Ухвала суду № 53281813, 06.11.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2015
Номер справи
812/1579/15
Номер документу
53281813
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

6.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

06 листопада 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1579/15

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали за адміністративним позовом Колективного підприємства торгівлі «Контакт» до Департамента Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області про визнання дій щодо проведення перевірки незаконними, скасування направлення для проведення перевірки,-

ВСТАНОВИВ:

06 листопада 2015 року до суду надійшов вказаний адміністративний позов, в якому позивач посилається на невідповідність вимогам чинного законодавства Направлення відповідача для проведення перевірки від 12.10.2015 року №47, яке він отримав 23.10.2015 року. Тому, просить:

- визнати незаконними дії фахівців відповідача щодо проведення позапланової перевірки обєкта «Будівництво критого ринку КПТ «Контакт» за адресою: Луганська область, м. Старобельськ, пл. Базарна;

- скасувати Направлення для проведення позапланової перевірки від 12.10.2015 року №47, що видане відповідачем.

До позову додано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 1218 грн.

Разом з ним подано клопотання про забезпечення позову, в якому позивач просить зупинити проведення позапланової перевірки обєкта позивача згідно з Направленням відповідача від 12.10.2015 року №47 до постановлення судового рішення у вказаній справі, оскільки незаконні дії працівників відповідача щодо проведення перевірки можуть негативно вплинути на господарську діяльність позивача.

До клопотання додано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 366 грн.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з частиною 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Відповідно до частини 4 статті 105 КАС України (форма і зміст адміністративного позову) адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Частиною 2 статті 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Враховуючи зазначені норми чинного законодавства, зазначений вище адміністративний позов та додані до нього матеріали містять певні недоліки.

В обгрунтування позовних вимог позивачем не в повному обсязі вказані обставини, що мають значення для розгляду позову та клопотання про забезпечення позову, а саме: чи отримані ним ще інші документи від відповідача щодо проведення вказаної перевірки, як-то попередження про перевірку та наказ про проведення вказаної перевірки, якщо так, то коли саме. Крім того, не надані копії вказаних документів за наявності. Також ані в позові ані в клопотанні не зазначено, які саме законні права та інтереси позивача порушені вказаними діями відповідача, та чи існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, чи захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, чи для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також чи є очевидними ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якими доказами підтверджені вказані обставини.

Таким чином, в позовній заяві не викладені обставини, що стосуються предмету позову та його обгрунтування, а також посилання на відповідні докази, що є порушенням ч.1, ч.2 статті 106 КАС України.

Крім того, клопотання про забезпечення позову також не містить посилань на вказані в ч.1 ст.117 КАС України обставини.

Також, відповідно до доданої до позову квитанції, позивачем сплачено судовий збір лише за одну з двох заявлених позовних вимог немайнового характеру.

А, відповідно до вимог абзацу другого ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Тому позивачу слід також представити суду платіжний документ щодо сплати судового збору за ще одну вимогу немайнового характеру в розмірі мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2015 - 1218 грн.

Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, з огляду на приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України є необхідним залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Колективного підприємства торгівлі «Контакт» до Департамента Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області про визнання дій щодо проведення перевірки незаконними, скасування направлення для проведення перевірки - залишити без руху.

Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк протягом десяти календарних днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання до Луганського окружного адміністративного суду уточненої позовної заяви з обгрунтуванням позову із зазначенням прав та законних інтересів, що порушені протиправними діями відповідача, обставин стосовно отримання позивачем інших документів від відповідача щодо проведення вказаної перевірки, як-то попередження про перевірку та наказ про її проведення з посиланням на відповідні докази; а також із зазначенням обставин, що вказують на необхідність застосування заходів забезпечення позову відповідно до вимог ч.1 ст.117 КАС України, з посиланням на відповідні докази, що підтверджують факт наявності вказаних обставин. Також позивачу слід представити суду платіжний документ щодо сплати судового збору за ще одну позовну вимогу немайнового характеру в розмірі - 1218 грн.

Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяОСОБА_1