ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/2403/15-а
16:30 год.
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Маренича І.В.
суддів Лелюка О.П., Спіжавки Г.Г.
секретаря судового засідання Бідней О.В.
за участю:
представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3С
третьої особи ОСОБА_4
розглянувши в судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Чернівецької міської виборчої комісії Чернівецької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Чернівецька міська організація політична партія Громадський рух Народний контроль, ОСОБА_6, про скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_5 (далі - позивач) звернулася до суду із вказаним позовом, в якому просить, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог: скасувати підпункт 5 пункт 25 протоколу №16 безперервного засідання Чернівецької міської виборчої комісії Чернівецької області в частині затвердження черговості кандидатів у депутати включених до виборчих списків від місцевих організацій політичних партій, які отримали право на участь у розподілі депутатських мандатів в частині ОСОБА_6; скасувати пункт 18 протоколу Чернівецької міської виборчої комісії Чернівецької області підписаного 04.11.2015 р. о 17.00 год. про результати виборів депутатів Чернівецької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі в частині обрання депутатом ОСОБА_6; скасувати пункт 1 додатку № 5 до постанови Чернівецької міської виборчої комісії Чернівецької області «Про встановлення результатів виборів депутатів Чернівецької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі» № 102 від 04.11.2015 року в частині затвердження черговості кандидатів у депутати Чернівецької міської ради включених до виборчого списку Чернівецької міської організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль», яка отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів в частині ОСОБА_6.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що згідно п. 1 постанови Чернівецької міської виборчої комісії Чернівецької області «Про реєстрацію кандидатів у депутати Чернівецької міської ради VII скликання» від 01.10.2015 р. №13 зареєстровано кандидатів у депутати Чернівецької міської ради висунутих Чернівецькою міською організацією політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» у багатомандатному виборчому окрузі з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, що відбудуться 25 жовтня 2015 року. Першим кандидатом у виборчому списку Чернівецької міської організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» зареєстрована ОСОБА_6. Оскільки такої громадянки України, як ОСОБА_6 не існувало на момент реєстрації кандидатів у депутати Чернівецької міської ради, а тому вона не приймала участі у виборчому процесі і як наслідок не може бути визнана депутатом Чернівецької міської ради.
Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали повністю та просили його задовольнити, посилаючись на обставини, зазначені в позовній заяві.
Чернівецька міська виборча комісія Чернівецької області (далі - відповідач) в судовому засіданні позов не визнала та просила відмовити в його задоволенні повністю, посилаючись на правомірність своїх дій та рішень.
Третя особа Чернівецька міська організація політична партія Громадський рух Народний контроль належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, однак в судове засідання не зявилася, явку свого представника не забезпечила, про причини неявки та свою позицію відносно даного позову суду не повідомила.
Представник третьої особи ОСОБА_6 заперечував проти задоволення позову, просив в його задоволенні відмовити повністю у звязку з безпідставністю заявлених вимог.
Згідно частини 12 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 01.10.2015 р. Чернівецькою міською виборчою комісією Чернівецької області зареєстровано кандидатів у депутати висунутих Чернівецькою міською організацією політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» у багатомандатному виборчому окрузі з чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, що відбудуться 25 жовтня 2015 р.
Як вбачається із додатку до вказаної постанови першим кандидатом у виборчому списку Чернівецької міської організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» зареєстровано ОСОБА_6
25.10.2015 р. Чернівецькою міською виборчою комісією заслухано голову комісії ОСОБА_7 про черговість кандидатів у депутати включених до виборчого списку від місцевих організацій політичних партій, які отримали право на участь у розподілі депутатських мандатів та вирішено затвердити черговість кандидатів у депутати включених до виборчого списку від місцевих організацій політичних партій, які отримали право на участь у розподілі депутатських мандатів, в тому числі від Чернівецької міської організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» під №1 ОСОБА_6, за результатами чого складено протокол №16.
