ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 293/1251/15-п
10 листопада 2015 року смт Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Мініч Г.Г. розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Черняхівського РВ УМВС України в Житомирській області (протоколи про адміністративні правопорушення серії АВ2 №894540, №894539 від 20.08.2015 та інші матеріали) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянство України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого "ДЮНА ЛІДЕР" водієм навантажувача, паспорт серії ВН № 365765 від 08.11.2006, за ст. 124, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Громадянин ОСОБА_1 19.08.2015 о 10 год. 30 хв. в м.Житомирі по вул. Київська, керував автомобілем НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Крім того, громадянин ОСОБА_1 19.08.2015 о 10 год. 30 хв. в м.Житомирі по вул. Київській керуючи автомобілем НОМЕР_1, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керування, здійснив зіткнення з автомобілем BMW X 3 д.н.з. АА 1119МВ, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження.
Згідно з Висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 20.08.2015 № 862, складеним Обласним наркологічним диспансером Житомирської обласної ради, копія якого наявна в матеріалах справи, встановлено, що ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного спяніння.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги абз. 1 ч. 5 ст. 14 Закону України від 30 червня 1993 року N3353-XII "Про дорожній рух", пп. "а" п. 2.9, п. 12.1 Правил дорожнього руху, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. N 1306.
В судове засідання 10.11.2015 ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, що наявне в матеріалах справи.
Враховуючи:
-його неявку в судове засідання;
-що відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124, ч. 1 ст.130 КУпАП, не є обовязковою,
розгляд справи здійснюється судом на підставі наявних у справі доказів.
Особу ОСОБА_1 та його майновий стан встановлено судом з наявних у матеріалах справи доказів.
Наявність адміністративних правопорушень, вчинення їх ОСОБА_1 та винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджуються протоколами про адміністративне правопорушення серії АВ2 №894540, №894539 від 20.08.2015, поясненнями правопорушника, Висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 20.08.2015 № 862, складений Обласним наркологічним диспансером Житомирської обласної ради о 00 год. 45 хв., та іншими матеріалами справи.
На момент вчинення адміністративних правопорушень (19.08.2015) ОСОБА_1 досяг віку, з якого настає адміністративна відповідальність згідно зі ст. 12 КУпАП, та є повнолітнім. На момент розгляду справи строк для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, встановлений ч. 2 ст. 38 КУпАП, не сплив. Обставини, що виключають адміністративну відповідальність ОСОБА_1, передбачені ст. 17 КУпАП, відсутні. З огляду на це суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності за вчинені правопорушення.
Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 згідно зі ст. 34 КУпАП, а також обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1, передбачені ст. 35 КУпАП, - відсутні.
Підстави для передачі матеріалів про адміністративні правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, передбачені ст. 21 КУпАП, відсутні.
Відповідальність за вчинені ОСОБА_1 правопорушення передбачена положеннями ст.ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП. Обставини для звільнення ОСОБА_1 від відповідальності за ст. 124 КУпАП відповідно до примітки до ст.124 КУпАП відсутні.
Внаслідок вчинення адміністративного правопорушення транспортні засоби учасників дорожньо-транспортної пригоди (далі ДТП) зазнали пошкоджень. Перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортних засобів, отриманих внаслідок ДТП, вказано в додатку до протоколу про адміністративне правопорушення серії АВ №894539 - схема наслідків дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 19.08.2015, що наявна в матеріалах справи. Водночас в матеріалах справи відсутні відомості, підтверджені належними доказами, зокрема, щодо розміру заподіяної внаслідок ДТП шкоди. Вимога про її відшкодування особою, яка має право вимагати відшкодування заподіяної внаслідок ДТП шкоди, на момент розгляду справи судом не заявлена. А тому суд приходить до висновку про відсутність підстав для покладення на правопорушника обов'язку відшкодувати заподіяну внаслідок ДТП шкоду при розгляді даної справи. При цьому, питання про відшкодування майнової шкоди відповідно до ч.3 ст. 40 КУпАП може бути вирішене в порядку цивільного судочинства.
Підстави для визнання правопорушень малозначними відсутні.
З урахуванням всіх обставин вчинення адміністративних правопорушень, їх характеру, особи порушника, ступеня його вини, майнового стану, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушника адміністративних стягнень у межах, установлених санкціями ст.ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП та з урахуванням положень ч. ч. 2, 3 ст. 30 КУпАП, а саме:
1)за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
2)за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З огляду на це суд приходить до висновку про накладення на правопорушника остаточного адміністративного стягнення в межах санкції, встановленої за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1, ч. 5 ст. 283 КУпАП з огляду на накладення на правопорушника адміністративного стягнення з нього підлягає стягненню судовий збір у розмірі, визначеному положеннями ст. 4 Закону України від 8липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір".
Керуючись ч.ч. 2-3 ст. 30, ст.ст. 36, 40-1, 124, ч. 1 ст. 130, ст.ст. 221, 251, 252, 279, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянство України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого "ДЮНА ЛІДЕР" водієм навантажувача, паспорт серії ВН № 365765 від 08.11.2006, визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 400 (Три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 243 (Двісті сорок три) грн. 60 коп., який підлягає сплаті за наступними платіжними реквізитами: п/р №31219206700604, отримувач: УДКСУ у Черняхівському районі, код платежу: 22030001, ідентифікаційний код отримувача: 37684003, банк отримувача: ГУДКСУ у Житомирській області, МФО: 811039, ідентифікаційний код суду: 02896236.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 294 КУпАП набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 294 КУпАП постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд Житомирської області.
Суддя: Г. Г. Мініч