Справа № 175/4004/15-а
Провадження № 2-а/175/44/15
Справа № 175/4004/15-а
Провадження № 2-а/175/44/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2015 року смт. Ювілейне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
Головуючого судді - Борисова С.А.,
при секретарі - Єльшиній А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
У вересні 2015 року позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області, в якому просив визнати неправомірними дії відповідача щодо переведення його, ОСОБА_1, з одного виду пенсії згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на інший вид пенсії згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» з 10 серпня 2015 року із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу у цілому по Україні, із якої сплачено страхові внески, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії, тобто за 2011 рік у розмірі 2259,37 грн.; зобов'язати відповідача призначити йому пенсію як науковому (науково-педагогічному) працівнику згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» з 10 серпня 2015 року, провести її перерахунок із застосуванням розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2012-2014 роки, та проводити її виплати; стягнути з відповідача понесені ним судові витрати на сплату судового збору.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив що йому Управлінням Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області з 29 березня 2012 року була призначена пенсія за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за страховим стажем роботи - 41 рік 10 місяців 03 дні в розмірі 3841,92 грн.
У зв'язку з тим що позивач став працювати за строковим трудовим договором (контрактом), укладеним після досягнення пенсійного віку в якості науково-педагогічного працівника, при наявності стажу наукової роботи більше 27 років, у серпні 2015 року він подав до Управлінням Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області заяву з необхідними документами, в якій просив призначити йому пенсію за віком як науковому працівнику згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».
Наприкінці серпня 2015 року він отримав від Відповідача письмову відповідь за №2939/04/35 від 27.08.2015 року з якої вбачається, що Відповідачем переведено його на пенсію згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність». Однак зазначено, що, оскільки, вперше йому призначалась пенсія за віком на загальних підставах з 29 березня 2012 року, то з 10 серпня 2015 року проводилось не первинне призначення пенсії за віком як науковому працівнику, а переведення з одного виду пенсії на інший, тобто перерахунок вже призначеної пенсії. У зв'язку з чим, Відповідачем здійснено переведення його з одного виду пенсії на інший з 10 серпня 2015 року з урахуванням заробітної плати та періодів страхового стажу по 30 червня 2015 року із застосуванням показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії, тобто за 2011 рік - 2259,37 грн. - показник середньої заробітної плати, який враховується при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність». Також зазначено, що в результаті проведеного перерахунку, розмір заробітної плати за даними персоніфікованого обліку за період з 01 липня 2000 року по 30 червня 2015 року, з якого розраховано пенсію як науковому працівнику, становить 5959,83 грн. (2,63783 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати з урахуванням оптимізації заробітку Х 2259,37 грн. - показник заробітної плати по Україні за 2011 рік), а відповідно розмір моєї пенсії з 10 серпня 2015 року становить 3575,90 грн. (5959,83 грн. Х 60%).
Тобто, Відповідачем було призначено йому пенсію згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» без застосування середньої заробітної плати для призначення пенсії за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Позивач у судове засідання не з'явився, просив розглянути справу у його відсутність за участю його представника на підставі угоди про надання правової допомоги. Представник позивача, адвокат Піцик Р.В. у судовому засіданні підтримав позицію позивача, просив суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача надав заперечення проти позову, в яких просив суд у задоволенні позову відмовити у зв'язку з його необґрунтованістю, відповідно до письмової заяви просив суд розглядати справу за його відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази у справі, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, дійшов до наступного.
Судом встановлено, що позивачу з 29 березня 2012 року була призначена пенсія за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за страховим стажем роботи - 41 рік 10 місяців 03 дні в розмірі 3841,92 грн.
У зв'язку з тим що позивач став працювати за строковим трудовим договором (контрактом), укладеним після досягнення пенсійного віку в якості науково-педагогічного працівника, при наявності стажу наукової роботи більше 27 років, у серпні 2015 року він подав до Управлінням Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області заяву з необхідними документами, в якій просив призначити йому пенсію за віком як науковому працівнику згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».
Відповідно до ч.3 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду України.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Як вказано відповідачем, станом на дату подання заяви про переведення з пенсії за віком на загальних підставах на пенсію за віком як науковому працівнику виконані всі вимоги статті 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», а саме: виповнився необхідний пенсійний вік, наявний необхідний страховий стаж (45 років 03 дні) та стаж наукового працівника (23 роки 03 місяці), тому ОСОБА_1, переведено на пенсію згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність». Оскільки, вперше ОСОБА_1 призначалась пенсія за віком на загальних підставах з 29.03.2012, то з 10.08.2015 року проводилось не первинне призначення пенсії за віком як науковому працівнику, а переведення з одного виду на інший, тобто перерахунок вже призначеної пенсії.
Управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області здійснено переведення ОСОБА_1 з одного виду пенсії на інший з 10.08.2015 з урахуванням заробітної плати та періодів страхового стажу по 30.06.2015 року із застосуванням показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення йому попереднього виду пенсії, тобто за 2011 рік - 2259,37 грн. - показник середньої заробітної плати, який враховується і при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».
В результаті проведеного перерахунку розмір заробітної плати ОСОБА_1 за даними персоніфікованого обліку за період з 01.07.2000 по 30.06.2015, з якого розраховано пенсію як науковому працівнику, становить 5959,83 грн. (2,63783 - інд.коеф.з/плати з урахуванням оптимізації заробітку х 2259,37 грн. - показник з/плати по України за 2011 рік), а відповідно розмір пенсії ОСОБА_1 з 10.08.2015 становить 3575,90 грн. (5959,83 грн. х 60%).
Суд не може погодитись з даними діями відповідача виходячи з наступного.
Згідно ч.ч.1-3, 5, 10, 16, 18, 24, 26 ст.24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», після досягнення чоловіками віку 62 роки за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років. До досягнення віку, встановленого цим абзацом, право на пенсію за віком мають чоловіки - наукові (науково-педагогічні) працівники ІНФОРМАЦІЯ_1 і старші після досягнення ними такого віку:
60 років - які народилися по 31 грудня 1952 року;
60 років 6 місяців - які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;
61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;
61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.
Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).
Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педагогічного) працівника за основним місцем роботи за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
Для обчислення заробітку під час призначення пенсії науковому (науково-педагогічному) працівнику застосовується середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.
Пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до цього Закону призначається з дня звернення за призначенням пенсії та за умов звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, за винятком осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), що укладений після досягнення пенсійного віку.
Право на призначення пенсії відповідно до цього Закону поширюється також і на осіб, які на момент звернення за призначенням пенсії працюють на будь-яких посадах на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та мають стаж наукової роботи, передбачений частиною другою цієї статті.
Право на призначення пенсії відповідно до цього Закону поширюється на всіх осіб, які вийшли на пенсію до набрання чинності цим Законом та мають стаж наукової роботи, передбачений частиною другою цієї статті. Призначення пенсій таким працівникам здійснюється відповідно до частин третьої - сьомої цієї статті з дня звернення за призначенням пенсії та за умови звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, за винятком осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), що укладений після досягнення пенсійного віку.
Заява про призначення (перерахунок) пенсії та інші необхідні документи подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері пенсійного забезпечення, або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Перелік необхідних документів та порядок їх подання визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері науки.
Згідно частини другої статті 40 Закону №1058, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 року (зі змінами та доповненнями) визначаються принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам.
Згідно із вимогами ст.5 вказаного Закону, останнім регулюються відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Згідно зі ст.1 цього ж Закону, «пенсією» є щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Види ж пенсійних виплат і соціальних послуг визначені у статті 9 вищезазначеного Закону, зокрема, за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються наступні пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Згідно з ч.1 ст.10 зазначеного Закону, особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Разом з тим, відповідно до ч.3 ст.2 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», для окремих категорій громадян законами України можуть встановлюватися умови, норми і порядок їх пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і недержавного пенсійного забезпечення.
Таким законом є, зокрема, Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», яким встановлюються умови, норми і порядок пенсійного забезпечення наукових (науково-педагогічних) працівників.
З аналізу положень ст.ст. 2, 9, 10, 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» вбачається, що видами пенсій у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, один з яких може бути призначено особі, яка має одночасно право на різні види пенсії за її вибором, є пенсія за віком, по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника.
Натомість, обрання особою пенсії як науковому (науково-педагогічному) працівнику згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», замість пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», є призначенням пенсії, а не переведенням з одного виду пенсії на інший.
Судом не приймає до уваги посилання відповідача на ч.3 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки ч.3 ст.45 Закону №1058-ІV регламентові порядок переведення з одного виду пенсії, призначеної саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом №1058-ІV, однак у спірному випадку, до звернення з заявою про призначення пенсії як науковому (науково-педагогічному) працівнику, позивач отримував пенсію за іншим законом.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України (постанова від 31.03.2015р., № реєстр. 43721149), рішення якого, в сили приписів ст.244-2 КАС України, є обов'язковими для всіх судів України.