Крім того, як вбачається із матеріалів справи 04.11.2015 р. відповідачем на підставі протоколів про підсумки голосування в територіальних виборчих округах з виборів депутатів Чернівецької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі, на підставі ст. 86, ч. 1 ст. 88 Закону України «Про місцеві вибори» винесено постанову №112.
У вказаній постанові вирішено, в тому числі:
- встановити результати виборів депутатів Чернівецької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі, згідно протоколу про результати виборів депутатів Чернівецької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі;
- затвердити черговість кандидатів у депутати Чернівецької міської ради включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій, які отримали право на участь у розподілі депутатських мандатів (додатки №1-6).
Згідно додатку №5 до постанови №112 від 04.11.2015 р. затверджено черговість кандидатів у депутати включених до виборчого списку Чернівецької міської організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль», яка отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів, в тому числі під №1 вказано ОСОБА_6
Також, як вбачається із п. 18 протоколу Чернівецької міської виборчої комісії Чернівецької області про результати виборів депутатів Чернівецької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі вказано ОСОБА_6, як обраного депутата від Чернівецької міської організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль».
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Відповідно до частини першої та другої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 8 частини першої статті 3 КАС України позивачем є особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
Частиною першою статті 6 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
З аналізу наведених норм процесуального права вбачається, зокрема, що завданням адміністративного судочинства є захист порушених прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, а позивачем в адміністративній справі може бути та особа, права, свободи або інтереси якої порушено субєктом владних повноважень й за захистом яких вона звернулася до адміністративного суду.
Тобто, в порядку адміністративного судочинства може бути оскаржене лише таке рішення суб'єкта владних повноважень, яке безпосередньо порушує права, свободи або інтереси позивача та породжує для нього права чи обов'язки. Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин, а для задоволення позову адміністративний суд повинен встановити, що в зв'язку з прийняттям рішення суб'єктом владних повноважень порушуються права позивача.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 172 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.
Частиною 12 ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що виборець може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність субєктів оскарження, якщо ці рішення, дії чи бездіяльність порушили або порушують його виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі його особисто.
З аналізу вказаних норм, слідує, що загальне право на подання позову в спорі, повязаному з виборчим процесом, належить субєктам виборчого процесу. Право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій мають субєкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а саме виборці, виборчі комісії, кандидати, партії (блоки) або місцеві організації партій, які висунули кандидатів у відповідному виборчому процесі, уповноважені представники, довірені особи, офіційні спостерігачі від партій (блоків) субєктів виборчого процесу та від кандидатів, а також офіційні спостерігачі від громадських організацій.
Субєктам відповідного виборчого процесу, крім виборців, надано право на звернення до суду з таким позовом незалежно від того, чи порушені їхні права, свободи та інтереси, або від того, чи уявно вони вважають про таке порушення.
Окремі субєкти виборчого процесу, в тому числі виборчі комісії, мають таке ж право на звернення до суду у випадках, передбачених частиною першою статті 174 та частиною першою статті 175 КАС України.
Виборці таким правом наділені лише в разі звернення до суду з позовом про включення або виключення зі списку виборців інших осіб (ч. 1 ст. 173 КАС України).
У порядку, передбаченому статтею 172 КАС України, звернутися до суду мають право особи, які мають намір реалізувати своє право на участь у виборчому процесі або набути статусу субєкта виборчого процесу, у разі відмови в цьому виборчими комісіями або органами державної влади чи органами місцевого самоврядування. Якщо така відмова не оскаржена або визнана законною, то ці особи не мають права оскаржувати подальші рішення, дії та бездіяльність виборчих комісій або органів державної влади чи органів місцевого самоврядування у виборчому процесі як субєкти відповідного процесу та не мають права в подальшому на подання позову у вказаному порядку.
Під виборчими правами та інтересами виборця щодо участі у виборчому процесі особисто необхідно розуміти не тільки право голосу на відповідних виборах, а й участь у роботі виборчих комісій як членів цих комісій, у проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за виборами та інших заходах у порядку, визначеному законами України.
