Ухвала суду № 53535405, 26.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.09.2011
Номер справи
2а-5284/11/2670
Номер документу
53535405
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про закриття провадження в частині позовних вимог

26 вересня 2011 року № 2а-5284/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Баранова Д.О. за участю секретаря судового засідання Наумець О.В., розглянувши в попередньому судовому засіданні

клопотання Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

про закриття провадження

у справі №2а-5284/11/2670

за позовом:

Товариства з обмеженою відповідальністю «Кронк МСК»

до

Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

про

визнання дій протиправними та визнання акту передвіки таким, що не відповідає вимогам законодавства

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ «Кронк МСК»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ДПІ у Печерському районі м. Києва про:

1) визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва, які полягають у проведенні документальної невиїзної перевірки ТзОВ «Кронк МСК»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.06.2010р. по 31.12.2010р., за результатом якої було складено акт № 149/23-2/36385278 від 03.03.2011р.

2) визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо визнання правочинів, укладених ТзОВ «Кронк МСК» з контрагентами-постачальниками: ТзОВ «Промагролізинг», ТзОВ «Сінергія-С», ТзОВ «Промінь Л», ТзОВ «Н.Т.К. Октан», ТзОВ «Агропромсервіс Трейд»такими, що порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчиненими удавано з метою приховування сплати податків третіх осіб, такими, що мають ознаки нікчемності та є нікчемними в силу припису закону.

3) визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі міста Києва, які полягають визначенні відсутності об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) у червні-грудні 2010р.

4) визнання протиправним наказ №253 від 03.03.2011р. про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТзОВ «Кронк МСК»з питань дотримання вимог податкового та іншого - законодавства за період з 01.06.2010р. по 31.12.2010р. та скасувати його.

Представником відповідача подано клопотання про закриття провадження у справі, оскільки акт податкової перевірки не є актом в розумінні ст. 17 КАС України.

Представник позивача проти заявленого клопотання заперечив.

Згідно з п. 3 «Порядоку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказом ДПА України №984 від 22.12.2010р., результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка.

Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Відповідно до п. 6 Порядку у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) документальної перевірки, вони мають право подати свої заперечення протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки), які у випадку їх подання, є невід'ємною частиною (додатком) до акта (довідки) перевірки.

В судовому засіданні представник позивача зазначив, що позивач фактично оскаржує висновки, які зроблені в акті перевірки, оскільки вони мають для нього негативні наслідки.

Згідно п. 7 Порядку за результатами розгляду керівником органу державної податкової служби (його заступником) акта перевірки, заперечень посадових осіб платника податків або його законних представників та інших матеріалів перевірки, у терміни та порядку, встановлені Кодексом, приймаються відповідні податкові повідомлення-рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень , дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 цього Кодексу компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Таким чином, акт документальної перевірки, який містить висновки податкового органу щодо результатів та висновки зроблені у ньому, не є актом державного чи іншого органу в розумінні КАС України, оскільки вони не породжують жодних правових наслідків, що спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру для платника податків, який перевірявся, оскільки не містять обов’язкового припису для нього, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду.

В даному випадку, така дія як складання акта перевірки із висновками за її результатами відповідає повноваженням податкового органу, а тому відсутні підстави вважати право позивача порушеним.

В спірних правовідносинах актом, що має певні правові наслідки, породжує права та обов'язки для позивача (актом індивідуальної дії є рішення податкового органу, прийняте за результатами проведеної перевірки ).

Суд дійшов висновку стосовно змісту акта перевірки №149/23-2/36385278 від 03.03.2011р. щодо відсутності у нього ознак рішення суб’єкта владних повноважень в розумінні КАС України.

Враховуючи викладене, провадження у справі в частині позовних вимог підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.

Керуючись ст.ст. 121, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі №2а-5284/11/2670 в частині позовних вимог про:

- визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо визнання правочинів, укладених ТзОВ «Кронк МСК»з контрагентами-постачальниками: ТзОВ «Промагролізинг», ТзОВ «Сінергія-С», ТзОВ «Промінь Л», ТзОВ «Н.Т.К. Октан», ТзОВ «Агропромсервіс Трейд»такими, що порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчиненими удавано з метою приховування сплати податків третіх осіб, такими, що мають ознаки нікчемності та є нікчемними в силу припису закону.

- визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі міста Києва, які полягають визначенні відсутності об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) у червні-грудні 2010р.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Д.О. Баранов