Постанова № 53551691, 17.11.2015, Фортечний районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
17.11.2015
Номер справи
404/8149/15-а
Номер документу
53551691
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 404/8149/15-а

Номер провадження 2-а/404/629/15

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2015 року Кіровський районний суд м. Кіровограда

в складі: головуючого судді Бершадської О.В. при секретарі Домарецькому Ю.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_1 в особі довіреної особи кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці № 350867 про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії , - ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2015 року кандидат на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом, яким просить: - визнати протиправними дії дільничної виборчої комісії виборчої дільниці№350867 щодо неналежного розгляду заяви офіційного спостерігача від кандидата на посаду Кіровоградською міського голови ОСОБА_1 ОСОБА_3 та прийняття за результатами розгляду вказаної заяви рішення, що суперечить вимогам чинного законодавства України та Постанов ЦВК щодо порядку розгляду скарг; - визнати протиправною бездіяльність дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №350867 щодо не прийняття рішення про визнання голосування на вказаній виборчій дільниці недійсним; - зобов'язати дільничну виборчу комісію виборчої дільниці №350867 визнати недійсним голосування на звичайній виборчій дільниці № 350867, яка розташована за адресою м. Кіровоград, вул. Маршала Конева, 6/5.

Позивач вважає, що в результаті порушень виборчого процесу, допущених дільничною виборчою комісією виборчої дільниці №350867 неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців на звичайній виборчій дільниці № 350867, яка розташована за адресою м. Кіровоград, вул. Маршала Конева, 6/5 , з виборів Кіровоградського міського голови.

Порушення виборчого процесу на думку позивача виявилось зокрема, у наступному: так відповідно до актів, складених офіційним спостерігачем від кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_4 було встановлено, що - 15 листопада 2015 р. о 10 годині 05 хв., 17 годині 10 хв. на виборчій дільниці № 350867, яка розташована за адресою м. Кіровоград, вул. Маршала Конєва, 6/5 відбувся факт незаконного голосування виборцем. Виборець голосувала (ставила позначку в бюлетені) безпосередньо в приміщенні виборчої дільниці поза кабіною для голосування. На зауваження спостерігачів та членів комісії пояснила свої дії тим, що вона поспішає та їй ніколи заходити до кабіни для голосування, швидко вкинула бюлетень в скриньку та втекла з виборчої дільниці.

Крім того, 15 листопада 2015 р. о 10 годині 30 хв., на виборчій дільниці №350867, яка розташована за адресою м. Кіровоград, вул. Маршала Конєва. 6/5 відбувся факт незаконного голосування, а саме виборчі бюлетені до виборчих скриньок вкидалися 10 особами, які не мають права голосу.

15 листопада 2015 р. о 10 годині 30 хв., на виборчій дільниці №350867, яка розташована за адресою м. Кіровоград, вул. Маршала Конєва, 6/5 відбувся факт незаконного голосування, а саме виборчі бюлетені до виборчих скриньок вкидалися 12 особами, які не мають права голосу.

15 листопада 2015 р. о 10 годині 30 хв., на виборчій дільниці №350867, яка розташована за адресою м. Кіровоград, вул. Маршала Конєва, 6/5 відбувся факт незаконного голосування, а саме виборчі бюлетені до виборчих скриньок вкидалися 13 особами, які не мають права голосу. Про дані порушення офіційним спостерігачем були складені акти та подано їх до дільничної виборчої комісії №350867 разом із заявою про порушення вимог Закону України"Про місцеві вибори". За результатами розгляду заяви 15.11.2015 року відповідачем було прийнято постанову №2 , якою офіційному спостерігачу від кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_4, відмовлено у задоволенні її заяви.

Крім того, відповідно до акту складеного офіційним спостерігачем від кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_5 встановлено, наступні порушення, а саме: -порядок внесення відомостей до протоколу про підрахунок голосів, які відобразилися в тому, що дані відомості вносилися не секретарем, а членом комісії; - порушено порядок відкриття скриньок, було відкрито спочатку стаціонарні скриньки, а потім переносні; - порушено порядок підрахунку бюлетенів, зокрема, щодо визначення недійсних бюлетенів та пакування бюлетенів.

