Рішення № 53611795, 12.11.2015, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
12.11.2015
Номер справи
921/872/15-г/4
Номер документу
53611795
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"12" листопада 2015 р.Справа № 921/872/15-г/4

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Бурди Н.М.

Розглянув справу

за позовом Прокурора Теребовлянського району, вул. 22 січня, м. Теребовля, Тернопільська область в інтересах держави в особі Микулинецької селищної ради, вул. С. Бандери, 11, смт. Микулинці, Теребовлянський район, Тернопільська область, 48120

до відповідача Фізичної особи - підприємця Борис Віктора Степановича, вул. Йосипа Сліпого, буд.1, кв.1, смт. Микулинці, Теребовлянський район, Тернопільська область, 48120

про внесення змін в договір оренди землі від 16.10.2013 року.

За участю:

прокурора: прокурор відділу - Матієк Л.Г. (посвідчення № 034583 від 20.07.15р.);

позивач: не з'явився;

відповідача: фізична особа - підприємець - Борис Віктор Степанович (довідка № 21074623 від 26.08.15 р.).

Суть справи:

В розпочатому судовому засіданні представнику прокуратури та відповідача процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22, 29, 81-1 ГПК України, роз'яснено.

Прокурор Теребовлянського району в інтересах держави звернувся до господарського суду Тернопільської області в особі Микулинецької селищної ради з позовною заявою до Фізичної особи - підприємця Борис Віктора Степановича про внесення змін в договір оренди землі від 16.10.2013 року.

Ухвалою господарського суду від 01 вересня 2015 року порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 01.10.2015 року.

В судових засіданнях прокурором позовні вимоги підтримані в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.

30 вересня 2015 року прокурором Тернопільської області через канцелярію суду із супровідним листом №05/3-1418вих.-15 від 30.09.2015 року подано витребувані судом документи, а саме: копії рішень Микулинецької селищної ради №928 від 31.08.2012р. та №1565 від 16.05.2014р.

Позивач явку уповноваженого представника у судові засідання не забезпечив, 30.09.2015 року на адресу суду надійшло лопотання №456 від 30.09.2015 року, у якому підтримує заявлені позовні вимоги і просить здійснити розгляд справи без його участі.

Відповідачем 30.09.2015 року через канцелярію суду подано відзив на позов за вхідним номером 20826, в якому позов не визнається з підстав невірного проведення розрахунку нормативно-грошової оцінки землі, котру визначено як для населеного пункту села Конопківка, а не земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яку орендує відповідач. Вважає, що в даному випадку розрахунок нормативно-грошової оцінки мав проводитися відповідно до Методики нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 213 від 23.03.1995 р. із застосуванням коефіцієнту 1,756.

27.10.2015 року від прокурора Теребовлянського району надійшло заперечення на відзив за № 54-1458вих.15 від 15.10.2015 р., у якому в якості спростування заперечень відповідача посилається на технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с. Конопківка, розроблену ДП "Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" у 2013 році та затверджену рішенням селищної ради №1565 від 16.05.2014 року із обґрунтуванням застосування коефіцієнтів, в тому числі з урахуванням загальної кількості локальних факторів, які мають прояв в межах економіко-планувальної зони №2, в якій розміщена земельна ділянка, що орендується відповідачем, та котрі були взяті до уваги при визначенні нової нормативно-грошової оцінки землі. Зазначені прокурором обґрунтування викладені з урахуванням листа відділу Держгеокадастру у Теребовлянському районі за №8-1915-0.61-2610/2-15 від 16.10.2015 р.

12.11.2015 р. (№ 54-1710 вих.15) прокурором Теребовлянського району через канцелярію суду було подано заяву про виправлення описки, у якій зазначено, що у тексті поданої позовної заяви ним допущено технічну описку щодо реєстраційного номеру договору оренди землі від 16.10.2013р., підтриману його представником в судовому засіданні.

Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував проти поданої прокурором заяви про виправлення описки.

Суд, розглянувши вказану заяву, прийняв її та розглядає справу з її врахуванням.

Також через канцелярію суду прокурором згідно клопотання б/н від 12.11.2015р. (вх. № 24049) долучено до справи додаткові докази на підтвердження викладених в позовній заяві обставин.

У відповідності до ст. 77 ГПК України розгляд справи неодноразово відкладався, востаннє на 12.11.2015р., для надання можливості сторонам подати витребувані судом документи та додаткові докази у справу, а також прийняти участь у її розгляді.

Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу у відповідності до ст. 81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання представників сторін.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представника відповідача та прокурора, господарським судом встановлено наступне:

- 16 жовтня 2013 року між Микулинецькою селищною радою (надалі - Орендодавець) та приватним підприємцем Борис Віктором Степановичем (надалі - Орендарі) укладено договір оренди земельної ділянки, зареєстрований державним реєстратором реєстраційної служби Теребовлянського районного управління юстиції 28 травня 2014 року на підставі рішення №13390990, що вбачається з витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, індексний №22278724 від 28.05.2014р. ;

- згідно з умовами укладеного Договору (п.п.1,2,8,15) Орендодавець надав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку з цільовим призначенням - землі сільськогосподарського призначення, загальною площею 2,3 га, на якій розміщено об'єкт нерухомого майна : нежитлова будівля - телятник, сінажна яма, яка знаходиться в с.Конопківка, вул.Коновальця, 13-А, терміном на 5 років;

- нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 238 280 грн за 1 кв.м. (п.5 Договору);

- орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки землі, що становить 7 148 грн 40 коп. в рік, місячна орендна плата становить 595 грн 70 коп., відповідно до рішення №928 від 31.08.2012р. (9 Договору);

- пунктом 10 Договору визначено, що обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії;

- у п. 13 Договору Сторони дійшли згоди про те, що орендна плата підлягає перегляду один раз на рік у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- також Сторонами Договору погоджено, що зміна його умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін, а в разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору - спір вирішується у судовому порядку (п.36 Договору).

16 травня 2014 року Микулинецькою селищною радою прийнято рішення №1565 "Про затвердження нормативно грошових оцінок земель сіл Воля, Конопківка, Кривки", згідно якого затверджено нову нормативну грошову оцінку земель.

Зазначене рішення оприлюднене у відповідності до вимог ст.271 Податкового кодексу України у газеті "Воля" від 23.05.2014р. №21 (1160), примірник якої долучений прокурором до матеріалів справи.

За змістом п. 271.2. Податкового кодексу України, рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення, наданого Відділом Держземагенства у Теребовлянському районі №34-1915-0.02-578/2-15 від 16.02.2015р., нормативна грошова оцінка орендованої відповідачами земельної ділянки, площею 23000 кв.м, становить 1 417950 грн.

З огляду на зазначене, прокурор вказує, що розмір орендної плати з урахуванням зміненої нормативно грошової оцінки у 2015р. повинен становити 42 538, 50 грн в рік.

В обґрунтування заявлених ним вимог позивач посилається на скерування Микулинецькою селищною радою на адресу відповідача листа №84 від 17.02.2015р. про внесення змін до договору оренди землі від 16.10.2013 року щодо розміру орендної плати відповідно до нової грошової оцінки землі, шляхом підписання Додаткової угоди до даного договору в строк до 03.03.2015 року, долучивши до листа підписаний примірник додаткової угоди. Даний лист надіслано на адресу відповідачів рекомендованою кореспонденцією та вручено адресату 20.02.2015 року, про що свідчить копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №4812000233802, долучена до матеріалів справи.

Відповіді на вищевказане звернення селищної ради, підприємець не надав, а в поясненні від 21.08.2015 року, наданому прокуратурі Теребовлянського району зазначили про відмову у внесенні змін до договору оренди, у зв'язку із складним фінансово-економічним становищем та відсутністю прибутків.

Оскільки у досудовому порядку досягти згоди щодо зміни умов Договору сторонам не вдалося, та у зв'язку із необхідністю приведення умов договору у відповідність до вимог законодавства, та визначення розміру орендної плати відповідно до нової нормативно-грошової оцінки землі, чим порушуються інтереси держави у вигляді недоотримання коштів до місцевого бюджету, прокурор Теребовлянського району звернувся із позовом в інтересах держави про внесення змін в договір оренди землі від 16.10.2013 року.

Проаналізувавши подані позивачем докази в обґрунтування заявлених ним вимог та заперечення відповідача по суті заявленого позову, оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення, враховуючи наступне:

Згідно до ст.14 Конституції України та ст. 1 Земельного кодексу України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Відповідно ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади безпосередньо або через органи самоврядування, в межах їх повноважень, визначених законом, шляхом прийняття рішень, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.

