ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 листопада 2015 року № 813/6043/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Наталія Теодозіївна, ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними дій та бездіяльності, визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання до вчинення дій,
в с т а н о в и в :
позивачі звернулись до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про:
- визнання протиправними дій та бездіяльності Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо неналежного проведення виконавчих дій в межах виконавчого провадження №44704892 від 12.09.2014 року;
- визнання протиправними дій та бездіяльності Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України по невиконанню виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду №813/1604/14 від 23.06.2014 року;
- визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Бойко О.М. від 13.10.2015 року №44704892 про закінчення виконавчого провадження;
- визнання неправомірними, протиправними дій та бездіяльності заступника директора Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України - начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Крайчинського С.С. при здійсненні контролю за діями головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Бойко О.М. під час виконання ним виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду №813/1604/14 від 23.06.2014 року по виконавчому провадженні №44704892 такими, що не відповідають вимогам ч. 2 ст. 83 Закону України «Про виконавче провадження»;
- визнання неправомірними, протиправними дій та бездіяльності заступника директора Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України - начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Крайчинського С.С. по розгляду звернення позивачів від 08.09.2015 року;
- зобов'язання Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України здійснити передбачені Законом України «Про виконавче провадження» дії по виконанню виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду №813/1604/14 від 23.06.2014 року у виконавчому провадженні №44704892.
Відповідно до вимог ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, серед іншого з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, визначеним статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як встановлено із адміністративного позову, то таким заявлено позовні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У відповідності до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2015 року становить 1218,00 грн.
Слід також зазначити, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
З позовної заяви вбачається, що позивачі заявляють шість позовних вимог немайнового характеру, тому за подання цього позову до суду кожному позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 2923,20 грн (487,20 грн х 6 позовних вимог) та надати суду оригінал документу про сплату судового збору.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова, ЄДРПОУ 38007594, банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, рахунок № 31217206784003, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).
Що стосується посилань позивачів на те, що даний спір є спором, який випливає з питань виконання судових рішень та є завершальною частиною (стадією) судового провадження по адміністративній справі № 813/1604/14, крім того ст. 181 КАС України та Законом України «Про судовий збір» не передбачено необхідності сплати судового збору за подання до суду позову на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, тому за подання цього позову до суду судовий збір не сплачується, то суд зазначає, що таке твердження позивачів є помилковим, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
У відповідності до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Позивачі за подання цього позову до суду не підпадають під норми ст. 5 Закону України «Про судовий збір», якими регламентовані пільги щодо сплати судового збору.
Крім того, посилання на норми ст. 181 КАС України, яка, на думку позивачів, не передбачає необхідності сплати судового збору за подання до суду позову з приводу оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, помилково трактується позивачами, оскільки порядок сплати судового збору за подання до суду позовної заяви регламентується ч. 3 ст. 106 КАС України та Законом України «Про судовий збір», а ст. 181 КАС України регламентує особливості провадження у справах з приводу оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а відтак, згідно ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення зазначених вище недоліків.
Зазначені вище недоліки необхідно усунути позивачам в строк до 07.12.2015 року включно, шляхом подання кожним позивачем безпосередньо до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду оригіналу документу про сплату судового збору з врахуванням вимог п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4, ст. 6 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в:
позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними дій та бездіяльності, визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання до вчинення дій, залишити без руху.
Позивачам надати строк до 07 грудня 2015 року включно для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, які повинні бути усунені шляхом подання кожним позивачем безпосередньо до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) оригіналу документу про сплату судового збору з врахуванням вимог п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4, ст. 6 Закону України «Про судовий збір».
Попередити позивачів про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви остання буде повернута позивачам відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Сидор Н.Т.