ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про закриття провадження в частині позовних вимог
26 вересня 2011 року № 2а-5284/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Баранова Д.О. за участю секретаря судового засідання Наумець О.В., розглянувши в попередньому судовому засіданні
клопотання Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
про закриття провадження
у справі №2а-5284/11/2670
за позовом:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Кронк МСК»
до
Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
про
визнання дій протиправними та визнання акту передвіки таким, що не відповідає вимогам законодавства
ВСТАНОВИВ:
ТзОВ «Кронк МСК»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ДПІ у Печерському районі м. Києва про:
1) визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва, які полягають у проведенні документальної невиїзної перевірки ТзОВ «Кронк МСК»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.06.2010р. по 31.12.2010р., за результатом якої було складено акт № 149/23-2/36385278 від 03.03.2011р.
2) визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо визнання правочинів, укладених ТзОВ «Кронк МСК» з контрагентами-постачальниками: ТзОВ «Промагролізинг», ТзОВ «Сінергія-С», ТзОВ «Промінь Л», ТзОВ «Н.Т.К. Октан», ТзОВ «Агропромсервіс Трейд»такими, що порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчиненими удавано з метою приховування сплати податків третіх осіб, такими, що мають ознаки нікчемності та є нікчемними в силу припису закону.
3) визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі міста Києва, які полягають визначенні відсутності об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) у червні-грудні 2010р.
4) визнання протиправним наказ №253 від 03.03.2011р. про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТзОВ «Кронк МСК»з питань дотримання вимог податкового та іншого - законодавства за період з 01.06.2010р. по 31.12.2010р. та скасувати його.
Представником відповідача подано клопотання про закриття провадження у справі, оскільки акт податкової перевірки не є актом в розумінні ст. 17 КАС України.
Представник позивача проти заявленого клопотання заперечив.
Згідно з п. 3 «Порядоку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказом ДПА України №984 від 22.12.2010р., результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка.
Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Відповідно до п. 6 Порядку у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) документальної перевірки, вони мають право подати свої заперечення протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки), які у випадку їх подання, є невід'ємною частиною (додатком) до акта (довідки) перевірки.
В судовому засіданні представник позивача зазначив, що позивач фактично оскаржує висновки, які зроблені в акті перевірки, оскільки вони мають для нього негативні наслідки.
Згідно п. 7 Порядку за результатами розгляду керівником органу державної податкової служби (його заступником) акта перевірки, заперечень посадових осіб платника податків або його законних представників та інших матеріалів перевірки, у терміни та порядку, встановлені Кодексом, приймаються відповідні податкові повідомлення-рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень , дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 цього Кодексу компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Таким чином, акт документальної перевірки, який містить висновки податкового органу щодо результатів та висновки зроблені у ньому, не є актом державного чи іншого органу в розумінні КАС України, оскільки вони не породжують жодних правових наслідків, що спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру для платника податків, який перевірявся, оскільки не містять обов’язкового припису для нього, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду.
В даному випадку, така дія як складання акта перевірки із висновками за її результатами відповідає повноваженням податкового органу, а тому відсутні підстави вважати право позивача порушеним.
В спірних правовідносинах актом, що має певні правові наслідки, породжує права та обов'язки для позивача (актом індивідуальної дії є рішення податкового органу, прийняте за результатами проведеної перевірки ).
Суд дійшов висновку стосовно змісту акта перевірки №149/23-2/36385278 від 03.03.2011р. щодо відсутності у нього ознак рішення суб’єкта владних повноважень в розумінні КАС України.
Враховуючи викладене, провадження у справі в частині позовних вимог підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.
Керуючись ст.ст. 121, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі №2а-5284/11/2670 в частині позовних вимог про:
- визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо визнання правочинів, укладених ТзОВ «Кронк МСК»з контрагентами-постачальниками: ТзОВ «Промагролізинг», ТзОВ «Сінергія-С», ТзОВ «Промінь Л», ТзОВ «Н.Т.К. Октан», ТзОВ «Агропромсервіс Трейд»такими, що порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчиненими удавано з метою приховування сплати податків третіх осіб, такими, що мають ознаки нікчемності та є нікчемними в силу припису закону.
- визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі міста Києва, які полягають визначенні відсутності об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) у червні-грудні 2010р.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Д.О. Баранов