Постанова № 53531592, 27.10.2015, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2015
Номер справи
808/3958/15
Номер документу
53531592
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2015 року о 11 год. 30 хв.Справа № 808/3958/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шари І.В. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ "Дельта-Банк" про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

21 липня 2015 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ "Дельта-Банк" Кадирова Владислава Володимировича (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

- витребувати від відповідача належно засвідчені копії рішень дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №51 від 02.03.2015 та №71 від 08.04.2015;

- визнати протиправним тимчасове обмеження операцій щодо виплат за рахунками НОМЕР_1, НОМЕР_2, відкритими позивачем у ПАТ "Дельта-Банк", яке застосоване відповідачем;

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не включення позивача до списку вкладників ПАТ "Дельта-Банк", які отримують кошти в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;

- зобов'язати відповідача видати розпорядження виплатити позивачу вклад ії депозитного рахунку НОМЕР_1, відкритого в ПАТ "Дельта-Банк", а також проценти за вкладом шляхом ії зарахування на поточний рахунок НОМЕР_2, відкритий позивачем у ПАТ "Дельта-Банк" (код ЄДРПОУ 34047020, МФО 380236);

- зобов'язати відповідача включити позивача до списку вкладників ПАТ "Дельта-Банк", які отримують кошти в межах гарантованої суми на рахунок цільової позики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 має вкладний (депозитний) рахунок у ПАТ "Дельта-Банк" із вкладом у гривні. Відповідно до умов укладеного з банком договору, останній, після закінчення строку розміщення депозиту повинен був перерахувати вклад та проценти за користування вкладом на поточний рахунок позивача, однак таке перерахування здійснено не було. Вказаний банк Постановою Правління Національного банку України від 02 березня 2015 року №150 віднесений до категорії неплатоспроможних, у зв'язку з чим запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено Уповноважену особу Фонду на тимчасову адміністрацію ПАТ "Дельта-Банк" Кадирова В.В., останнім протиправно обмежено операції щодо виплат по рахунку позивача, у тому числі не здійснено перерахування коштів з депозитного рахунку на поточний, що прямо передбачено умовами договору.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, 26.10.2015 подав клопотання, яким просить розглядати справу без участі позивача та його представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просив суд задовольнити адміністративний позов.

Від представника відповідача до суду 06 серпня 2015 року надійшли письмові заперечення на адміністративний позов, в яких, зазначає, що вимоги позивача є передчасними, оскільки згідно публічної інформації, розміщеної на офіційному сайті Фонду, з 11 червня 2015 року АТ «Дельта Банк» через банки-партнери, розпочато виплати вкладникам в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом за договорами, строк дії яких закінчився до 03.03.2015 року включно. З огляду на те, що дія договору банківського вкладу (депозиту) позивача від 18.11.2014 закінчилась 17.05.2015, виплати по вкладам, строк дії яких закінчився після 30.04.2015 ще не розпочато. Стосовно не включення на думку позивача, його до списку вкладників, відповідач вважає його необґрунтованим, оскільки наразі триває перевірка операцій за рахунками відкритими на ім'я позивача, про що його було повідомлено листом від 24.06.2015.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, 27.10.2015 подав заяву про розгляд справи без його участі. Вимоги адміністративного позову не визнає, просить відмовити у позові.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

З'ясувавши обставини справи та перевіривши матеріали, які додані сторонами до справи, суд вирішив розглянути справу без участі сторін в порядку письмового провадження.

Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, позовні вимоги не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного:

18 листопада 2014 року між Публічним акціонерним товариством "Дельта-Банк" (банк) та ОСОБА_1 (вкладник) укладено договір №005-07980-181114 банківського вкладу (депозиту) «Найкращий» (для друга) у гривнях, сума вкладу за яким складає 250000 грн., строк дії - по 17.05.2015 включно (а.с.11). За вказаним договором банком відкритий на ім'я позивача вкладний (депозитний) рахунок № 26302112643053. Нараховані проценти за вкладом виплачуються щомісячно шляхом зарахування на поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватись із використанням платіжної карти № 26206703739160, відкритий на ім'я вкладника в установі банку. По закінченню строку дії договору вклад виплачується шляхом зарахування на поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватись із використанням платіжної картки № 26206703739160, відкритий на ім'я вкладника в установі банку (а.с. 13).

