Ухвала суду № 53468556, 13.11.2015, Личаківський районний суд м.Львова

Дата ухвалення
13.11.2015
Номер справи
463/5684/15-а
Номер документу
53468556
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №463/5684/15-а

Провадження №2-а/463/233/15

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

13 листопада 2015 року року суддя Личаківського районного суду м. Львова Головатий Р. Я., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, про визнання протиправними та скасування рішень, -

встановив:

позивач звернулася до суду із позовом до відповідача, просить визнати протиправними та скасувати Розпорядження Личаківської районної адміністрації №516 від 15.05.2000 року про перепланування квартири АДРЕСА_1 з реконструкцією приміщень цокольного поверху під житло, №1656 від 09.12.2002 року про затвердження висновку ЛОДКБТІ та ЕО №1/11571 від 29.11.2002 року «Про визначення ідеальних долей між співвласниками квартири АДРЕСА_2, №57 від 24.01.2003 року про оформлення спільної часткової власності на квартиру №3 в будинку №16 на вул.М.Панчишина в м.Львові Різник ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, №745 від 30.07.2003 року про розподіл квартири АДРЕСА_3 на дві окремі квартири №3 та №3-а, №1200 від 04.11.2003 року про оформлення права спільної часткової власності на квартиру №3, 3-А в будинку №16 на вул.М.Панчишина в м. Львові Різник ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, №184 від 11.03.1997 року «Про реконструкцію деревяного господарського приміщення в дворі будинку №16»; Наказ №1610/334-07 від 20.05.2002 року Департаменту землеустрою та планування забудови міста Львівської міської ради «Про затвердження акту державної технічної комісії про готовність до експлуатації квартири №3 після реконструкції приміщень цокольного поверху на вул.Панчишина,16», а дії, які полягають в оформленні акту державної технічної комісії про готовність до експлуатації квартири №3, визнати протиправними, а акт недійсним.

Вивчивши матеріали позовної заяви вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з таких підстав.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч.2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 487 грн. 20 коп.

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить визнати протиправними та скасувати шість розпоряджень ЛРА ЛМР та один Наказ Департаменту землеустрою та планування забудови міста Львівської міської ради, тобто звернулася до суду із сімома вимогами немайнового характеру, тому загальна сума судового збору, що підлягає сплаті за звернення до суду із вказаними позовними вимогами становить 3410 грн. 40 коп. (487 грн. 20 коп. * 7 вимог немайнового характеру), однак позивач до матеріалів позовної заяви долучила квитанцію про сплату судового збору у розмірі 487 грн. 20 коп., що є менше, ніж встановлено законом.

Крім цього, відповідно до п.п.3, 4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з п.1 ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги, зокрема, про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Разом з тим, звертаючись до суду із позовом до ЛРА ЛМР, позивач просить визнати протиправним та скасувати Наказ №1610/334-07 від 20.05.2002 року Департаменту землеустрою та планування забудови міста Львівської міської ради, який не є відповідачем у справі.

У відповідності до ч. 1 ст. 108 КАС України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для виправлення недоліків зазначених в ухвалі суду, шляхом сплати судового збору у розмірі 2923 грн. 20 коп. (3410 грн. 40 коп. 487 грн. 20 коп.) на рахунок Личаківського районного суду м.Львова (р/р 31210206700006, Одержувач УДКСУ у Личаківському р-ні м. Львова, ЄДРПОУ - 38007620, МФО - 825014, Код платежу - 22030001) та подання до суду документа, що підтверджує його сплату, а також шляхом уточнення кола відповідачів або змісту позовних вимог. У випадку неусунення недоліків, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Керуючись ст.ст. 87, 105, 106, 108, 165 КАС України, -

ухвалив:

адміністративний позов ОСОБА_1 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, про визнання протиправними та скасування рішень, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, та розяснити, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у встановлений термін, позовна заява буде повернута позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя: Р.Я. Головатий