Ухвала суду № 53491849, 03.11.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2015
Номер справи
486/1911/15-а
Номер документу
53491849
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

03 листопада 2015 р. Справа № 486/1911/15-а

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Середа О.Ф. розглянувши в матеріали адміністративної справи

за позовом: ОСОБА_1, м. Южноукраїнськ,

ОСОБА_2, м. Южноукраїнськ

ОСОБА_3, м. Южноукраїнськ

ОСОБА_4, м. Южноукраїнськ

ОСОБА_5, м. Южноукраїнськ

ОСОБА_6, м. Южноукраїнськ

до відповідача 1: Голови Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» ОСОБА_7, м. Южноукраїнськ

до відповідача 2: Южноукраїнської міської виборчої комісії Миколаївської області, м. Южноукраїнськ

Суть спору: визнання конференції від 24.09.2015 року такою, що не відбулася, визнання рішення від 24.09.2015 року недійсним, зобов»язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

На адресу Миколаївського окружного адміністративного суду надійшли матеріали справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (надалі - позивачі) до Голови Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» ОСОБА_7 (надалі відповідач 1) та Южноукраїнської міської виборчої комісії Миколаївської області з вимогами:

-визнати конференцію Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» від 24.09.2015 року такою, що не відбулася;

-визнати рішення конференції Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» від 24.09.2015 року про висування кандидата на посаду Южноукраїнського міського голови ОСОБА_7 та кандидатів у депутати Южноукраїнської міської ради недійсним;

-скасувати постанову Южноукраїнської міської виборчої комісії Миколаївської області № 16 від 30 вересня 2015 року щодо реєстрації кандидатів в депутати в багатомандатних виборчих округах з виборів депутатів до Южноукраїнської міської ради Миколаївської області та кандидата на посаду Южноукраїнського міського голови від Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина».

Відповідно до приписів статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що дану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частин першої та другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Статтею 174 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум, мають виборча комісія, кандидат, партія (блок), місцева організація партії, які є суб'єктами відповідного виборчого процесу, комісія з референдуму, ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Позивачі звернули з вимогами про визнання конференції Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» від 24.09.2015 року такою, що не відбулася та про визнання рішення конференції Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» від 24.09.2015 року про висування кандидата на посаду Южноукраїнського міського голови ОСОБА_7 та кандидатів у депутати Южноукраїнської міської ради недійсним. Після чого скасувати постанову Южноукраїнської міської виборчої комісії Миколаївської області № 16 від 30 вересня 2015 року щодо реєстрації кандидатів в депутати в багатомандатних виборчих округах з виборів депутатів до Южноукраїнської міської ради Миколаївської області та кандидата на посаду Южноукраїнського міського голови від Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина».

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про місцеві вибори» виборчий процес місцевих виборів (далі - виборчий процес) - це здійснення субєктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про місцеві вибори» субєктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є:

1) виборець;

2) Центральна виборча комісія;

3) виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону або інших законів України, які уповноважені забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів;

4) кандидати в депутати, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови, старости;

5) місцева організація партії, яка висунула кандидата (кандидатів) для участі у відповідних місцевих виборах;

6) офіційний спостерігач від кандидата, від місцевої організації партії - субєкта відповідного виборчого процесу, від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ЗУ «Про місцеві вибори» висування кандидатів місцевою організацією партії провадиться на зборах (конференціях) цієї організації, які в свою чергу проводяться в порядку, передбаченому статутом партії.

Отже, на підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що конференція (збори) організації не є суб»єктом виборчого процесу.

Наслідками того, що заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, є відмова у відкритті провадження в адміністративній справі.

Керуючись статтями 17, 109, 165, 172, 174 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд,

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 до Голови Южноукраїнської організації політичної партії «Всеукраїнське об»єднання «Батьківщина» ОСОБА_7 та Южноукраїнської міської виборчої комісії Миколаївської області.

Копію ухвали надіслати позивачам.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий суддя О.Ф. Середа