Наявність грошових коштів на депозитному рахунку позивача НОМЕР_1 та поточному рахунку НОМЕР_2 станом на 06.07.2015 у розмірах, які внесені на підставі зазначеного договору, підтверджується копіями виписок банківської установи за угодами (а.с. 14-15).

Постановою Правління Національного банку України від 02.03.2015 №150 ПАТ "Дельта Банк" віднесено до категорії неплатоспроможних (а.с.25-26).

На підставі вказаної постанови виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 02.03.2015 № 51, яким розпочато з 03.03.2015 процедуру виведення ПАТ "Дельта Банк" з ринку шляхом запровадження у ньому тимчасової адміністрації строком на три місяці з 03.03.2015 по 02.06.2015 та призначено уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "Дельта Банк" Кадирова Владислава Володимировича (а.с. 27).

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 08.04.2015 № 71 внесенні зміни до рішення від 02.03.2015 № 51 щодо строку запровадження тимчасової адміністрації - на шість місяців з 03.03.2015 по 02.09.2015 включно (а.с. 28).

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 03.08.2015 № 147 строки здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "Дельта Банк" та повноваження уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у Публічному акціонерному товаристві "Дельта Банк" Кадирова В.В. продовжено до 02.10.2015 включно (а.с. 29).

Наказом тимчасової адміністрації ПАТ "Дельта Банк" від 29.05.2015 №408 "Щодо продовження роботи Комісії з перевірки вкладів фізичних осіб АТ "Дельта банк" та створення Комісії з перевірки правочинів (договорів) за вкладними операціями АТ "Дельта Банк" встановлено строк перевірки правочинів (договорів) фізичних осіб, в тому числі, договорів банківського рахунку та договорів банківського вкладу - до 31 серпня 2015 року.(а.с. 40)

Про застосовані обмеження щодо призупинення виплати коштів по договорам банківського вкладу позивачу повідомлено листами тимчасової адміністрації ПАТ "Дельта Банк" від 16.06.2015 та від 24.06.2015 (а.с. 9, 10).

Застосування обмежень операцій щодо виплати коштів з депозитних рахунків та не включення позивача до списку осіб, які отримують кошти в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, стали підставою для звернення позивача до суду.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також відносини між Фондом, банками, Національним банком України, повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлюються Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (далі - Закон).

Відповідно до частини 1 статті 3 вказаного Закону, Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених цим Законом.

Частиною 1 статті 26 Закону закріплено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

При цьому, відповідно до частини 2 цієї ж статті, вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно з частинами 1 та 3 статті 34 Закону, Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Виконавча дирекція Фонду не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних призначає з числа працівників Фонду уповноважену особу Фонду (кілька уповноважених осіб Фонду), якій Фонд делегує всі або частину своїх повноважень тимчасового адміністратора. Усі або частина повноважень Фонду, визначені цим Законом, можуть бути делеговані одній або кільком уповноваженим особам Фонду. У разі делегування повноважень кільком уповноваженим особам Фонд зазначає обсяг повноважень кожної з них. Здійснення повноважень органів управління банку може бути делеговано тільки одній уповноваженій особі.

Детальний порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) коштів за вкладами фізичних осіб визначений Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого Рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 № 14 (далі - Положення).

Відповідно до пункту 4 розділу ІІ Положення, банк після отримання повідомлення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку повинен здійснити, зокрема: протягом тижня з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку - аналіз стану бази даних (установити записи про вкладників, у яких відсутні або некоректно введені реквізити) та порівняння інформації, що зазначена у базі даних, на повну відповідність даним з копій документів вкладників із справ з оформлення рахунків та усунення всіх виявлених помилок (за наявності); формування файлів та архівування бази даних про вкладників відповідно до вимог розділу II Правил; направлення до Фонду файлів бази даних разом із супровідним листом; направлення до Фонду файлів, зокрема, із переліком вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону.

Згідно з пунктом 5 розділу ІІ Положення, Фонд здійснює аналіз та перевірку файлів D та Z на предмет відсутності помилкових записів та правильності розрахунку гарантованих сум у файлі Z. Результати перевірки файлів разом із супровідним листом передаються уповноваженій особі Фонду. У супровідному листі вказується статус прийняття файлу (прийнято без помилок / прийнято з помилками), а також зазначаються сума і кількість безпомилкових записів та сума і кількість записів з помилками. Файл з помилками передається уповноваженій особі Фонду для перевірки та доопрацювання, зокрема засобами електронної пошти Національного банку України.