В судовому засіданні представники кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_1 , згідно довіреності, та його довіренна особа, заявлені вимоги підтримали, на їх обгрунтування послались на обставини, які викладені у позовній заяві, просили задовольнити.

Відповідач - Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці № 350867 , її представник в судове засідання не з"явився, повідомлявся належно. Будь-яких заяв чи заперечень на позов не подавав. Згідно п.12 ст. 172 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.

Заслухавши пояснення представників позивача, свідків, дослідивши відео, письмові докази, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заявлених вимог, з наступного.

Статтею 2 Закону України "Про місцеві вибори" №595-VIII від 14.07.2015 року, місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Згідно ч.1 статті 81 Закону України "Про місцеві вибори", дільнична виборча комісія приймає рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним у разі встановлення нею порушень вимог цього Закону, внаслідок яких неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців, лише за таких обставин:

1) виявлення фактів незаконного голосування (вкидання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою, крім випадків, передбачених цим Законом; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування виборцем більше одного разу) у кількості, що перевищує п'ять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

2) знищення або пошкодження виборчої скриньки (скриньок), що унеможливлює встановлення змісту виборчих бюлетенів, якщо кількість цих бюлетенів перевищує десять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;

3) виявлення у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує більш як на п'ять відсотків кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці.

Відповідно до ч. 9 статті 77 Закону України "Про місцеві вибори" №595-VIII від 14.07.2015 року, виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, крім члена виборчої комісії, кандидата, уповноваженої особи місцевої організації партії, довіреної особи кандидата, офіційного спостерігача.

Згідно ч.1, 11 ст. 63 вказаного Закону України "Про місцеві вибори", кандидат на посаду сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови, старости може мати не більше трьох довірених осіб. Кандидат на посаду міського (міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) голови може мати не більше п'яти довірених осіб. Кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі може мати не більше двох довірених осіб. Довірена особа кандидата має право: 1) бути присутньою на засіданнях територіальних та дільничних виборчих комісій і брати в них участь з правом дорадчого голосу; 2) бути присутньою на виборчій дільниці під час голосування та на засіданні виборчої комісії при підрахунку голосів виборців з додержанням установлених цим Законом вимог; 3) одержувати у територіальній виборчій комісії посвідчення офіційних спостерігачів від кандидата, чиї інтереси вона представляє; 4) за дорученням кандидата бути розпорядником його власного виборчого фонду; 5) одержувати копії протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів на виборчій дільниці, територіальної виборчої комісії про підсумки голосування; 6) складати акти, що підписуються особами, які виявили порушення, і виборцями - свідками порушення, та подавати їх до відповідної виборчої комісії з додержанням строків, установлених законом; 7) звертатися до відповідної виборчої комісії із заявою про усунення виявлених порушень; 8) за дорученням кандидата оскаржувати від його імені рішення, дії або бездіяльність територіальної, дільничної виборчої комісії, що порушують законні права кандидата, в порядку, передбаченому цим Законом; 9) отримувати у відповідній територіальній виборчій комісії інформацію про подання або неподання до територіальної виборчої комісії примірників друкованих матеріалів передвиборної агітації та ознайомлюватися з ними; 10) має права офіційного спостерігача від суб'єкта виборчого процесу, передбачені цим Законом; 11) реалізовувати інші права, передбачені цим Законом для довірених осіб.

Відповідно до ч. 1 статті 94 Закону України "Про місцеві вибори" №595-VIII від 14.07.2015 року, кандидат, його довірена особа, місцева організація політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах, її представник в територіальній виборчій комісії або уповноважена особа, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону, а також виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею та статтями 95 - 98 цього Закону. Від імені кандидата скарга може бути подана також його довіреною особою.

