ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
12 листопада 2015 р.м.ОдесаСправа № 821/2416/15-а
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Стас Л.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою начальника Державної екологічної інспекції у Херсонській області Мальцева Устина Валерійовича та , Державної екологічної інспекції у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 16.10.2015 р. по справі № 821/2416/15-а
позивач ОСОБА_2
відповідач начальник Державної екологічної інспекції у Херсонській області Мальцев Устин Валерійович , Державна екологічна інспекція у Херсонській області
про визнання протиправними дій,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 16.10.2015 р. задоволено позов ОСОБА_2 до начальника Державної екологічної інспекції у Херсонській області Мальцева Устина Валерійовича та , Державної екологічної інспекції у Херсонській області про визнання протиправними дій.
На зазначену постанову суду начальником Державної екологічної інспекції у Херсонській області Мальцевим Устином Валерійовичем , та Державною екологічною інспекцією у Херсонській області подано апеляційну скаргу разом з клопотанням про звільнення від сплати судового збору з посиланням на відсутність коштів для справляння судового збору.
Проте зазначене клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Законом України "Про судовий збір" встановлений порядок справляння судового збору, об'єкти справляння та розміри ставок судового збору.
Відповідно до статті 8 цього Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Ця норма кореспондується з нормою частини першої статті 88 КАС України.
Разом з цим, Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
Із врахуванням викладеного, у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Таким чином, апеляційна скарга відповідно до ст. 108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення недоліків.
01 вересня 2015 року набрали законної сили зміни до Закону України «Про судовий збір», відповідно до яких за подачу апеляційної скарги на постанову в спорі не майнового характеру судовий збір сплачується в розмірі 110% ставки, що підлягала сплаті при подачі адміністративного позову. При поданні позовної заяви розмір судового збору, що підлягав сплаті складає 73,08грн., а тому ставка судового збору складає 80,39грн. (73,08*110%).
Крім того, ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З матеріалів справи вбачається, що апелянт звертається з апеляційною скаргою на рішення по справі в якій позов містить декілька позовних вимог, зокрема позивач просив визнати протиправними дії відповідача щодо прийняття рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності та позбавлення премії, а також позивач просив визнати протиправними та скасувати накази Державної екологічної інспекції у Херсонській області від 29.07.2015 р. № 104-ос про оголошення догани та від 29.07.2015 р. № 105-ос "Про несення змін до наказу від 27.07.2015 р. № 101-ос про преміювання.
З урахуванням викладеного судовий збір в даній справі необхідно сплатити в розмірі 160,78 грн.(73,08*110%*2)
Отже, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК в м. Одесі / Приморський р-н./ 22030001 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011, код ЄДПРОУ Одеського апеляційного адміністративного суду 34380461, в сумі 160,78 грн.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу начальника Державної екологічної інспекції у Херсонській області Мальцева Устина Валерійовича , Державної екологічної інспекції у Херсонській області залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
Роз'яснити апелянтам, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Стас Л.В.