Таким чином, відповідач здійснив неправомірні дії щодо нарахування позивачу розміру пенсії, порушив порядок та норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».
За таких обставин та, приймаючи до уваги вказані вище норми діючого законодавства, орган пенсійного фонду мав призначити позивачу пенсію відповідно до положень ст.24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», яка визначається відповідно до ст.23 цього Закону та ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
У ч.3 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мова йде про переведення з одного виду пенсії на інший вид пенсій по матеріалах пенсійної справи, що в даному випадку відсутнє, так як мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом, а не переведення з одного на інший вид пенсії в межах одного Закону.
Відповідач ототожнив поняття: перехід та переведення, вид пенсії по закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та різні інші пенсії за іншими законами, що підтверджується новою редакцією частини третьої статті 45 Закону № 1058, в якій мова йде про розрахунок пенсії при переведенні з одного виду пенсії на інший по матеріалах однієї пенсійної справи.
У даному випадку, при призначенні позивачу пенсії як науковому (науково-педагогічному) працівнику згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» відсутнє переведення з одного виду пенсії на інший, а має місце призначення іншого виду пенсії по іншим нормам закону.
Пенсія наукового (науково-педагогічного) працівника - це спеціальна пенсія для конкретно визначеного кола осіб, а загальновизначена пенсія для усіх категорій осіб - це пенсія за віком.
Враховуючи той факт, що позивач з 29 березня 2012 року користувався одним із видів загальнопередбаченої пенсії, то право на пенсію наукового (науково-педагогічного) працівника у нього виникло вперше (а не відбувся перехід з одного виду пенсії на інший). Тобто пенсія згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» позивачу була призначена вперше, а тому, виникає право на застосування формул визначення розміру пенсії, які використовуються при призначенні пенсії вперше, а не тих формул та граничних розмірів коштів, які використовуються при переході із одного виду пенсії на інший.
Враховуючи те, що позивачу на підставі Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» було призначено пенсію вперше, тому при визначенні розміру пенсійних виплат слід застосовувати ст.24 даного Закону та ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
В силу викладеного, суд вважає, що при визначенні розміру пенсії позивачу за Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність» розмір середньої заробітної плати (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії слід застосовувати, виходячи із розміру заробітної плати за 2012-2014 роки, а не застосовувати показники заробітної плати в середньому на одну особу у цілому по Україні, із якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2011 рік у розмірі 2259,37 грн.
Відповідно до ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку. Згідно зі ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Частиною 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності своїх дій при здійсненні призначення позивачу пенсії як науковому (науково-педагогічному) працівнику відповідачем не надано.
Відповідно до ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Це випливає з конституційного принципу законності. За нормами матеріального права суд кваліфікує спірні правовідносини, тобто дає їм правову оцінку. Застосування судом норм матеріального права полягає у співставленні встановлених судом обставин з ознаками норми матеріального права, яка регулює поведінку учасників спірних відносин, а також у з'ясуванні відповідних правових наслідків у разі порушення такої норми кимось із учасників. Застосування судом норми процесуального права полягає у вчиненні процесуальних дій та ухваленні рішень, що обумовлені обставинами розгляду справи. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
З урахуванням зазначених положень, з метою повного захисту порушених прав позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Управлінням Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області щодо переведення позивача з пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на інший вид пенсії згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» з 10 серпня 2015 року із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу у цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2011 рік у розмірі 2259,37 грн.
Керуючись ст.ст. 6, 9-11, 159-163 КАС України, -
п о с т а н о в и в :
Позов ОСОБА_1 до Управлінням Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати неправомірним дії Управлінням Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області щодо переведення ОСОБА_1, з пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на інший вид пенсії згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» з 10 серпня 2015 року із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу у цілому по Україні, із якої сплачено страхові внески за 2011 рік у розмірі 2259,37 грн.
Зобов'язати Управлінням Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області призначити ОСОБА_1, пенсію як науковому (науково-педагогічному) працівнику згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» з 10 серпня 2015 року, провести її перерахунок із застосуванням розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2012-2014 роки, та проводити її виплати.
Стягнути з Управлінням Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати у розмірі 551,20 грн. на сплату судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя С.А. Борисов