За приписами пункту 6 розділу ІІ Положення, банк має право надати до Фонду відповідні зміни до бази даних про вкладників. Зміни надаються до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом. Зміни реквізитів вкладника (поля 2 - 10) надаються за структурою файлу Z з обов'язковим зазначенням номера інформаційного рядка у файлі Z (ідентифікатора вкладника). Усі інші зміни, що стосуються певного конкретного запису з файлу D (сум, номерів рахунків та договорів, дат укладення та закінчення договорів тощо), надаються за структурою файлу D з обов'язковим зазначенням номера інформаційного рядка у файлі D (ідентифікатора рахунку вкладника) та номера інформаційного рядка у файлі Z (ідентифікатора вкладника).

Пунктом 7 розділу ІІ Положення визначено, що з метою забезпечення виконання зобов'язань банку з виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників Фонд має право надати неплатоспроможному банку цільову позику. Зазначені виплати здійснюються в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом, у національній валюті України. Вклади в іноземній валюті перераховуються в національну валюту України за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України до іноземних валют на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації.

Згідно з пунктом 8 розділу ІІ Положення, у разі необхідності отримання цільової позики уповноважена особа Фонду подає Фонду разом із обґрунтуванням заявку на отримання цільової позики для здійснення виплат вкладникам згідно з додатком 1 до цього Положення. Обґрунтування необхідності надання цільової позики має містити суми прогнозних надходжень та відтоку грошових коштів протягом періоду дії тимчасової адміністрації, а також розшифрування рахунку № 9806 "Документи фізичних осіб, що не виконані в строк з вини банку".

До заявки додаються: розрахунок загальної суми цільової позики для здійснення виплат вкладникам згідно з додатком 2 до цього Положення; список вкладників, які отримують кошти в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики Фонду, згідно з додатком 3 до цього Положення (далі - Список); перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 7 частини четвертої статті 26 Закону; проект договору цільової позики.

Відповідно до пункту 9 розділу ІІ Положення, цільова позика перераховується Фондом неплатоспроможному банку окремими траншами на підставі укладеного між Фондом та банком договору цільової позики. Для отримання чергового траншу цільової позики уповноважена особа Фонду надає до Фонду заявку на отримання траншу. До заявки на отримання траншу додається список вкладників (у межах Списку), які отримують кошти за рахунок цього траншу, а також його розрахунок.

Порядок формування та складання списку вкладників, які отримують кошти за рахунок цільової позики Фонду, а також його передачі до Фонду, регламентовані пунктом 10 розділу ІІ Положення.

При цьому, відповідно до пункту 12 розділу ІІ Положення, протягом процедури здійснення тимчасової адміністрації в банку уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників, яким необхідно здійснити виплати за рахунок цільової позики, щодо:

зменшення (збільшення) кількості; зміни розміру сум; зміни особи вкладника (на підставі свідоцтва про право на спадщину тощо); змін реквізитів вкладників. Зміни надаються до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом.

Таким чином, Положенням передбачено право уповноваженої особи Фонду у період процедури здійснення тимчасової адміністрації в банку надати до Фонду додаткову інформацію про владників, яким необхідно здійснити виплати за рахунок цільової позики щодо зменшення (збільшення) їх кількості, та визначено порядок подання такої інформації.

На підставі зазначеного, суд дійшов висновку, що до списку вкладників, яким необхідно здійснити виплату в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики Фонду, зміни щодо збільшення (зменшення) кількості вкладників можуть бути внесенні протягом всього строку процедури здійснення тимчасової адміністрації.

Як встановлено судом, строки здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "Дельта Банк" та повноваження уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "Дельта Банк" Кадирова В.В. продовжено до 02.10.2015 включно.

При цьому, про застосовані обмеження щодо призупинення виплати коштів по договорам банківського вкладу позивачу повідомлено листами тимчасової адміністрації ПАТ "Дельта Банк" від 16.06.2015 та від 24.06.2015(а.с. 9, 10).

