Ухвала суду № 53487785, 11.11.2015, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
11.11.2015
Номер справи
904/7852/15
Номер документу
53487785
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

11.11.15р. Справа № 904/7852/15

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши справу

Кредитори:

1.Товариство з обмеженою відповідальністю "ФРІЛАЙН ТРЕЙД", м. Київ

2.Красноармійська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "МОНОПЛАЙ" (49038, м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, 27; ЄДРПОУ 34586116)

про визнання банкрутом

Відомості про представників сторін та учасників судового процесу:

від боржника: представник ліквідатора ОСОБА_1 дов. № б/н від 31.08.2015р.

від ТОВ "Фрілайн Трейд": ОСОБА_2, дов. № б/н від 05.11.15р.

від ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області: не з'явився

від Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 17.09.2015р. Товариство з обмеженою відповідальністю "МОНОПЛАЙ" (49038, м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, 27; ЄДРПОУ 34586116) визнано банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 3 місяці. Ліквідатором ТОВ "МОНОПЛАЙ" призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; адреса реєстрації: 49038, м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, 27). Призначено судове засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів на 27.10.15 р. о 10:45.

07.10.15р. до суду від Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання № 17877/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. в якому остання просить суд зобов'язати ліквідатора надати ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська виписки з банківських рахунків за останні три роки та документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку за період діяльності ТОВ "МОНОПЛАЙ" та не скорочувати термін ліквідаційної процедури та не затверджувати звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс по справі № 904/7852/15 до проведення ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська позапланової перевірки ТОВ "МОНОПЛАЙ" та надання до суду доказів, які підтвердять факт проведення перевірки.

Ухвалою суду від 07.10.2015р. клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № 178770/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. прийнято до розгляду. Призначено засідання суду на 27.10.2015р. об 10:45. Зобовязано: Ліквідатора - надати суду заперечення стосовно заявленого клопотання. ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надати суду нормативне та документальне обґрунтування заявленого клопотання та докази направлення даного клопотання ліквідатору та кредиторам.

Ухвалою суду від 27.10.2015р. відкладено розгляд реєстру вимог кредиторів по справі про банкрутство ТОВ "МОНОПЛАЙ" та розгляд клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області № 178770/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. на 11.11.2015р. о 12:00.

11.11.15р. до суду від представника ТОВ "Фрілайн Трейд" надійшла заява в якій останній зазначив, що погоджується з частковим відхиленням ліквідатором кредиторських вимог в розмірі 273 260,17 грн.

В судове засідання 11.11.15р. представник Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не з'явився, причини неявки суду не повідомив.

Розглянувши в судовому засіданні 11.11.2015р. клопотання ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, суд вирішив наступне.

Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

В той же час згідно з пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.

Відповідно до п 78.1. п. 78.1.7. ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;

Згідно п. 78.4. ст. 78 Податкового Кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

В судовому засіданні представник ліквідатора пояснив наступне.

Наприкінці грудня 2014 року в ТОВ "МОНОПЛАЙ" (надалі-Товариство) відбулася зміна власників, складу органів управління та адреси, у зв'язку з чим виникла необхідність у проведенні комплексного внутрішнього фінансового та юридичного аудиту, зокрема щодо первинної документації Товариства.

В результаті проведення вищезазначеного аудиту була встановлена відсутність за період 2012-2014 рр. первинної бухгалтерської документації, регістрів бухгалтерського обліку в паперовому вигляді, копій фінансової звітності, інших документів, пов'язаних із обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, у приміщеннях їх постійного зберігання. Також зафіксована й відсутність інших документів, що мають відношення до господарської діяльності Товариства: договорів (контрактів), документів кадрового обліку тощо.

20.01.2015 року на виконання положень пункту 44.5. статті 44 Податкового кодексу України ТОВ "МОНОПЛАЙ" надало до ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська заяву-повідомлення про втрату документів від 20.01.2015 року № 2-20/01-15.

Крім того слідчим управлінням ГУМВС України в Дніпропетровській області на разі проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.02.2015 р. за № 12015040000000172 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.357 Кримінального кодексу України за фактом викрадення бухгалтерських та юридичних документів, печаток та штампів ТОВ «БУДІНДУСТРІЯСЕРВІС». Про що листом від 01.04.2015 року № 01/04-1 Товариство повідомило ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.

На даний момент оперативно-розшукові та інші заходи не дали результатів, втрачені документи відновити боржником не вдалося.

Як пояснив в судовому засіданні представник ліквідатора, на даний час ліквідатор, у зв'язку з викраденням первинних документів ТОВ "МОНОПЛАЙ" не має можливості виконати вимоги ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо проведення перевірки є неможливим.

Виходячи з вищенаведеного суд вважає за потрібне клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 17877/9/04-65-10-018 від 06.10.15р. залишити без задоволення.

Щодо вимоги ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про не скорочування термін ліквідаційної процедури, не затверджувати звіт та ліквідаційний баланс по справі № 904/7852/15 до проведення ДПІ у Кіровському районі районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області позапланової перевірки ТОВ "МОНОПЛАЙ" суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Отже Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено граничний строк для проведення ліквідаційної процедури який становить дванадцять місяців.

Тому суд не вбачає підстав для задоволення клопотання ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 17877/9/04-65-10-018 від 06.10.15р. в частині не затверджування звіту та ліквідаційного балансу по справі № 904/7852/15 до проведення ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області позапланової перевірки ТОВ "МОНОПЛАЙ", оскільки у ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області є достатньо часу для проведення відповідних до законодавства дій.

