Ухвала суду № 5331665, 18.08.2009, Господарський суд Чернівецької області

Дата ухвалення
18.08.2009
Номер справи
1/87
Номер документу
5331665
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

"18" серпня 2009 р.Справа №1/87

За позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

до Чернівецької міської ради

про скасування рішення 23 сесії 5 скликання № 480 від 27.12.2007р. та про надання земельної ділянки в користування з правом подальшого викупу

Суддя Желік Б.Є.

Представники:

Від позивача Пендус І.Б.

Від відповідача Антонюк І.Я.

СУТЬ СПОРУ: Провадження у справі порушено ухвалою господарського суду Чернівецької області від 23 липня 2009 року за позовом фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_1), який мешкає в АДРЕСА_1 про:

- скасування рішення 23 сесії 5 скликання Чернівецької міської ради № 480 від 27 грудня 2007 року “Про надання в оренду та користування земельними ділянками, припинення права користування земельними ділянками” в частині, яка зачіпає інтереси позивача (пункти 17.1-17.4 рішення);

- зобовязання Чернівецької міської ради надати позивачу в користування з правом подальшого викупу земельну ділянку АДРЕСА_2 площею 3,0873га у звязку з переходом права власності на цілісний майновий комплекс.

Додатковою заявою, яка надійшла до суду 03.08.2009р. позивач уточнив позовні вимоги у справі, виклавши їх в наступній редакції:

1. Визнати нечинним рішення 23 сесії 5 скликання Чернівецької міської ради № 480 від 27 грудня 2007 року в частині, яка зачіпає інтереси позивача (пункт 17.1-17-4 рішення).

2. Зобовязати Чернівецьку міську раду надати в користування з правом подальшого викупу земельну ділянку № 2, яка розташована в АДРЕСА_3 загальною площею 3,0873 у звязку з переходом права власності на цілісний майновий комплекс.

Обгрунтовуючи позовні вимоги у справі, позивач посилається на насиупні обставини і документи.

Згідно з договорами купівлі-продажу від 12 серпня 2004 року та від 29 грудня 2005р., позивачем, фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 було придбано у ТзОВ “Автосервіс-2002” і у ВАТ “Облагропостачсервіс” майно, у т.ч. у першого : виробничий корпус площею 1809,50 кв.м., галерею площею 65,5 кв.м., котельню площею 113, 20 м.кв., навіс прохідний, виробничий корпус площею 759,0 кв.м., два навіси та трансформаторну підстанцію площею 51,90 кв.м., які розташовані на земельній ділянці розміром 1809,50 кв.м. в АДРЕСА_5

- у другого: адмінбудівлю цегляну загальною площею 70, 10 кв. метрів, вулканізаційний цех цегляний площею 51,40 кв.м., 2 навіса металевих, бункер завантаження металевий, пожежний резервуар залізобетонний, огорожа ( 3/5) № 1-4 металева і залізобетонна, які розташовані на земельній ділянці розміром 3,0873га в АДРЕСА_4

З метою оформлення права користування земельною ділянкою розміром 3,0873га на вул. М.Тореза,70 в м. Чернівці, на якій розташоване майно, придбане позивачем по договору купівлі-продажу від 29 грудня 2005р., позивач звернувся до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин із заявою про надання йому в оренду під автопідприємство строком на 49 років з правом подальшого викупу зазначеної вище земельної ділянки.

Рішенням від 27 грудня 2007р. Чернівецька міська рада вилучила вказану вище земельну ділянку № 2 на вул. М. Тореза в м. Чернівці площею 3,0873га з користування ВАТ “Облагропостачсервіс” в звязку з переходом права власності на нежилі будівлі до фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 та передала останньому частину (1,875га) вилученої земельної ділянки в оренду для обслуговування придбаних ним нежитлових будівель.

Позивач вважає, що наведене вище рішення Чернівецької міської ради в частині надання йому в оренду лише 1,875га земельної ділянки замість 3,0873га, що знаходилась у користуванні ВАТ “Облагро-постачсервіс”, суперечить чинному законодавству і обставинам у справі, а саме.

Відповідно до ст.4 Закону України “ Про оренду державного та комунального майна” цілісним майновим комплексом є господарський обєкт із завершеним циклом виробництва продукції (робіт,послуг), з наданою йому земельною ділянкою, на якій він розташований, автономними інженерними комунікаціями, системою енергопостачання”.

П.3.2.8. Закону України “ Про податок на додану вартість” передбачено, що під цілісним майновим комплексом слід розуміти активи, сукупність яких забезпечує ведення окремої підприємницької діяльності на постійній і регулярній основі”.

Згідно з опублікованим в газеті “Чернівці” рішенням 19 сесії Чернівецької міської ради V-го скликання від 30.08.2007р. № 382 п. 3.5.2, якщо обєкт є цілісним майновим комплексом і не змінюється його цільове призначення, то земельна ділянка передається в існуючих межах попереднього власника ( користувача).

Отже, враховуючи те, що придбані ОСОБА_1 адмінбудівля, виробничі та допоміжні будівлі складають цілісний майновий комплекс, Чернівецька міська рада повинна була дотриматись свого ж рішення № 382 від 30.08.2007р.

Відповідно до ч. 3 ст. 142 Земельного кодексу України, припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки. Такою є нотаріально посвідчена заява ВАТ “Облагропостачсервіс” № 4745 від 12.08.2004р.