Статтею 121 Конституції України, ст.ст. 2,29 ГПК України передбачено, що прокуратура забезпечує представництво інтересів громадян або держави в суді із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Підставою представництва інтересів держави в судах, згідно ст.361 Закону України "Про прокуратуру" є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів, внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються між ними або державою.

В резолютивній частині рішення Конституційного Суду України N 3-рп/99 від 08.04.1999р. у справі №1-1/99 зазначено, що прокурори та їх заступники подають до суду позови саме в інтересах держави, а не в інтересах підприємств, установ і організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності. Під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах" потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Згідно з ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міські, селищні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з п.п. "а", "в", "й", "к" ч.1 ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що заявлений прокуратурою Теребовлянського району в інтересах держави в особі Микулинецької селищної ради позов відповідає вимогам Законів України "Про прокуратуру", "Про місцеве самоврядування в Україні" та Податкового кодексу України і підлягає до розгляду по суті, оскільки позивач, як орган місцевого самоврядування уповноважений державою здійснювати у спірних правовідносинах покладені державою функції щодо вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, прийняв рішення, яким змінено нормативну грошову оцінку земельної ділянки, переданої в оренду відповідачу за договором оренди землі від 16.10.2013р., що стало підставою для приведення змісту умов даного договору до вимог чинного законодавства та рішень органів місцевого самоврядування, які є обов'язковими на відповідній території.

При цьому, відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Податковим кодексом України Законом України "Про оренду землі" (надалі - Закон), законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Відповідно до ст.13 ЗУ "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння, користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно ст. 21 ЗУ "Про оренду землі" розмір орендної плати за землю встановлюється у договорі оренди. Однією з істотних умов договору оренди, як визначено ст.15 цього Закону, є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Загальні підстави внесення змін до договору визначені у Цивільному кодексі України, ст. 651 якого передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору (ст. 652 ЦК України).

Статтею 632 ЦК України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Статтею 96 Земельного кодексу України встановлений обов'язок землекористувача своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Розглядувані судом правовідносини сторін з приводу оренди землі випливають із договору оренди земельної ділянки від 16.10.2013р., згідно з умовами якого Орендар зобов'язався вносити орендну плату за землю у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки землі, що становить 7 148 грн 40 коп. в рік, місячна орендна плата становить 595 грн 70 коп. (п. 9 Договору).

Згідно поданого Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення, наданого Відділом Держземагенства у Теребовлянському районі №34-1915-0.02-578/2-15 від 16.02.2015р., а також Додаткових пояснень, викладених в листі №8-1915-0.61-2610/2-15 від 16.10.2015 р., нормативна грошова оцінка орендованої відповідачами земельної ділянки, площею 23000 кв.м, становить 1 417950 грн.

З огляду на зазначене, прокурор вказує, що річний розмір орендної плати з урахуванням зміненої нормативно грошової оцінки повинен становити 42 538,5 грн. в рік.

У п. 13 Договору Сторони дійшли згоди про те, що орендна плата підлягає перегляду один раз на рік, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Пунктом 14.1.125 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів;

У відповідності з п.5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Частиною 1 статті 13 цього Закону встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі, зокрема: визначення розміру земельного податку, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Щодо земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати (вказана правова позиція викладена Верховним Судом України у постанові від 20.08.2013р., прийнятій за наслідками розгляду заяви про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 25.04.2013 у справі №5009/3430/12).

Отже, у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, яка є базою оподаткування для плати за землю, змінюється річна сума податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності, тому прийняте 16 травня 2014 року Микулинецькою селищною радою рішення №1565 "Про затвердження нормативно грошових оцінок земель сіл Воля, Конопківка, Кривки" є підставою для внесення змін у договір оренди земельної ділянки від 16.10.2013р.

Відповідно до частини першої статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного вказаною нормою зазначеного Кодексу.

Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Частинами 2, 3 ст. 188 ГК України передбачено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. При цьому, сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

Також ч.4 вказаної статті ГК України передбачено, що у разі коли сторони не досягли згоди щодо зміни договору, зацікавлена сторона має право передати спір на вирішення суду. Спори пов'язані із зміною та розірванням господарських договорів, відповідно до ст.12 ГПК України підвідомчі господарським судам України.

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору як в добровільному порядку, так і в разі незгоди однієї із сторін - за рішенням суду на вимогу іншої сторони, у випадках встановлених законом або договором.