11.11.15р. до суду від ліквідатора надійшло клопотання до якого додано реєстр вимог кредиторів.

Дослідивши в судовому засіданні 11.11.15р. матеріали справи, заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Згідно абз. 2, 3 ч. 6 ст.. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, у тому числі щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

До суду звернулись наступні кредитори з заявами з грошовими вимогами до боржника:

1.Товариство з обмеженою відповідальністю "ФРІЛАЙН ТРЕЙД" на загальну суму 11 976 287,93 грн.

2.Красноармійська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області на загальну суму 17 963,46грн.

11.11.15р. до суду від представника ТОВ "Фрілайн Трейд" надійшла заява в якій останній зазначив, що погоджується з частковим відхиленням ліквідатором кредиторських вимог в розмірі 273 260,17 грн.

Дослідивши матеріали кредиторських вимог вищезазначених кредиторів, заслухавши присутніх представників учасників провадження у справі про банкрутство, суд встановив наступне:

- ТОВ "ФРІЛАЙН ТРЕЙД" звернулось до суду з грошовими вимогами до боржника на суму 11 976 287,93 грн.

11.11.15р. до суду від представника ТОВ "Фрілайн Трейд" надійшла заява в якій останній зазначив, що погоджується з частковим відхиленням ліквідатором кредиторських вимог в розмірі 273 260,17 грн.

Суд розглянувши грошові вимоги ТОВ "ФРІЛАЙН ТРЕЙД" з урахуванням заяви від 11.11.15р. встановив наступне.

Заявлені кредиторські вимоги підтверджені всіма наданими до заяви документами, а саме: договором купівлі - продажу цінних паперів № 49-1 (БВ15) від 19.03.2015р., актом приймання - передачі від 19.03.15р. до договору купівлі - продажу цінних паперів № 49-1 (БВ15) від 19.03.2015р., векселем АА № 0163815 від 17.06.10р.

Отже суд, вважає, що ліквідатором правомірно частково визнано та внесено грошові вимоги ТОВ "ФРІЛАЙН ТРЕЙД" до реєстру вимог кредиторів.

Суд вирішив, визнати грошові вимоги ТОВ "ФРІЛАЙН ТРЕЙД" у сумі 2 436,00 грн. (1 черга задоволення); 11 700 591,76 грн. (4 черга задоволення).

Також ліквідатором до реєстру вимог кредиторів включені грошові вимоги Красноармійської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до шостої черги задоволення, суд заслухавши представника ліквідатора встановив наступне.

До суду 21.10.2015р. до суду від Красноармійської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області надійшла заява про визнання грошових вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю "МОНОПЛАЙ" у розмірі 17 963,46 грн.

Ухвалою суду від 22.10.15р. клопотання Красноармійської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про відстрочення сплати судового збору залишено без задоволення. Відкладено вирішення питання щодо прийняття заяви Красноармійської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання грошових вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю "МОНОПЛАЙ" до розгляду, до закінчення строку на усунення недоліків в заяві. Зобовязано Красноармійську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області в строк до 09.11.15р. усунути недоліки заяви про грошові вимоги у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "МОНОПЛАЙ", а саме надати докази сплати судового збору.

Ухвалою суду від 27.10.15р. відкладено розгляд реєстру вимог кредиторів по справі про банкрутство ТОВ "МОНОПЛАЙ" та розгляд клопотання Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області № 178770/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. на 11.11.2015р. о 12:00 год.

03.11.2015р. до суду від Красноармійської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області надійшло клопотання № 5843/8/05-16-10-13 від 27.10.2015р. до якого додано платіжне доручення № 67 від 26.10.2015р. про оплату судового збору на суму 2 436,00 грн. за подання заяви з грошовими вимогами до боржника.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 03.11.15р. прийнято заяву Красноармійської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до розгляду, яка буде розглянута в судовому засіданні, яке призначено на 11.11.2015р. о 12:00.

Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду.

Оскільки, Красноармійською об'єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області усунені недоліки заяви, а саме надано суду платіжне доручення № 67 від 26.10.2015р. про оплату судового збору на суму 2 436,00 грн. за подання заяви з грошовими вимогами до боржника.

Отже, суд вважає, що ліквідатор безпідставно в супереч вимогам ч. 2 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визнав вимоги Красноармійської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області та вніс їх до шостої черги вимог кредиторів.

Враховуючи вищенаведене, суд вирішив, визнати грошові вимоги Красноармійською об'єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області у сумі 2 436,00 грн. (1 черга задоволення); 17 963,46 грн. (3 черга задоволення).

За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.1, 23, 25, 38, 40, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 2, 11, 78, 82 Податкового кодексу України, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство ТОВ "МОНОПЛАЙ" з вимогами наступних кредиторів:

1.Товариство з обмеженою відповідальністю "Фрілайн Трейд" у розмірі 2 436,00 грн. (1 черга задоволення); 11 700 591,76 грн. (4 черга задоволення) з урахуванням заяви від 11.11.15р.

2. Красноармійська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області у сумі 2 436,00 грн. (1 черга задоволення); 17 963,46 грн. (3 черга задоволення)

Клопотання ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 17877/9/04-65-10-018 від 06.10.2015р. залишити без задоволення.

Зобовязати:

Ліквідатора - після закінчення ліквідаційної процедури надати суду звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів, всі документи, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури.

Копію ухвали надіслати ліквідатору, кредиторам, ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Суддя ОСОБА_4