02.09.15
У Х В А Л А Справа № 200/18382/15к
Імям України Провадження № 1-кс/200/7556/15
02 вересня 2015 року м. Дніпропетровськ
Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Литвиненко І.Ю.,
розглянувши у судовому засіданні у приміщенні суду у м. Дніпропетровську клопотання слідчої по кримінальному провадженню № 42015040000000230 про проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності, -
В С Т А Н О В И В:
02 вересня 2015 року старша слідча СУ ГУМВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_1 звернулася до суду із клопотанням, погодженим із прокурором прокуратури м. Дніпропетровська ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Дніпропетровський електротранспорт» (код 32616520).
Необхідність проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності слідча обґрунтувала тим, що нею здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42015040000000230, за ознакою складу злочину, передбаченому ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України.
Згідно з матеріалами наданого слідчою клопотання, що посадовими особами Дніпропетровської міської ради шляхом здійснення контролю за діяльністю комунального підприємства «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» та інших комунальних підприємств міста, зловживаючи владою, тобто умисно, всупереч інтересам служби з метою фактичного перерахування коштів на підприємства, які мають ознаки фіктивних та їх подальшого використання в інших цілях, відчуження комунального майна, отримано кредитні кошти в «Ерсте Банк» (на даний час- ПУАТ «Фідобанк») та «Банк Форум» у розмірі понад 100 млн. грн. на поточний ремонт автомобільних шляхів міста Дніпропетровська, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам держави та спричинило тяжкі наслідки, оскільки вартість майна, переданого в іпотеку значно перевищує двісті пятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
20.03.2015 року прокуратурою Дніпропетровської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань з аналогічною фабулою внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення службовими особами комунальних підприємств Дніпропетровської міської ради та розпочато кримінальне провадження №42015040000000232 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
14.07.2015 року кримінальні провадження №42015040000000230 та №42015040000000232 обєднанні в одне за загальним номером №42015040000000230.
На підставі отриманої під час досудового розслідування інформації встановлено:
Рішенням сесії Дніпропетровської міської ради від 07.10.2009 року № 9/50 було доповнено перелік обєктів комунальної власності територіальної громади міста Дніпропетровська, які використовуються як застава при залученні кредитів, затверджений рішенням міської ради від 26.09.2001 року, відповідно до додатків, а саме нежитловими приміщеннями колишніх кінотеатрів:
«Салют» (м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 128),
«Спутник» (м. Дніпропетровськ, вул. Тітова, 18 ),
«Червоногвардієць» (м. Дніпропетровськ, вул. Філософська, 23)
Рішенням сесії Дніпропетровської міської ради № 33/23 від 25.04.2012 року перелік обєктів комунальної власності територіальної громади міста Дніпропетровська, які використовуються як застава при залученні кредитів було упорядковано. Гарантом (майновим поручителем) кредитів підприємств виступила Дніпропетровська міська рада.
В подальшому вищевказані нежитлові приміщення виступили обєктом обтяження, тобто:
1) 23.07.2010 року Міське комунальне підприємство «Дніпропетровський електротранспорт» на виконання заходів Програми розвитку міського електротранспорту м. Дніпропетровська на 2007-2015 рік уклало договір поставки № У 03/07-10 з Фірмою «Wilhelm Schock Ost-West e.K.» на 48 вагонів моторних типу Татра Т4D на загальну суму 1090930 евро.
Міському комунальному підприємству «Дніпропетровський електротранспорт» відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради № 9/61 від 06.10.2010 року надано дозвіл на відкриття кредитної лінії для придбання трамвайних вагонів та їх модернізацію, використавши під заставу при оформленні кредитної лінії обєкти комунальної власності територіальної громади міста.
17.12.2010 року МКП «Дніпропетровський електротранспорт» уклав кредитний договір з ПАТ КБ «Приват Банк» № 2378 на отримання кредитного ліміту в розмірі 17000 000 грн., відповідно до якого зобовязання позичальника забезпечуються договорами іпотеки в тому числі і № 2378/ДЗ3 (на кінотеатр «Спутник» з підвалом та цокольним поверхом).
Відповідно до товарно - транспортних накладних 20.01.2011, 17.02.2011 та 12.04.2011 було поставлено до України 48 моторних вагонів типу Татра Т4D, які в подальшому пройшли модернізацію та державний технічний огляд.
Відповідно до наданої Департаментом корпоративних прав та правового забезпечення інформації, погашення кредиту проводиться відповідно до графіку. Станом на 01.08.2015 року залишок по кредиту становить 5571027,07.