Частиною 2 статті 79 Закону України "Про місцеві вибори" №595-VIII від 14.07.2015 року визначено, що засідання дільничної виборчої комісії починається відразу після закінчення голосування, проводиться без перерви і закінчується після складення та підписання відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з усіх місцевих виборів та по всіх виборчих округах, в яких проводилося голосування на виборчій дільниці, відповідно до вимог, передбачених цим Законом. На час проведення засідання дільнична виборча комісія доручає ведення протоколу засідання виборчої комісії заступнику голови або іншому члену дільничної виборчої комісії. Секретар дільничної виборчої комісії на цьому засіданні вносить відомості до протоколу про підрахунок голосів виборців. Протокол цього засідання дільничної виборчої комісії складається і підписується у тому самому приміщенні, де проходило голосування. У разі якщо під час проведення голосування до дільничної виборчої комісії надходили заяви, скарги стосовно порушень, що мали місце під час проведення голосування на виборчій дільниці, дільнична виборча комісія розглядає їх на початку засідання до початку підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

Згідно ч.16 ст. 79 Закону України "Про місцеві вибори", виборчі скриньки відкриваються дільничною виборчою комісією почергово. Першими відкриваються виборчі скриньки, що використовувалися при голосуванні виборців за межами приміщення для голосування, а останніми відкриваються, за їх наявності, виборчі скриньки з пошкодженими печатками або пломбами чи іншими пошкодженнями, виявленими під час голосування.

Виявлені у виборчих скриньках бюлетені для голосування, на яких зазначені назва (позначення, номер) виборчого округу та/або номер виборчої дільниці не відповідають назві (позначенню, номеру) відповідного виборчого округу та/або номеру виборчої дільниці, на якій проводиться підрахунок голосів, а також бюлетені, на яких наявний відтиск печатки іншої комісії чи будь-якої іншої печатки, вважаються такими, що не підлягають врахуванню при встановленні кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців ( ч.20 ст. 79). Виборчі бюлетені в територіальному виборчому окрузі розкладаються на місця, позначені окремими табличками, що містять з обох боків назву місцевої організації партії, напис "Недійсні". Після цього розкладаються виборчі бюлетені на місця, позначені окремими табличками, що містять з обох боків прізвище кандидата у депутати, - окремо для кожного одномандатного виборчого округу, прізвища кандидата в депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости та для кожного з цих випадків - з написом "Недійсні"( ч.25 ст.79). При розкладанні виборчих бюлетенів визначений дільничною виборчою комісією член комісії показує кожний виборчий бюлетень усім членам комісії, виголошуючи результат волевиявлення виборця. У разі виникнення сумнівів щодо змісту виборчого бюлетеня виборча комісія вирішує питання шляхом голосування. При цьому кожен член виборчої комісії має право особисто оглянути виборчий бюлетень. На час огляду виборчого бюлетеня підрахунок інших виборчих бюлетенів припиняється. Відповідне рішення та результати голосування фіксуються у протоколі засідання комісії.(ч.26 ст. 79).

Відповідно до ч. 1 ст. 99 Закону України "Про місцеві вибори" рішення виборчої комісії за результатами розгляду скарги має бути законним і обгрунтованим. За ч. 15 ст. 27 Закону України "Про місцеві вибори" №595-VIII від 14.07.2015 року, рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити: 1) найменування комісії; 2) найменування рішення, час, дату та місце його прийняття і порядковий номер; 3) мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії; 4) посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії, або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті рішення; 5) резолютивну частину. Рішення виборчої комісії підписується головуючим на засіданні.

