Справа № 521/17307/15-п
Пр. № 3/521/5728/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2015 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:
головуючого судді - Непорада О.М.
при секретарі - Пащенко М.П.
представника Одеської митниці ДФС - ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу № 0849/50000/15, що надійшла з Одеської митниці ДФС, відносно:
ОСОБА_3, громадянина України, який, згідно поштового відправлення, мешкає за адресою: м. Одеса, вул. Нечепуренко 14/22,
про порушення митних правил, передбаченого ст. 473 МК України,
ВСТАНОВИВ:
31.08.2015 року, на ділянці цеху обробки міжнародної пошти Одеської ОД УДППЗ «Укрпошта», в зоні діяльності м/п «Одеса-спеціалізований» Одеської митниці ДФС, під час здійснення митного контролю міжнародного поштового відправлення № RС650200425UA, яке було відправлене 11.08.2015 року з України від гр. ОСОБА_3 до р. Білорусь на адресу гр. ОСОБА_4, було виявлено монети у кількості 33 штук.
На підставі акту про взяття проб і зразків товарів від 31.08.2015 року № 1430/15-70-69, монети було передано до Одеського музею нумізматики для встановлення належності монет до історичних та культурних цінностей.
Згідно експертного висновку Одеського музею нумізматики № 1/19 від 17.09.2015 року, виявлені в міжнародному поштовому відправлені монети підпадають під дію ЗУ «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», мають культурну та історичну цінність і підлягають збереженню згідно із законодавством України.
Таким чином, ОСОБА_3 в міжнародному поштовому відправленні № RС650200425UA пересилались товари, заборонені до такого пересилення, чим вчинено адміністративне правопорушення, передбачене статтею 473 МК України.
На підставі викладених обставин, 18.09.2015 року посадовою особою Одеської митниці ДФС відносно ОСОБА_3 було складено протокол про порушення митних правил № 0849/50000/15 за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 473 МК України.
Представник Одеської митниці ДФС у суді вважав, що вина ОСОБА_3 доведена повністю матеріалами справи і виказав думку про необхідність притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
ОСОБА_3 в судове засідання не зявився, причини неявки суду не повідомив.
Вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_3 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України, за кваліфікуючою ознакою: пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союз.
Згідно з п.п. 5, 6 ст. 15 Всесвітньої поштової конвенції, яка затверджена Указом Президента України від 21 червня 2006 року № 564/2006, заборонено вкладати у поштові посилки монети, банківські білети і інші дорогоцінні предмети.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» від 21.09.1999 року № 1068-XIV (із змінами) культурні цінності це обєкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.
Згідно до ст. 19 Закону, вивезення культурних цінностей шляхом пересилання в міжнародних поштових відправленнях здійснюється у порядку, встановленому цим Законом, митним законодавством України.
Статтею 8 Закону визначено, що спеціально уповноваженим державним органом контролю за вивезенням, ввезенням і поверненням культурних цінностей є Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України при Міністерстві культури і мистецтв України.
Відповідно до ст. 12 Закону Державна служба контролю за клопотанням власника культурних цінностей чи уповноваженої ним особи приймає на підставі висновку державної експертизи рішення про можливість або неможливість вивезення культурних цінностей. Про прийняте рішення власник культурних цінностей чи уповноважена ним особа письмово повідомляється в місячний термін від дня офіційного надходження клопотання.
Статтею 13 Закону передбачено, що у разі прийняття Державною службою контролю рішення про можливість вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей власнику культурних цінностей чи уповноваженій ним особі видається свідоцтво встановленого зразка на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей.
Свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей є підставою для пропуску зазначених у ньому культурних цінностей за межі митної території України. Вивезення культурних цінностей без цього свідоцтва забороняється.
Відповідно до ст. 367 МК України, громадяни мають право пересилати товари через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях у порядку, встановленому главою 36 цього Кодексу, крім товарів, заборонених до такого пересилання.
Крім того, згідно до п. 3 ч. 1 ст. 235 МК України, забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Частиною 2 статті 235 МК України передбачено забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового звязку
Разом з тим, вина ОСОБА_3 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0849/50000/15 від 18.09.2015 року, доповідною запискою головного державного інспектора ВБНПНЗ ОСОБА_1, поясненнями свідків та іншими матеріалами справи.
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_3, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є конфіскації на користь держави вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0849/50000/15 від 18.09.2015 року товару.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 473, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді конфіскації на користь держави вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0849/50000/15 від 18.09.2015 року товару.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 243 гривні 60 копійок (Отримувач коштів: УК у місті ОСОБА_1/Малиновський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923; банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО): 828011; рахунок отримувача: 31216206700007; код класифікації доходів бюджету: 22030001; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справ протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О.М. Непорада