Відповідно до ч. 1 ст. 151 Земельного кодексу України, особи, зацікавлені у вилученні ( викупі), виборі земельних ділянок, зобовязані погодити з власниками землі і землекористувачами та органами державної влади або органами місцевого самоврядування, згідно з їх повно-важеннями, розміри земельних ділянок, передбачені для вилучення (викупу), умови їх вилучення (викупу), а також розміри земельної ділянки, передбачені для її передачі (надання), умови її передачі (надання) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на цій ділянці і прилеглих територіях усіх обєктів та умови проживання населення і охорону довкілля.

У відповідності до ч.4, ч.5 ст. 151 Земельного кодексу України, особи, зацікавлені у вилученні ( викупі) земельних ділянок, звертаються із заявою (клопотанням) про вибір місця розташування земельних ділянок до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Ремпубліки Крим, місцевої державної адміністрації. До заяви (клопотання) додається засвідчена нотаріально письмова згода земле-користувача ( землевласника) на вилучення ( викуп) земельної ділянки ( її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (викупу) земельної ділянки та умов її вилучення (викупу).

Весь пакет необхідних документів позивачем було надано на розгляд Чернівецького міського управління земельних ресурсів і Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин, які зробили висновки щодо можливості надання позивачу земельної ділянки площею 2,8762га для обслуговування комплексу виробничих будівель за рахунок земельної ділянки, яка знаходиться в постійному користуванні Чернівецького державного підприємства матеріально-технічного і сервісного забезпечення “Облагропостачсервіс”, а також погодили технічну документацію.

Однак, всупереч висновкам нотаріально посвідченої заяви “Облпостачсервісу”, на які посилаються в оспорюваному рішенні, Чернівецька міська рада надала лише частину вилученої земельної ділянки.

Ухвалою від 06 серпня 2009 року розгляд справи судом було відкладено на 18 серпня 2009 року, за клопотанням відповідача.

У судовому засіданні 18 серпня 2009 року відповідач Чернівецька міська рада подала відзив, в якому проти позову заперечила з підстав, наведених у відзиві, посилаючись, зокрема, на те, що оспорюване у справі рішення № 480 від 27 грудня 2007р. щодо часткової передачі в оренду позивачу спірної земельної ділянки було прийнято з урахуванням листа ВАТ “Облагропостачсервіс” від 16.06.2007р., в якому останнє просило Чернівецьку міську раду вважати недійсною надану ним 09 листопада 2004р. № 01-09/120 згоду на вилучення земельної ділянки на користь фізичної особи підприємця ОСОБА_1 у звязку з тим, що останнім не було виконано умов договору купівлі-продажу нежитлових будівель. У наведеному листі ВАТ “ Облагропостачсервіс” запропонував залишити за ним земельну ділянку площею 1,9га для обслуговування належних йому будівель, тоді як у попередньому листі від 12.08.2004р. ВАТ “Облагропостачсервіс” надавав згоду на вилучення на користь позивача земельної ділянки площею 3, 0873га.

Отже, стверджує відповідач, оспорюване рішення міської ради від 27.12.2007р. № 480 було прийнято правомірно та на законних підставах.

Посилання позивача на пункт 3.5.2. Положення про порядок залучення та встановлення граничного розміру коштів замовників для розвитку соціально-культурної інфраструктури м.Чернівці, затвердженого рішенням 19 сесії міської ради V -го скликання від 30.08.2007р. № 382, яке приймалося на підставі статті 27 Закону України “ Про планування і забудову територій”, постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2007р. № 40 “Про встановлення граничного розміру коштів замовників, що залучаються для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів” відповідач вважає безпідставним у звязку з тим, що наведене Положення стосується виключно залучення коштів для розвитку соціально-культурної інфраструктури м. Чернівці; не визначає порядку вилучення та надання земельних ділянок, який встановлений Земельним кодексом України, та є прерогативою міської ради як розпорядника землі в межах населених пунктів.

До того ж зазначене Положення скасоване рішенням 35 сесії міської ради V-го скликання від 24.12.2008р. № 803 “Про затвердження Положення про порядок залучення та встановлення розміру пайової участі ( внеску) фізичних та юридичних осіб у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Чернівці”, що прийнято на виконання статті 27-1 Закону України “Про планування і забудову територій.”

Що стосується вимоги позивача про надання йому в користування земельної ділянки, то, як вважає відповідач, згідно з до п. 34 ч.1 ст. 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, вирішення даного питання віднесено до виключної компетенції міських рад і приймається виключно на пленарних засіданнях сесії міської ради.

Заслухавши усні пояснення сторін, виходячи із наведених у відзиві відповідача і підтверджених листом ВАТ “Облагропостачсервіс” від 16.06.2007р. обставин щодо недійсності наданої останнім згоди на вилучення на користь позивача у справі земельної ділянки площею 3,0873га; з метою всебічного, повного і обєктивного дослідження всіх обставин і доказів у справі, суд визнав за необхідне залучити до участі у справі Відкрите акціонерне товариство “Облагропостачсервіс” в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, у звязку з чим та керуючись ст.ст. 27, 77 ГПК України, суд

У Х В А Л И В :

1. Розгляд справи відкласти на 10:00 17.09.09

2. Залучити до участі у справі Відкрите акціонерне товариство “Облагропостачсервіс” ( код 00914817 м.Чернівці, вул. Головна,44 ) в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору у справі на стороні відповідача.

3. Зобовязати позивача у строк до дня розгляду справи копію позовної заяви направити на адресу третьої особи, докази про що подати до суду.

4. Зобовязати ВАТ “ Облагропостачсервіс” в цей же строк подати до суду письмові пояснення щодо позовних вимог у справі та документи на їх обгрунтування.

5. Участь у розгляді справи визнати обовязковою для всіх учасників судового процесу.

Суддя Б.Є. Желiк