П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.11.2015 Справа № 414/1897/15-а
Провадження № 2-а/414/48/2015
Кремінський районний суд Луганської області в складі:
головуючого судді Ковальова В.М.
за участю секретаря Водолазської Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Кремінна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсіі,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 23 жовтня 2015 року звернулася до суду із адміністративним позовом, який вона уточнила в судовому засіданні, в обґрунтування якого посилається на те, що вона отримує пенсію за віком державного службовця з 29 вересня 2011 року. Під час нарахування розміру пенсії відповідачем не було враховано всі складові її заробітної плати у вигляді допомоги на оздоровлення, соціально-побутових виплат, щомісячну індексацію заробітної плати, на які нараховувалися та сплачувалися внески. Вона звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням усіх складових заробітної плати, але їй рішенням від 17 вересня 2015 року було відмовлено, тому просить задовольнити її вимоги. Визнати дії останнього протиправними щодо відмови їй у здійсненні перерахунку пенсії, скасувати рішення щодо відмови у перерахуванні пенсії та зобов'язати цей орган провести перерахунок пенсії з 9 вересня 2015 року з урахуванням вказаних складових заробітної плати (матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових потреб, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація заробітної плати) та сплачувати її у подальшому в перерахованому розмірі.
У судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала.
Представник відповідача Гурін В.М. вимоги позивачки не визнав з підстав відсутності у позивачки права на перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року та Закону України «Про державну службу» в редакції від 01.01 2015 року.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає за необхідне у позовних вимогах ОСОБА_1 відмовити.
ОСОБА_1 з 2011 року перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію як держаний службовець. Вона 9 вересня 2015 року звернулася до відповідача з заявою про перерахунок їй пенсії в якості державного службовця. Рішенням від 17 вересня 2015 року за № 13 з посиленням на ст. 37 Закону України «Про державну службу» в редакції від 01.01.2015 року та п. 5 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року за № 213 їй було відмовлено, оскільки було передбачено прийняття до 01.06.2015 року Закону щодо можливості перерахування пенсії, але його прийнято не було.
Суд вважає такі дії відповідача відповідають діючому законодавству.
Позивачці було нарахована пенсія з наступних підстав.
Згідно до ст.ст. 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII) пенсія позивачці як державному службовцю було призначена в розмірі 80 відсотків від сум її заробітної плати,на які нараховувалися збори на обов'язкове державне пенсійнестрахування.
У ч.1 ст.1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95?ВР «Про оплату праці» передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Ст. 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Ч. 2 ст. 33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень давав підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань та інші входили до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, ст. 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до ч. 1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Ст. 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Відповідач не заперечує щодо наявності у позивачки нарахованих та отриманих надбавок до заробітної плати у якості державного службовця.
Разом з тим ч.11 Закону за № 3723-12 в редакції від 01.01.02015 року та п.5 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року у зв'язку з неприйняттям до 01.06.2015 року Закону щодо призначення спеціальних пенсій відповідно до Закону України «Про державну службу» нарахування вказаних пенсій було фактично скасовано. Вищеназвані Закони також не передбачають порядок перерахування пенсій. Тобто законодавчі акти на момент звернення позивачки до відповідача не дають підстав про перерахунок спеціальної пенсії.
ОСОБА_1 не вимагає від відповідача про перерахування пенсії за минулі роки.
Таким чином, висновок відповідача, який міститься у рішенні № 13 від 17 вересня 2015 року, щодо відмови позивачці у перерахуванні спеціальної пенсії є таким, що відповідає діючому законодавству. Його дії є законними, оскільки Закони України від 28.12.2014 року та від 02.03.2015 року не конституційними не визнані.
Керуючись ст.ст.159-163 КАС України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У позовних вимогах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та про зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії відмовити у зв'язку з їх не обґрунтованістю.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду через Кремінський районний суд протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя В.М. Ковальов