Справа № 461/9507/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.11.2015 року Галицький районний суд м. Львова в складі:
головуючого- судді Городецької Л.М.
секретар - Турчин З.В.
з участю:
позивачки - ОСОБА_1
представника позивачки - ОСОБА_2
представника відповідача - Берегової Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про визнання незаконним розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 01.07.2015 року №261,
В С Т А Н О В И В:
28.08.2015 року ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про: визнання протиправним та скасування розпорядження голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №261 від 01.07.205 року «Про демонтаж тимчасової споруди ФОП ОСОБА_1 на АДРЕСА_1»; заборону вчинення будь-яких дій стосовно приватного майна ФОП ОСОБА_1., яке знаходиться за адресою м.Львів, АДРЕСА_1 непередбачених ст.41 Конституції України та, що порушують права і свободи ОСОБА_1
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що вона здійснює господарську діяльність із продажу газетно-журнальної продукції через кіоск, що знаходиться за адресою м. Львів, АДРЕСА_1, відповідно до свідоцтва платника єдиного податку. Для обслуговування цього кіоску між позивачем та Львівською міською радою укладено договір оренди землі від 15 червня 2012 р., відповідно до п. 8 якого термін дії договору становить 5 (п'ять) років, який закінчується після 15 червня 2017 року.Позивач зазначає, що на законних підставах орендує земельну ділянку, а розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 01.07.2015 року №261 вважає необґрунтованим, незаконним, та таким, що порушує її законні права та інтереси.
В судовому засіданні позивач та її представник вимоги адміністративного позову підтримують у повному обсязі, просять їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить відмовити у позові.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач здійснює господарську діяльність із продажу газетно-журнальної продукції через кіоск, що розташований за адресою м. Львів, АДРЕСА_1, та має свідоцтва платника єдиного податку від 29.05.2012 року Серії НОМЕР_1
Для обслуговування цього кіоску між позивачем та Львівською міською радою укладено договір оренди землі від 15 червня 2012 року. Зі змісту п.2 Акту приймання -передачі об'єкта оренди від 15.0.2012 року (а.с.6) встановлено, що Львівська міська рада на підставі ухвали Львівської міської ради від 07.06.2007 №899 «Про ствердження Положення про організацію, проведення та оформлення купівлі-продажу у власність або надання в оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення у м.Львові», від 18 .06.2009 №2712 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Львова» (зі змінами), ухвали Львівської міської ради від 16.12.2010 №37 «Про порядок застосування відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м.Львова», від 16.02.2012 №1224 "Про нарахування та сплату до міського бюджету м.Львова на 2012 рік орендної плати за землю та земельного податку" та від 22.03.2012 №1372 "Про внесення змін до ухвали міської ради від 16.02.2012 №1224" ухвали Львівської міської ради від 18.12.2008 №2311, від 21.04.2011 №374 передає, а ОСОБА_1 приймає в строкове, платне володіння і користування земельну ділянку площею 0,0007 га, яка знаходиться за адресою: м. Львів, АДРЕСА_1.
Відповідно до п.8 вказаного Акту термін дії договору становить 5 (п'ять) років.
Зі змісту пункту 1 розпорядження Галицької районної адміністрації від 01.07.2015 року №261 «Про демонтаж тимчасової споруди ФОП ОСОБА_1 н АДРЕСА_1» вбачається, що відповідачем запропоновано суб'єкту підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1 в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми) за адресою: м.Львів, АДРЕСА_1.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 54 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Організаційні засади реалізації повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо здійснення державної регуляторної політики визначаються Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.
Відповідно до п.1.1, 1.2, 1.3 Положення про Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради від 06.01.2012 року, затвердженого Рішенням №4 Львівської міської ради від 01.06.2012 року Галицька районна адміністрація Львівської міської ради (надалі - районна адміністрація) є виконавчим органом Львівської міської ради і діє відповідно до ухвали міської ради від 06.07.2006 № 94 «Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання» (зі змінами) згідно з чинним законодавством. Районна адміністрація є підзвітною і підконтрольною міській раді, підпорядкована Львівському міському голові, першому заступнику міського голови. Районна адміністрація є відповідальною за виконання частини повноважень виконавчих органів міської ради, покладених на неї у встановленому порядку. Районна адміністрація у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, ухвалами міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями Львівського міського голови, цим Положенням, іншими нормами чинного законодавства України.
Як передбачено п.4.1.8 та п.4.1.9. вказаного вище Положення до повноважень Галицької районної адміністрації Львівської міської ради входить підготовка висновків щодо розташування об'єктів вуличної торгівлі, встановлення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності, а також розгляд та вжиття заходів у встановленому виконавчим комітетом Львівської міської ради порядку щодо фактів порушення розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності.
Відповідно до норм пункту 7 Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми здійснення підприємницької діяльності у м. Львові затвердженого Ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 року №4526 демонтажу підлягають ТС: для встановлення яких закінчився термін дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою або термін дії договору оренди земельної ділянки і суб'єкту господарювання відмовлено у його продовженні; самовільно встановлені; зовнішній вигляд яких не відповідає виданому паспорту прив'язки або погодженому проекту та суб'єкту господарювання мотивовано відмовлено у внесенні змін до паспорту прив'язки чи проекту; розміщені з порушенням вимог пунктів 2.5 та 2.6 цих Правил.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.3 ст.3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони зокрема, у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно та розсудливо, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантовано право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Згідно ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Виходячи з вимог ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Аналізую оскаржуване розпорядження Галицької районної адміністрації від 01.07.2015 року №261 «Про демонтаж тимчасової споруди ФОП ОСОБА_1 н АДРЕСА_1» суд зазначає, що відповідачем неаргументовано причини та підстави, які зумовлюють демонтаж тимчасової споруди. В той же час загальні покликання відповідача у тексті розпорядження на нормативні акти, як на підстави для демонтажу, суд розцінює як недостатні та необгрутовані, та як такі, що не дають чіткого розуміння в чому полягають підстави та обставини, які зумовили необхідність прийняття такого розпорядження суб'єкта владних повноважень.
Відтак, суд приходить до висновку, що оскаржуване розпорядження №261 від 01.07.2015 року Галицької районної адміністрації Львівської міської ради прийняте із порушенням норм чинного законодавства, так як відповідачем не надано жодних доказів, які б спростовували пояснення позивача, та підтверджували б правомірність дій відповідача як суб'єкта владних повноважень.
Стосовно решти позовних вимог суд зазначає, що такі не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства в силу розуміння статті 17 КАС України.
Пунктом 1 частини 1 статті 15 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справу, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись, ч.3 ст.160 КАС України, суд -,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про визнання незаконним розпорядження Галицької районної адміністрації ЛМР від 01.07.2015 року№261 - задовольнити частково.
Визнати незаконним та скасувати розпорядження голови Галицької районної адміністрації №261 від 1 липня 2015 року «Про демонтаж тимчасової споруди ФОП ОСОБА_1 на АДРЕСА_1».
Провадження в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про заборону буд-яких дій по відношенню до приватного майна ФОП ОСОБА_1, за адресою : м. Львів, АДРЕСА_1 - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м.Львова. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з отримання копії постанови.
Суддя Л.М.Городецька