УХВАЛА
про часткове скасування заходів реагування у сфері державного нагляду
06 листопада 2015 року м. Луцьк Справа № 803/1781/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого, cудді Смокович В.І.,
при секретарі судового засіданняЛитвиненко І.П.,
за участю представника відповідачаОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» про скасування заходів реагування у справі за адміністративним позовом Управління Держпраці у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
ВСТАНОВИВ:
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Житомирській області (далі позивач, управління) звернулося в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Вог Рітейл (далі відповідач, ТзОВ «Вог Рітейл») про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони експлуатації АГЗП, електрогосподарства КТП №840 10/0,4 кв, а також шляхом заборони виконання робіт по зачищенню резервуарів та застосування автопідйомників за адресою м. Житомир, майдан Визволення, 11, до усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 10 липня 2015 року №06/1.4.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2015 року адміністративний позов задоволено повністю. Заборонено Товариству з обмеженою відповідальністю Вог Рітейл експлуатацію автомобільного газозаправочного пункту (АГЗП), електрогосподарства та комплектної трансформаторної підстанції (КТП) №840 10/0,4 кв, а також заборонити виконання робіт по зачищенню резервуарів та застосування автопідйомників за адресою м. Житомир, майдан Визволення, 11, до усунення порушень, зазначених в акті перевірки Територіального управління Держгірпромнагляду у Житомирській області від 10 липня 2015 року №06/1.4. Постанова суду звернута до негайного виконання.
Ухвалою суду від 05 листопада 2015 року замінено позивача у справі, Територіальне управління Держгірпромнагляду у Житомирській області, його правонаступником, Управлінням Держпраці у Житомирській області.
На адресу суду 02 листопада 2015 року надійшла заява відповідача про скасування заходів реагування в частині заборони експлуатації комплектної трансформаторної підстанції (КТП) №840 10/0,4 кв. Вказана заява обґрунтована тим, що порушення в частині експлуатації КТП, зокрема, вказані у пунктах 16, 18, 22, 23, 24 акту перевірки від 17 липня 2015 року №06/1.4, були повністю усунені, що підтверджується актом позапланової перевірки від 21 вересня 2015 року №21-09.
Представник підприємства у судовому засіданні заяву підтримав, надав суду додаткові докази на підтвердження факту усунення порушень охорони праці в частині експлуатації КТП та просив суд скасувати заходи реагування в частині заборони її експлуатації.
Позивач, субєкт владних повноважень, у запереченнях від 04 листопада 2015 року №854 просить суд відмовити у задоволенні заяви з тих підстав, що за змістом статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скасування заходів реагування можливе лише повністю, а часткове скасування неможливе. З цих підстав просить суд відмовити у задоволенні заяви ТзОВ «Вог Рітейл» (т.2 а.с.32-33).
Також управління подало клопотання про відкладення розгляду справи від 04 листопада 2015 року №858 у звязку з відрядженням уповноваженого представника до 12 листопада 2015 року (т.2 а.с.34).
За правилами частини тринадцятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) підлягає розгляду та вирішенню суддею одноособово з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом п'яти днів з дня її отримання судом. Неприбуття у судове засідання осіб, яким належним чином повідомлено про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду такої заяви.
Зважаючи на те, що заява про скасування заходів реагування розглядається у скорочені строки, а неприбуття у судове засіданні однієї зі сторін не перешкоджає розгляду такої заяви, враховуючи, що Управління Держпраці у Житомирській області надало свої письмові заперечення по суті, тому у судовому засіданні 05 листопада 2015 рок6у, з врахуванням думки представника відповідача суд відмовив у задоволенні клопотання позивача про відкладення розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові матеріали заяви, суд дійшов висновку про необхідність часткового скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, з наступних підстав.
Судом встановлено, що Територіальним управління Держгірпромнагляду у Житомирській області, правонаступником якого є Управління Держпраці у Житомирській області, був складений акт перевірки субєкта господарювання (виробничого обєкта) від 17 липня 2015 року №06/1.4 з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, в якому зафіксовано наступні порушення (т.1 а.с.10-15):
16) АЗС не в повному обсязі укомплектована навченим електротехнічним персоналом;
17) у особи яка заміщує відповідальну особу за електрогосподарство відсутня 5 група з електробезпеки;
18) не представлена розрахункова схема плавких вставок запобіжників та уставок автоматичних вимикачів;
Стосовно КТП №840 10/0,4кв:
22) Заземлення нейтралі трансформатора виконано послідовно через корпус ТП;
23) Вивід нульового робочого провідника якій виходить з нейтралі трансформатора використовується в якості заземлюючого;
24) На КТП не встановлені грозові розрядники.
