Копія
Справа № 397/1350/15-п
н/п : 3/397/542/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.10.2015 року Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючий - суддя Безуматов М.В.,
при секретарі Захаренко С.А.
з участю прокурора Зелінської К.І.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженець та житель ІНФОРМАЦІЯ_2, одружений, на утриманні має трьох неповнолітніх дітей, працює громадським помічником дільничного інспектора міліції Красносільської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, українець, громадянин України, депутат Красносільської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, про притягнення його до адмінвідповідальності по ст.172-7 КУпАП, п. «в» п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»,-
В С Т А Н О В И В :
Депутат Красносільської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області ОСОБА_1 скоїв правопорушення відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП України.
ОСОБА_1, являючись депутатом Красносільської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області ради 6-го скликання, неповідомив сорок другу сесію шостого скликання Красносільської сільської ради чи голову Красносільської сільської ради ОСОБА_2М про наявність реального конфлікту інтересів, який виник під час розгляду питання про надання йому дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її безоплатно у власність для сінокосіння тавипасання худоби, загальною площею 0,40 га ( в межах с. Красносілля Олександрівського району Кіровоградської області, по вул. Колгоспній, буд.16), що призвело до невиконання вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» , яка діяла на момент вчинення адмінправопорушення та пунктів 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» .
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, суду пояснив, що він дійсно, як депутат Красносілької сільської ради під час проведення 42 сесії шостого скликання, яке відбулося 16.12.2014 року приймав участь у голосуванні під час прийняття рішення про надання йому дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її безоплатно у власність для сінокосіння тавипасання худоби, загальною площею 0,40 га ( в межах с. Красносілля Олександрівського району Кіровоградської області, по вул. Колгоспній, буд.16) .
Про конфлікт інтересів не повідомив голову Красносільської сільської ради та не утримався від голосування у зв»язку з незнанням діючого антикорупційного законодавства.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення підтверджується, протоколом про адміністративне правопорушення, його поясненнями доданими до протоколу (а.с.23), рішенням Красносільської сільської ради №651 (а.с.15), протоколом 42 сесії Красносільської сільської ради шостого скликання (а.с.15-17), та іншими матеріалами справи.
Рішенням №2 першої сесії Красносільської сільської ради шостого скликання від 10.11.2010 року, підтверджується, що ОСОБА_1 являється депутатом Красносільської сільської ради (а.с.11).
Згідно повідомлення голови Красносільської сільської ради, вбачається, що протягом 2014-2015 року представники депутатського корпусу Красносільської сільської ради про наявність конфлікту інтересів не повідомляли (а.с.8).
Згідно ст.. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення. У частині щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів Закон України «Про запобігання корупції» у порівняні із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» посилює відповідальність за вчинення правопорушення, у зв»язку з чим ОСОБА_1 підлягає відповідальності по закону, що діяв на момент вчинення правопорушення.
Заслухавши правопорушника, вивчивши матеріали справи, враховуючи, що ОСОБА_1 позитивно характеризується, щиро розкаюється, сприяв виявленню правопорушення, суд знаходить, що в судовому засіданні було знайдено підтвердження, того, що в діях ОСОБА_1 є ознаки порушення вимог ст.. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» , яка діяла на момент вчинення адмінправопорушення та пунктів 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», ст.172-7 КУпАП України , а тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати
Керуючись ст.172-7 КпАП, ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» України, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, винним у скоєнні правопорушення передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 ( сто сімдесят) грн. 00 коп..
Штраф сплатити на рахунок 31114149700001 одержувач коштів ГУК у Кіровоградській області 21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37918230, Банк ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО- 823016.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через пятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 243 гривень 60 копійки, який сплатити на рахунок: код ЄДРПОУ УДК 5403464, отримувач коштів УДКСУ в Олександрівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37964328, банк отримувача ГУ ДКУ в Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31211206700041, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Постанова суду може бути оскарженою до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: /підпис/:
Копія вірна:
Голова Олександрівського
районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3