ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/24/12
"03" лютого 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
при секретарі судового засідання Митко В.В.
за участю: представника позивача - державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" ОСОБА_1, довіреність від 26.01.2012 року №133
представника відповідача - відділу культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації ОСОБА_2, довіреність від 02.02.2012 року № 57
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно -Західному регіоні" до відділу культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації Тернопільської області про стягнення заборгованості по штрафних санкціях
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_3 підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" звернулося до суду з адміністративним позовом до відділу культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації Тернопільської області про стягнення в примусовому порядку в дохід Державного бюджету України 2040,00 грн. штрафних санкцій на підставі постанов від 09.08.2011 року №06/30-02-020 і №06/30-02-019 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику відповідно 1360 грн. і 680 грн., які відповідачем в добровільному порядку не оплачені.
В судовому засідання представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з мотивів викладених у заяві та просить задовольнити.
Представник відповідача в суді позов визнала, не заперечує проти його задоволення, пояснивши, що штрафні санкції не сплачені у зв'язку з важким фінансовим становищем відділу культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації Тернопільської області.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступні обставини.
Як вбачається з акту №06/30-0458 14.10.2010 року представником позивача - державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Тернопільській області ОСОБА_4 на підставі діючого законодавства України було проведено обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства соціально важливих споживачів електричної енергії (навчальні, дошкільні, лікувальні заклади та підприємства з експлуатації житлового фонду тощо) в осінньо-зимовий період та в умовах надзвичайних ситуацій (ОЗПС). За результатами перевірки на підставі вказаного акту видано припис №06/30-0263 від 14.10.2010 року про усунення виявлених порушень, зокрема начальнику відділу культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації ОСОБА_5 відремонтувати пошкоджену КЛ-0,4кВ, який обов'язковий для виконання відповідачем згідно ст. 9 Закону України "Про електроенергетику".
В результаті перевірки 26.07.2011 року встановлено, що відповідачем відділом культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації Тернопільської області не виконано вимоги припису від 14.10.2010 року № 06/30-0263 щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду а саме не відремонтовано пошкоджену КЛ-0,4кВ. ПТЕЕС пункт 6.2.10. ПБЕЕС пункт 3.3.7. Термін усунення до 26.05.2011 року, чим порушено ст. ст. 9, 26 Закону України "Про електроенергетику".
09.08.2011 року винесено постанову №06/30-02-020 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на відділ культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації в розмірі 680 грн., яка відповідачем в установленому законом порядку не оскаржена.
29.03.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Тернопільській області ОСОБА_4 перевірено виконання розпорядження №06/30-0309 від 14.12.2010 року і встановлено, що вимоги розпорядження не виконані в частині вжиття заходів щодо забезпечення постачання електроенергії для електроустановок БС згідно з вимогами ПКЕЕ. ПКЕЕ Пункт 1.3.; 1.6.; 1.7.; 1,10.; 5.1.; 5.7.;5.15. і надання документації щодо приєднання БС до мереж будинку культури (ТУ, проект, акт допуску ПТЕЕС Пункт 5.3.1.; 5.4.14 термін усунення до 02.02.2011 року (акт перевірки (протокол) №06/30-48-007 від 29.03.2011 року).
За результатами перевірки видано розпорядження №06/30-02-079 від 30.03.2011 року про зобов'язання усунення виявлених порушень. Граничний термін виконання 27.05.2011 року.
26.07.2011 року представником позивача проведено перевірку відділу культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації та встановлено, що вимоги розпорядження від 30.03.2011 року не виконано, про що складено акт перевірки (протокол) №06/30-48-019.
Старшим державним інспектором з енергетичного нагляду 09.08.2011 року винесено постанову №06/30-02-019 згідно якої на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1360 грн.
У відповідності до вимог статті 27 Закону України "Про електроенергетику" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності з статті 27 Закону України "Про електроенергетику" та п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та в сфері теплопостачання затвердженим постановою Кабінету Міністів України № 1312 від 21.07.1999 року відповідач був зобов'язаний протягом 30 днів з дня прийняття постанови сплатити штраф до Державного бюджету України. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. Рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.
Оскільки постанови № 06/30-02-019 та № 06/30-02-020 від 09.08.2011 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику відповідачем не оскаржені, не оспорювані у встановленому законом порядку, а відтак є чиннними і підлягають виконанню.
За таких встановлених обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2,6,7,11,86,122,160-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з відділу культури і туризму Гусятинської районної державної адміністрації Тернопільської області (48201, смт. Гусятин, вул. Наливайка 2, Тернопільська область) до Державного бюджету України 2040 (дві тисячі сорок) грн. 00 коп. штрафних санкцій на р/р 31112106700116, держбюджет Гусятинський район 21081100, МФО 838012, ідентифікаційний код одержувача 23588131.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддяМартиць О.І.
копія вірна: СуддяМартиць О.І.