Пунктом 9.7 Порядку організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, затвердженого Постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 228 передбачено, що за результатами розгляду питання на засіданні виборчої комісії приймається рішення. Рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття. Рішення виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для всіх суб'єктів та інших учасників процесу. Протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, про встановлення підсумків голосування та про результати місцевих виборів складаються без прийняття рішень відповідними виборчими комісіями. Рішення виборчої комісії з питання порядку денного ухвалюється у формі постанови, яка оформлюється відповідно до пункту 9.7 та розділу 10 цього Порядку (додаток 1). Постанова виборчої комісії повинна містити: - найменування комісії; - найменування рішення (постанова); - час, дату та місце прийняття; - порядковий номер; - мотивувальну частину; - нормативно-правове обґрунтування; - резолютивну частину. Найменування постанови виборчої комісії повинно бути лаконічним та відображати її основний зміст. Якщо в постанові йдеться про кілька питань, найменування може бути узагальненим. Мотивувальна частина постанови повинна містити посилання на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні виборчої комісії, встановлені факти та підстави для ухвалення рішення. Нормативно-правовим обґрунтуванням постанови є посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті постанови. Резолютивна частина повинна містити відповідне рішення виборчої комісії, викладене у формі висновку, із зазначенням завдань і заходів, спрямованих на реалізацію повноважень комісії з питання, що розглядається. Резолютивна частина може містити вказівки на необхідність доведення змісту постанови до суб'єктів, на яких поширюється її дія, виконавців, осіб, на яких покладається контроль за виконанням документа, а також строки його виконання та додатки. Резолютивна частина постанови складається з пронумерованих пунктів та підпунктів.

Судом встановлено, що офіційним спостерігачем від кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_4, 15 листопада 2015 року було подано до Дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці № 350867 заяву про порушення Закону України" Про місцеві вибори" , зокрема про те, що відбувся факт незаконного голосування виборцем (жінка виборець голосувала , ставила позначку в бюлетені, безпосередньо в приміщенні виборчої дільниці поза кабіною для голосування. Просила прийняти рішення про визнання голосування на виборчій дільниці №350867, недійсним.

Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці № 350867 , постановою №2 від 15.11.2015 року , відмовила офіційному спостерігачу від кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_4 у задоволенні заяви ( а.с.7).

Крім того, згідно , актів які складені офіційним спостерігачем від кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_4 15.11.2015 року о 19:40 год про виявлення порушення Закону "Про місцеві вибори", у присутності виборців , зокрема про те, 15.11.2015 року о 19:10 виборчі бюлетені до виборчих скриньок вкидались 10 особами , які не мають право голосу, зокрема дітьми ( а.с. 8); о 17:10 , про те, що 15.11.2015 року о 16:40 виборчі бюлетені до виборчих скриньок вкидались 13 особами , які не мають право голосу, зокрема дітьми ( а.с. 10); о 10:30 , про те, що 15.11.2015 року о 09:30 виборчі бюлетені до виборчих скриньок вкидались 12 особами , які не мають право голосу, зокрема дітьми ( а.с. 11) .

Крім того, довіреною особою кандидата на посаду Кіровоградською міського голови -ОСОБА_5 складено акт від 15.11.2015 року, про порушення порядку внесення відомостей до протоколу про підрахунок голосів, які відобразилися в тому, що дані відомості вносилися не секретарем, а членом комісії; порушення порядку відкриття скриньок, було відкрито спочатку стаціонарні скриньки, а потім переносні; порушення порядку підрахунку бюлетенів, зокрема, щодо визначення недійсних бюлетенів та пакування бюлетенів ( а.с. 9).

По суті доводів позивача щодо вкидання бюлетенів до виборчих скриньок особами, які не мають право голосу, зокрема діти; порушення порядку внесення відомостей до протоколу про підрахунок голосів , порушення порядку відкриття скриньок , порушення порядку підрахунку бюлетенів та надання на підтвердження цього факту актів , суд зазначає, що дані акти не можуть вважатися належними доказами вчинення правопорушення, оскільки в суді не встановлено їх походження , вони не містять жодної реєстраційної відмітки відповідача , не надано доказів того , що вони були предметом розгляду комісією. Як вбачається з актів про виявленні порушення, вони були складені офіційним спостерігачем, та довіреною особою кандидата, однак , згідно підписів та даних осіб, які зазначені в актах в якості виборців , ці особи не є виборцями за даною виборчою дільницею з огляду на місця їх проживання, які знаходяться в іншому районі міста .