Так у пункті 36 Договору сторони дійшли згоди про те, що у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

В процесі розгляду спору судом встановлено, а сторонами не оспорено факт дотримання позивачем передбаченого ст.188 ГК України порядку внесення змін до договору шляхом надіслання позивачем на адресу відповідача листа за №84 від 17.02.2015р. щодо внесення змін до договору оренди землі від 16.10.2013р. в частині розміру орендної плати відповідно до нової грошової оцінки землі, та пропозицією укласти додаткову угоду до договору оренди в строк до 03.03.2015 року. Однак, ні у визначений у листі строк, ані у визначений законом 20-денний строк відповідач у справі змін до договору не вніс.

Частиною 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Згідно зі ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Судом встановлено наявність підстави для зміни розміру орендної плати у договорі через його невідповідність встановленому законом розміру, а відтак, Микулинецька селищна рада вправі вимагати від орендаря - фізичної особи - підприємця Борис Віктора Степановича приведення договору оренди землі від 16.10.2013р. у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін з метою усунення порушення сторонами вимог законодавства, обов'язкового для позивача і відповідача.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги, що рішення Микулинецької селищної ради 16 травня 2014 року Микулинецькою селищною радою рішення №1565 "Про затвердження нормативно грошових оцінок земель сіл Воля, Конопківка, Кривки" є чинним та не скасовано, суд визнає позовні вимоги прокуратури Теребовлянського району, заявлені в інтересах держави в особі Микулинецької селищної ради, про внесення змін у договір оренди землі від 16.10.2013р., обґрунтованими, заявленими відповідно до вимог чинного законодавства та такими, що підтверджуються належними доказами та підлягають задоволенню.

Заперечення відповідача, викладені ним у відзиві № б/н від 30.09.2015р. на позовну заяву, судом оцінюються критично та до уваги не приймаються, як такі, що не відповідають фактичним обставинам та матеріалам справи та суперечать вимогам чинного законодавства, що регулює спірні відносини.

Відповідно до ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача у справі та підлягають сплаті в дохід Державного бюджету України.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Внести зміни до договору оренди землі, укладеного 16 жовтня 2013 року між Микулинецькою селищною радою (смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області, ідент. код 04396302) та фізичною особою-підприємцем Борис Віктором Степановичем (вул. Йосипа Сліпого, буд.1, кв.1, смт. Микулинці, Теребовлянський район, Тернопільська область, ідентифікаційний номер 2343308117), зареєстрованого в Реєстраційній службі Теребовлянського районного управління юстиції Тернопільської області 28.05.2014 року на підставі рішення №13390990, шляхом викладення пункту 5 Договору у наступній редакції: "п.5 - нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1 417 950 (один мільйон чотириста сімнадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) грн."

3. Внести зміни до договору оренди землі, укладеного 16 жовтня 2013 року між Микулинецькою селищною радою (смт. Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області, ідент. код 04396302) та фізичною особою-підприємцем Борис Віктором Степановичем (вул. Йосипа Сліпого, буд.1, кв.1, смт. Микулинці, Теребовлянський район, Тернопільська область, ідентифікаційний номер 2343308117), зареєстрованого в Реєстраційній службі Теребовлянського районного управління юстиції Тернопільської області 28.05.2014 року на підставі рішення №13390990, шляхом викладення пункту 9 Договору у наступній редакції : "п.9 - орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі 3 (трьох) відсотків від величини нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 42 538 (сорок дві тисячі п'ятсот тридцять вісім) грн 50 коп. в рік".

3. Стягнути з фізичної особи - підприємця Борис Віктора Степановича (вул. Йосипа Сліпого, буд.1, кв.1, смт. Микулинці, Теребовлянський район, Тернопільська область, ідентифікаційний номер 2343308117 в дохід Державного бюджету України - 1218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) грн 00 коп. судового збору, які перерахувати на р/р 31217206783002 у ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО 838012, одержувач УДКСУ м. Тернопіль, код ЄДРПОУ одержувача 37977726, код ЄДРПОУ суду 03500022, код класифікації доходу 22030001, призначення платежу - "судовий збір".

Наказ видати після вступу рішення у законну силу.

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу через місцевий господарський суд, який розглянув справу.

Повне рішення складено 18.11.2015р .

Суддя Н.М. Бурда