У зазначених випадках під час вирішення виборчих спорів судам необхідно перевіряти не лише правомірність оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності відповідача, а й встановлювати наявність порушення ними прав, свобод та інтересів, законних прав або охоронюваних законом інтересів позивача. Відсутність наявності такого порушення є підставою для відмови в задоволенні позовної заяви.
Аналогічна позиція міститься в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України №15 від 01.11.2013 р. «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, повязаних з виборчим процесом».
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що оскаржувані ОСОБА_5 рішення, прийняті Чернівецькою міською виборчою комісією Чернівецької області, фактично не порушують її права, свободи та інтереси як виборця. Тобто в даному випадку особисті виборчі права позивача як виборця оскаржуваними ним рішеннями виборчої комісії не порушуються.
Відтак, колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні позову.
Крім того, розглянувши справу, необхідно зазначити наступне.
Вибори є однією з форм безпосередньої демократії, способом формування виборчим корпусом органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Конституція України закріпила засади виборчого права, встановивши, що вибори до цих органів є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування, а виборцям гарантується вільне волевиявлення (ст. 71 Конституції України).
Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів визначаються виключно законами України.
Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначає Закон України "Про місцеві вибори" від 14.07.2015 р. № 595-VIII.
Відповідно до положень ст. 86 Закону України «Про місцеві вибори» виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в територіальному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів (у тому числі з позначкою "Уточнений") не пізніш як на десятий день з дня голосування установлює результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів. До протоколу про результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів заносяться прописом та цифрами такі відомості:
1) кількість виготовлених виборчих бюлетенів;
2) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями;
3) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях;
4) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування;
5) кількість невикористаних виборчих бюлетенів;
6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
8) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах відповідного багатомандатного виборчого округу;
9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні;
10) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
11) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
12) кількість голосів виборців, поданих за кожну місцеву організацію партії у багатомандатному виборчому окрузі;
13) загальну кількість голосів виборців, поданих за місцеві організації партій у багатомандатному виборчому окрузі.
Право на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі набувають кандидати в депутати, включені до виборчих списків від місцевих організацій партій, що отримали п'ять і більше відсотків голосів виборців, у відношенні до сумарної кількості голосів виборців, поданих за місцеві організації партій.
Результатом виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі є визначення в порядку черговості кандидатів у депутати від місцевих організацій партій осіб, обраних депутатами від місцевих організацій партій в кількості депутатських мандатів, отриманих місцевими організаціями партій.
Черговість кандидатів у депутати у виборчому списку від місцевої організації партії, яка відповідно до частини другої цієї статті має право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі, визначається рішенням виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальної виборчої комісії на підставі протоколів про підсумки голосування в територіальному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів шляхом формування та затвердження виборчого списку місцевої організації партії. У зазначеному виборчому списку місцевої організації партії кандидати у депутати (крім кандидата у депутати, який не закріплений за територіальним виборчим округом) розташовуються в порядку зменшення відсотку голосів виборців, поданих за відповідну місцеву організацію партії у територіальних виборчих округах, за якими були закріплені кандидати, від загальної кількості голосів виборців, поданих за всі місцеві організації партій у відповідних територіальних виборчих округах. У разі якщо отримані відсотки є рівними у кількох кандидатів у депутати, вони розміщуються у виборчому списку в порядку зменшення кількості голосів виборців, поданих у територіальному виборчому окрузі за місцеву організацію партії та відповідного кандидата.
Якщо кількість депутатських мандатів, отриманих місцевою організацією партії, є більшою за кількість кандидатів у депутати у виборчому списку цієї місцевої організації партії у відповідному багатомандатному окрузі, депутатські мандати залишаються вакантними до проведення чергових або позачергових виборів.