2) Для забезпечення ремонту вулично- шляхової мережі міста Дніпропетровська Комунальному підприємству «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпропетровської міської ради відповідно до рішення Дніпропетровської міської ради № 6/22 від 28.03.2012 року (доповнення рішення № 8/24 від 30.05.2012) надано дозвіл на відкриття кредитної лінії у сумі 50000000 грн. використавши під заставу при оформленні кредитної лінії обєкти комунальної власності територіальної громади міста.
Після процедури відкритих торгів був визначений переможець ПАТ «Ерсте Банк» з яким в подальшому комунальне підприємство уклало договір про закупівлю послуг за державні кошти № 012/6.2.1.4.0/12232 від 15.07.2012 року на отримання кредитного ліміту в розмірі 50000 000 грн., відповідно до якого зобовязання позичальника забезпечуються договорами іпотеки (на кінотеатр «Салют»).
21.06.2012 року Комунальне підприємство «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпропетровської міської ради уклало договір підряду № 31 з ТОВ «Українсько-польське підприємство іноземними інвестиціями «УПЗ» щодо капітального ремонту проїзної частини пр. Кірова м. Дніпропетровська у 2012 році.
На даний час відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іпотеки будівля кінотеатру «Салют» вийшла з під обтяження 03.04.2015 року на підставі листа «ФІДОБАНК» 23-6-15,1753-ВРД.
3) Приміщення колишнього кінотеатру «Червоногвардієць» не виступало обєктом обтяження.
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ТОВ «Теплогазстрой» (код ЄДРПОУ 33416308) та проведення зустрічних звірок з підприємствами, що мали фінансово-господарські відносини з ним відносно виконання договору №30/2014 від 18.11.2014 щодо виконання робіт з поліпшення малопродуктивних земельних угідь на суму 4818000 грн., а також Червоненської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області код ЄДРПОУ 04339899.
Слідча ОСОБА_1 надала суду заяву, у якій прохала розглянути клопотання за її відсутності, у вязку із зайнятістю у інших кримінальних провадженнях. Клопотання підтримала у повному обсязі.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Нормою ч. 7 цієї статті цього Закону встановлено, що позапланові ревізії субєктів господарювання проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого чи прокурора. Згідно з вимогами п. п. 2 ч. 14 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших субєктів господарської діяльності під розписку, а саме: копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Розглянувши клопотання та дослідивши надані до нього додатки, приходжу до висновку про те, що воно підлягає задоволенню з наведених у ньому підстав, оскільки наданими матеріалами достатньо повно обґрунтовується факт вчинення кримінального правопорушення, який можна довести шляхом проведення позапланової ревізії комунального підприємства «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпропетровської міської ради.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 104, 110, 159-166, 309, 369, 371-372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшої слідчої СУ ГУМВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення, в межах кримінального провадження №42015040000000230, порушеного за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України, позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Дніпропетровський електротранспорт» (код 32616520) та проведення зустрічних звірок з підприємствами, установами та організаціями що мали фінансово-господарські відносини з останніми, за період з 23.07.2010 року по звітну дату проведення позапланової ревізії, в ході якої висвітлити наступні питання:
1. Дослідити наявність виробничих потужностей і наявність кваліфікованих працівників КП «Дніпропетровський електротранспорт» (код 32616520) для проведення робіт з поліпшення (адаптації) б/у вагонів поставлених відповідно договору поставки № У 03/07-10 для перевезення пасажирів у місті Дніпропетровську.
2. Дослідити питання відповідності виконаних робіт зазначених в актах виконаних робіт і звітах вимогам законодавства, умовам договору, обгрунтування вартості виконаних робіт та інші питання стосовно придбання та модернізації трамвайних вагонів.
3. Взаємовідносини КП «Дніпропетровський електротранспорт» (код 32616520) з підрядними/субпідрядними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами з питань придбання та модернізації трамвайних вагонів.
4. Наявність підтверджуючих документів (первинних документів) та даних бухгалтерського обліку КП «Дніпропетровський електротранспорт» з питань придбання та модернізації трамвайних вагонів. Обрахувати витрати понесені КП «Дніпропетровський електротранспорт» з придбання та модернізації трамвайних вагонів.
5. Використання КП «Дніпропетровський електротранспорт» коштів отриманих у якості кредитної лінії за виконані роботи з придбання та модернізації трамвайних вагонів.
6. Інші питання фінансово-господарської діяльності КП «Дніпропетровський електротранспорт», що виникли в ході позапланової ревізії.
Проведення зазначеної позапланової ревізії доручити інспекторам Державної фінансової інспекції України в Дніпропетровській області.
Визначити термін проведення позапланової ревізії з 16 по 30 вересня 2015 року, без урахування вихідних днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя І.Ю. Литвиненко