ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/431/12
"23" лютого 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
при секретарі судового засідання Яловіцькій Н.В.
за участю:прокурора ОСОБА_1
представника позивача - Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - ОСОБА_2, довіреність № 02-ТЕ від 03.01.2012 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора міста Тернополя в інтересах держави, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Тернопільський облагропостач" про стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
Прокурор міста Тернополя звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Тернопільський облагропостач" про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020 грн. в користь Державного бюджету України за правопорушення на ринку цінних паперів.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що проведеною Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку перевіркою за додержанням відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери встановлено факт порушення пункту 1 глави 1 та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364, а саме станом на 30.04.2011 року емітентом відкритим акціонерним товариством "Тернопільський облагропостач" не опубліковано регулярну річну інформацію за 2010 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушено вимоги вищевказаних пунктів Положення. За наслідками перевірки 08.08.2011 року на відповідача накладено штраф у розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн., який необхідно було перерахувати протягом 15 днів з моменту отримання постанови № 113-ТЕ "Про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів" в дохід Державного бюджету України.
В судовому засіданні прокурор і представник позивача позовні вимоги підтримали повністю з мотивів, викладених у позовній заяві та просять задовольнити, оскільки штраф відкритим акціонерним товариством "Тернопільський облагропостач" в добровільному порядку не сплачений.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно та належним чином, що не перешкоджає розгляду справи по суті у його відсутності за наявності достатніх документів про права та обовязки сторін у відповідності до чинного законодавства України.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, прокурора, суд встановив наступні обставини.
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, до системи якої входять її територіальні органи. Основні завдання Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, її територіальних органів полягають у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, здійсненні державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів, додержання законодавства у цій сфері, захисті прав інвесторів, сприянні розвитку цінних паперів, застосуванні санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Невиконання субєктами господарювання законних розпоряджень Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, спрямованих на усунення порушень законодавства у сфері обігу цінних паперів, а також постанов про застосування штрафних санкцій, зачіпає інтереси держави і тому виникає передбачене ст. 121 Конституції України, п.5 ст. 20, ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" право прокурора на звернення в суд з позовом для їх захисту.
14 липня 2011 року Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому зазначено, що відповідно до вимог пункту 1 глави 1 та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364 емітенти цінних паперів зобовязані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Згідно акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 113-ТЕ в результаті перевірки Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за додержанням відповідачем відкритим акціонерним товариством "Тернопільський облагропостач" вимог чинного законодавства про цінні папери встановлено що відкритим акціонерним товариством "Тернопільський облагропостач", як юридичною особою та емітентом станом на 30.04.2011 року не опубліковано регулярну річну інформацію за 2010 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушено вимоги вищевказаних пунктів Положення.
Крім того, 28 липня 2011 року винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні емітента відповідача по справі відкритого акціонерного товариства "Тернопільський облагропостач".
Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено накладення на юридичних осіб штрафів у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації.
Постановою Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 113-ТЕ від 08 серпня 2011 року до відкритого акціонерного товариства "Тернопільський облагропостач" за неопублікування регулярної річної інформації за 2010 рік застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 грн., яка відповідачем не оспорена, не оскаржена, не визнана нечинною у встановленому законодавством порядку, а відтак є чинною та підлягає виконанню.
Однак, відповідачем відкритим акціонерним товариством "Тернопільський облагропостач" в добровільному порядку не сплачено зазначених штрафних санкцій, а тому сума заборгованості 1020 грн. підлягає стягненню в примусовому порядку по рішенню суду.
За таких встановлених обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені та підтверджені документально.
Керуючись ст.ст.2,6,7,72,86,122,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора міста Тернополя в інтересах держави, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Тернопільський облагропостач" (м. Тернопіль, вул. Поліська 14, код ЄДРПОУ 00913752) 1020 (одну тисячу двадцять) грн. 00 коп. фінансових санкцій на користь Державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені ст. ст. 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддяМартиць О.І.
копія вірна:
СуддяМартиць О.І.