Свідки , які допитані судом , зокрема ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, які є членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №350867 , одноголосно підтвердили про вкидання в скриньку дітьми які прийшли разом із батьками виборчих бюлетенів, та надалі свідки ОСОБА_5, який є довіреною особою кандидата на посаду Кіровоградською міського голови та ОСОБА_10, який є позаштатним журналістом підтвердили ту обставину, що першочергово була відкрита стаціонарна скринька , а не переносна.

В судовому засіданні сторона позивача не довела належними доказами факт порушення порядку підрахунку голосів, протокол, на який вона посилається , та який ніби-то складався не секретарем комісії, а членами ДВК, суду не надано.

Відео , на яке посилається позивач, як на підтвердження встановлених фактів порушення відповідачем вимог ч.ч. 25- 29 ст. 79 ЗУ "Про місцеві вибори" судом не приймається , оскільки на ньому не міститься інформація щодо предмета доказування, зокрема - щодо визначення недійсних бюлетенів -19 шт. та їх пакування, на які вказував представник позивача в судовому засіданні.

Суд надаючи оцінку показам свідків та дослідженим матеріалам справи, у їх сукупності, вважає , що ті незначні порушення, які мали місце не впливають на результати виборів на виборчій дільниці №350867, а відтак у суду відсутні підстави для визнання протиправними дій дільничної виборчої комісії виборчої дільниці№350867 щодо неналежного розгляду заяви офіційного спостерігача від кандидата на посаду Кіровоградською міського голови ОСОБА_1 ОСОБА_3 та протиправною бездіяльність виборчої комісії щодо неприйняття рішення про визнання голосування на вказаній вище виборчій дільниці, з вищенаведеного, недійсним.

Вимога позивача про зобов"язання дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №350867 визнати недійсним голосування на звичайній виборчій дільниці № 350867, яка розташована за адресою м. Кіровоград, вул. Маршала Конева, 6/5 , не грунтується на вимогах Закону та є безпідставною.

Згідно з частиною 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Витрати по сплаті судового збору розподіляють відповідно до вимог статті 94 КАС України, з врахуванням положень Закону України «Про судовий збір». Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою судовий збір складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. За частиною 3 статті 6 цього Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Враховуючи те, що позивач не відноситься до категорії осіб, які користуються пільгами щодо сплати судового збору, при зверненні до суду з адміністративним позовом судовий збір ним не сплачений, а в задоволенні позовних вимог - відмовлено, в зв'язку з чим із Кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_1 належить стягнути судовий збір у розмірі - 1461,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про місцеві вибори», ст.ст. 11, 17-19, 69, 71, 86, 158-163, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

У задоволенні адміністративного позову кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_1 в особі довіреної особи кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці № 350867 про визнання протиправними дій дільничної виборчої комісії виборчої дільниці№350867 щодо неналежного розгляду заяви офіційного спостерігача від кандидата на посаду Кіровоградською міського голови ОСОБА_1 ОСОБА_3 та прийняття за результатами розгляду вказаної заяви рішення, що суперечить вимогам чинного законодавства України та Постанов ЦВК щодо порядку розгляду скарг; визнання протиправною бездіяльність дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №350867 щодо не прийняття рішення про визнання голосування на вказаній виборчій дільниці недійсним; зобов'язання дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №350867 визнати недійсним голосування на звичайній виборчій дільниці № 350867, яка розташована за адресою м. Кіровоград, вул. Маршала Конева, 6/5- відмовити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь спеціального фонду Державного бюджету України (р/р 31215206700003; МФО 823016; одержувач: УДКСУ у м. Кіровограді Кіровоградської області; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38037409, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу (судовий збір, за позовом кандидата на посаду Кіровоградського міського голови ОСОБА_1 , Кіровський районний суд м. Кіровограда) - 1461, 60 грн. судового збору.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, через Кіровський районний суд м. Кіровограда, шляхом подачі апеляційної скарги в дводенний строк з дня її проголошення.

Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда О. В. Бершадська