У разі настання обставин, передбачених частинами другою, четвертою статті 48 цього Закону, або якщо за результатами виборів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради обрано менше двох третин її складу, територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання виборів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі такими, що не відбулися.
Після встановлення кількості депутатських мандатів, отриманих місцевими організаціями партій, та визначення відповідно до вимог частини восьмої цієї статті черговості кандидатів у депутати у виборчих списках місцевих організацій партій територіальна виборча комісія у протоколі про результати виборів депутатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів також зазначає:
1) кількість депутатських мандатів, отриманих місцевими організаціями партій;
2) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), рік народження, відомості про освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання, суб'єкт висування кожного обраного депутата.
Протокол територіальної виборчої комісії про результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі складається у кількості примірників, на два більше за кількість осіб, що входять до складу територіальної виборчої комісії, підписується головою, заступником голови, секретарем комісії та іншими членами комісії, присутніми на засіданні, і засвідчується печаткою територіальної виборчої комісії. До протоколу додаються, за наявності, висловлені у письмовій формі окремі думки членів територіальної виборчої комісії, заяви і скарги на порушення порядку встановлення результатів виборів територіальною виборчою комісією та рішення, які комісія прийняла в результаті їх розгляду. Примірники протоколу нумеруються та мають однакову юридичну силу. Перший примірник протоколу зберігається у територіальній виборчій комісії, другий - невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні територіальної виборчої комісії, а решта по одному примірнику видається членам територіальної виборчої комісії. На прохання кандидатів у депутати, включених до виборчих списків, уповноважених осіб місцевих організацій партій, офіційних спостерігачів від місцевих організацій партій їм видаються копії протоколу. Непідписання протоколу окремими членами виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності у протоколі підпису члена виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису.
Повідомлення про підсумки голосування та результати виборів, рішення про черговість кандидатів у депутати у виборчих списках місцевих організацій партій, які відповідно до частини другої цієї статті отримали право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі, а також список обраних депутатів у багатомандатному окрузі (в алфавітному порядку) із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про громадянство, освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання депутата, назв місцевих організацій партій, від яких вони обрані, не пізніш як на п'ятий день після встановлення результатів публікуються в друкованих засобах масової інформації або доводяться до відома населення в інший спосіб. Про підсумки голосування та результати виборів територіальна виборча комісія приймає відповідне рішення. Про підсумки голосування і результати виборів, рішення про черговість кандидатів у депутати у виборчих списках місцевих організацій партій, які відповідно до частини другої цієї статті отримали право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі, список обраних депутатів у багатомандатному окрузі територіальна виборча комісія невідкладно надсилає повідомлення Центральній виборчій комісії в порядку та за формою, встановленими Центральною виборчою комісією, а також про результати виборів депутатів інформує відповідну раду на її першому пленарному засіданні відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Дослідивши наявні матеріали справи, перевіривши на предмет дотримання відповідачем норм Закону України «Про місцеві вибори» при прийнятті оскаржуваних рішень, колегія суддів вважає, що Чернівецька міська виборча комісія Чернівецької області діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб передбачені законом.
Згідно із пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 11 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, за правилами, встановленими ст. 86 КАС України, проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, а тому задоволенню не підлягають.
Виходячи з положень частини 9 статті 172 КАС України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Законом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рік у 2015 р. мінімальна заробітна плата становить: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218,00 грн.
Відповідно до п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати, що складає 1218,00 грн. За подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 487,20 грн.
Частиною 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивачем було сплачено судовий збір лише за одну з трьох позовних вимог немайнового характеру.
Таким чином, з позивача необхідно стягнути судовий збір за дві позовні вимоги у розмірі 974,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167, 172 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_1, прож. ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії КТ 027140, виданий Шевченківським РВ УМВС у Чернівецькій області 30.06.2010 р., ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Державного бюджету України судовий збір в розмірі 974,40 грн.
Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Судові рішення набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий суддя І.В. Маренич
Суддів О.П. Лелюк
ОСОБА_8