Саме на підставі цих порушень постановою суду від 12 серпня 2015 року заборонено експлуатацію комплектної трансформаторної підстанції (КТП) №840 10/0,4 кв.
В подальшому, актом позапланової перевірки від 21 вересня 2015 року №21-09 встановлено усунення ТзОВ «Вог Рітейл» порушень №№ 16, 18, 22, 23, 24, які викладені в акті перевірки від 17 липня 2015 року №06/1.4. Вказаний акт був підписаний без зауважень посадовими особами позивача та відповідача (т.2 а.с.11-15).
Крім того, фактичне усунення вищенаведених порушень підтверджується наданими представником відповідача документами (т.2 а.с.53-66), а саме:
1)актом здачі-приймання робіт (надання послуг) по монтажу розрядників, заземлення трансформатора, щита і нейтралі трансформатора згідно норм ПУЕ ТТУ від 27 липня 2015 року;
2)технічною документацією на встановлення КТП;
3)технічною документацією на випробування електрообладнання КТП;
4)технічною документацією на вимірювання опору ізоляції електропроводки.
Факт усунення порушення №17 підтверджується наданою представником ТзОВ «Вог Рітейл» копією посвідчення №54018 від 21 жовтня 2015 року про отримання ОСОБА_2 5 групи з електробезпеки (т.2 а.с.52).
На думку суду вказані документи підтверджують факт усунення порушень у сфері охорони праці в частині можливості експлуатації комплексної трансформаторної підстанції.
Інші порушення які викладені в акті від 17 липня 2015 року №06/1.4, зокрема стосовно порушень у сфері забезпечення охорони праці при експлуатації автомобільного газозаправочного пункту (АГЗП) та при виконанні робіт по зачистці резервуарів, обєктивно не повязані з експлуатацією КТП.
Суд зазначає, що за умови коли зберігається заборона на експлуатацію АГЗП, а також на виконання робіт по зачистці резервуарів, експлуатація КТП, яка обладнана всіма необхідними захисними засобами, а також пройшла випробування електрообладнання та електропроводки, не несе в собі загрози для життя та здоровя людей.
За правилами частини пятої статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.
Відповідно до частини тринадцятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, обґрунтованість яких підтверджена постановою суду відповідно до положень цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття цих заходів, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами.
Суд вважає помилковими доводи позивача про те, що скасування заходів реагування можливе лише повністю, а не частково, оскільки вказана процесуальна норма не обмежує суд частково зняти вжиті заходи реагування.
Аналогічно, помилковими є посилання управління на те, що скасування заходів реагування є скасуванням судового рішення або його зміна, на що має лише суд вищої інстанції, зважаючи на те, що процедура скасування цих заходів прямо передбачена у статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України та є частиною процедури виконання судового рішення.
Оскільки порушення, які зазначені в рядках 16-18, 22-24 акту перевірки Територіального управління Держгірпромнагляду у Житомирській області від 17 липня 2015 року №06/1.4 та стали підставою для вжиття Волинським окружним адміністративним судом заходів реагування у формі заборони експлуатації комплектної трансформаторної підстанції (КТП) №840 10/0,4 кв, були усунуті відповідачем у повному обсязі, що підтверджується належними доказами, тому суд дійшов висновку, що заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» слід задовольнити та скасувати заходи реагування в цій частині.
Керуючись частинами третьою та сьомою статті 160, статтею 165, частинами тринадцятою та чотирнадцятою статті 183-6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» про скасування заходів реагування у справі за адміністративним позовом Управління Держпраці у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду в частині заборони експлуатації комплектної трансформаторної підстанції (КТП) №840 10/0,4 кв задовольнити.
Скасувати заходи реагування у сфері державного нагляду, які застосовані до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вог Рітейл» постановою Волинського окружного адміністративного суду 12 серпня 2015 року у справі №803/1781/15 в частині заборони експлуатації комплектної трансформаторної підстанції (КТП) №840 10/0,4 кв.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя В.І.Смокович
Повний текст ухвали виготовлений 10 листопада 2015 року.