вересня 2015 року, тобто зі спливом строку пред'явлення виконавчого листа до виконання.
За таких обставин, суд дійшов висновку, про поважність причин пропуску позивачем строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання, а тому необхідно заяву задовольнити та поновити заявнику-стягувачу строк для предявлення виконавчого листа до виконання.
Керуючись частиною сьомою статті 160, статтею 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про поновлення пропущеного строку для предявлення виконавчого листа до виконання по адміністративній справі задовольнити.
Поновити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4 пропущений строк для предявлення виконавчого листа № 981, виданого 19 жовтня 2015 року.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяА.Я. Ксензюк
Ухвала в повному обсязі складена 20 листопада 2015 року.