Як було встановлено у судовому засіданні, строк здійснення перевірки вкладів фізичних осіб Комісією з перевірки вкладів фізичних осіб ПАТ "Дельта Банк", в тому числі договорів банківського рахунку та договорів банківського вкладу (депозиту), вчинених ПАТ "Дельта Банк" протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (в тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, передбачених частиною 3 статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", продовжено до 02.10.2015.

Також, судом встановлено, що згідно публічної інформації, розміщеної на офіційному сайті Фонду, з 11 червня 2015 року ПАТ "Дельта Банк", через банки-партнери, розпочато виплати вкладникам в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом за договорами строк дії яких закінчився до 03 березня 2015 року включно та за договорами банківського рахунку (поточні та карткові рахунки, в тому числі зарплатні, пенсійні, соціальні).

З 06 липня 2015 року ПАТ "Дельта Банк" здійснює виплати коштів вкладникам за договорами, строк дії яких закінчився до 25 березня 2015 року включно, а також продовжуються виплати коштів вкладникам за договорами банківського вкладу.

З 20 липня 2015 року ПАТ "Дельта Банк" здійснює виплати коштів вкладникам за договорами, строк дії яких закінчився до 30 квітня 2015 року включно, а також продовжуються виплати коштів вкладникам за договорами банківського вкладу.

Тобто, суд звертає увагу, що з часу запровадження в ПАТ "Дельта Банк" тимчасової адміністрації, не здійснюється перерахування вкладів та процентів на вклади по закінченню дії депозитного договору на поточний рахунок вкладника.

З огляду на те, що дія договору банківського вкладу (депозиту) позивача від 18.11.2014 закінчилась 17.05.2015, виплати по вкладам, строк дії яких закінчився після 30 квітня 2015 року - на день звернення позивача до суду ще не розпочато.

Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача про зобов'язання відповідача виплатити ОСОБА_3 суму вкладу з її депозитного рахунку, а також проценти на вклад, шляхом зарахування коштів на поточний рахунок в ПАТ "Дельта Банк" є передчасними.

Відповідно до статті 37 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", уповноважена особа Фонду має право, зокрема, продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.

Стаття 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачає, що протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті. Уповноважена особа Фонду протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації повідомляє сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняє дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів.

З аналізу зазначених норм вбачається як обов'язок уповноваженої особи, у визначені строки, скласти перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду, так і обов'язок, протягом дії тимчасової адміністрації, забезпечити перевірку правочинів на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними.

За вказаних обставин, суд дійшов висновку, що при прийнятті рішення щодо призупинення виплати коштів фізичних осіб, що знаходяться на вкладних рахунках за депозитними договорами, по яким закінчився строк дії договору, відповідач діяв в межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачений законом.

Доводи позивача по те, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність по не включенню позивача до списку осіб, які отримують кошти в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, суд вважає необґрунтованими, оскільки відповідно до пункту 12 розділу ІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого Рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 № 14, зміни до списку вкладників, яким необхідно здійснити виплату в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики Фонду, щодо збільшення (зменшення) кількості вкладників, можуть бути внесенні протягом всього строку процедури здійснення тимчасової адміністрації, строк здійснення якої та повноваження відповідача продовжені до 02.10.2015.

Окрім того, як свідчать матеріали надані представником відповідача, відповідно до Загального Реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (а.с. 74), станом на 23 жовтня 2015 року ОСОБА_1 включена до зазначеного реєстру на відшкодування суми у розмірі 200 000,00 грн.

До того ж, постановою правління Національного банку України від 02.10.2015 №664 прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Дельта Банк" (а.с.75).

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4)безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9)з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Під час розгляду справи відповідач проти позову заперечив, доводи позивача спростував.

З урахуванням встановлених обставин суд приходить до висновку, що при прийнятті рішення щодо призупинення виплати коштів фізичних осіб, що знаходяться на вкладних рахунках за депозитними договорами, по яким закінчився строк дії договору, відповідач діяв в межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачений законом, у зв'язку з чим заявлені позовні вимоги про визнання дій та бездіяльності протиправними, та про зобов'язання відповідача вчинити певні дії не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 2, 11, 17, 71, 94, 160, 163, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя І.В.Шара