8.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 листопада 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1462/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковальової Т.І.,
при секретарі судового засідання: Дюкаревій М.І.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою державного підприємства Луганський авіаційний ремонтний завод до спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державна фіскальна служба України про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 01.10.2015 відкрито провадження у справі за позовом державного підприємства Луганський авіаційний ремонтний завод до спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державна фіскальна служба України про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобовязання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що Державним підприємством «Луганський авіаційний ремонтний завод» 07 серпня 2015 року отримано Рішення Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби України про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, форми № 6-РПДВ від 31.07.2015 року № 2/19/8215600, відповідно до якого зазначено, що на підставі підпункту «г» пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, позивачу комісією відповідача вирішено з 31.07.2015 року анулювати реєстрацію платника податку на додану вартість реквізити якого в ньому зазначені (індивідуальний податковий номер 82156012017, дата реєстрації платником податку на додану вартість 09.10.1998 року).
На думку позивача, вищевказане Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість форми № 6-РПДВ від 31.07.2015 року№ 2/19/8215600, є неправомірним, протиправним, необґрунтованим та такими, що прийняте через неправильне застосування норм чинного законодавства з наступних підстав.
На даний час ДП «ЛАРЗ» знаходиться на непідконтрольній діючій українській владі території у місті Луганську (за місцем реєстрації м. Луганськ, кв. Острая Могила, 180), Державним концерном «Укроборонпром», рішень щодо зміни місцезнаходження/місця реєстрації підприємства не приймалося.
Раніше, через проведення антитерористичної операції на сході України та не можливість здійснення господарської діяльності, керівництвом державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод» було прийняте рішення про тимчасове зупинення з 09 липня 2014 року діяльності всього підприємства (наказ ТВО директора державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод» від 08.07.2014 року № 127 «Про зупинення діяльності підприємства») та оформлені сертифікати Торгово-Промислової палати України про настання форс-мажорних обставин на:
а) подачу податкових декларації, звітів, інших документів фінансової та бухгалтерської звітності, відповідно до норм податкового, бухгалтерського та фінансового законодавства України Сертифікат (висновок) № 514 (вих. № 3035/05-4) про форс-мажорні обставини від 12.09.2014 року;
б) справляння та сплату податків, зборів та інших обовязкових платежів Сертифікат (висновок) № 515 (вих. № 3034/05-4) про форс-мажорні обставини від 12.09.2014 року.
Листом вих. від 16.03.2015 року № 118/юр ДП «ЛАРЗ» повідомило на адресу СДПІ з ОВП у м. Луганську МГУ ДФС про настання та оформлення вказаних вище форс-мажорних обставин.
На сьогоднішній день, з огляду на складну ситуацію у місті Луганську, виробничо-господарська діяльність ДП «ЛАРЗ» не відновлена, а форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) тривають.
Висновки зроблені комісією відповідача зазначені в Рішенні ґрунтуються лише на аналітичній інформації податкових органів, в якій доводиться про стан справ щодо заводу, а саме: дані про подачу звітності. Крім того, з незрозумілих причин в даному Рішенні не зазначено, що Підприємство не мало можливості здійснювати господарську діяльність та для нього, в частині, зокрема, подання податкових декларацій згідно норм податкового законодавства України настали форс-мажорні обставини, які підтверджені відповідним Сертифікатом Торгово-Промислової палати України.
Відповідно до пункту 2.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 року № 1130 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 року за № 1456/26233 «Формування та ведення Реєстру платників податку на додану вартість здійснює Державна фіскальна служба України», а «Контролюючі органи забезпечують достовірність даних про платників податків у Реєстрі, їх захист від несанкціонованого доступу, оновлення, архівування та відновлення даних».
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, надав пояснення аналогічні викладеному у позові. Просив суд визнати протиправним та скасувати з дати прийняття (з 31.07.2015 року) Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість форми № 6-РПДВ від 31.07.2015 року № 2/19/8215600, складене відповідачем. Зобовязати третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість відомості про державне підприємство «Луганський авіаційний ремонтний завод» як платника податку на додану вартість шляхом внесення інформації щодо скасування з моменту прийняття (з 31.07.2015 року) Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість форми № 6-РПДВ від 31.07.2015 року № 2/19/8215600.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог, просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог, на з підстав викладених у письмових запереченнях, надала суду пояснення аналогічні запереченням, в яких зазначено, що відповідно до ч. 1 ст. 14/1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини.
Частина 2 цієї ж статті визначає, що форс - мажорними обставинами є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору(контракту,угоди тощо),обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту,включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами,військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства,безлади,вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання,масові заворушення, введення комендантської години, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо.
З огляду на вищенаведені вимоги закону України «Про торгово-промислові палати» ДП «ЛАРЗ» були отримані Сертифікати (висновки) про форс - мажорні обставини (обставини непереборної сили) №3034/05-4 від 12.09.2014 року та №3035/05-4 від 12.09.2014 року.
Відповідно до п. п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів, у порядку встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Стаття 102 Податкового кодексу України передбачає вичерпаний перелік підстав для продовження граничних строків подання юридичною особою податкової звітності, а саме:
1) настання обставин непереборної сили, які документально підтвердженні;
2) відсутність у юридичної особи посадової особи, яка уповноважена
нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести
бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність;
3)подання такою юридичною особою до контролюючого органу відповідної
заяви.
Безпосередньо Порядок застосування п. 102.6-102.7 ст. 102 Податкового кодексу України затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1044.
Відповідно до п. п. 8.1 п. 8 вказаного Порядку, заява подається платником протягом 30 календарних днів, наступних за днем закінчення обставин непереборної сили, які документально підтверджені.
Пунктом 10 названого порядку передбачено, що штрафні санкції, визначені ст. 120 розділу II Податкового кодексу України не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації.
Тобто, вказаний Порядок, у разі дотримання юридичною особою вимог, визначених ст. 102 Податкового кодексу України, звільняє таку юридичну особу від відповідальності за невиконання обов'язків, передбачених податковим законодавством, а саме від застосування штрафу, визначеного у ст. 120 Податкового кодексу України.
На думку відповідача, наявність Сертифіката Торгово-промислової палати у платника податків надає можливість уникнути лише застосування штрафної санкції за порушення граничних строків подання податкової звітності, а ніяким чином не звільняє платника податків від обов'язку подавати до контролюючого органу податкову звітність.
Підпункт 3.3 розділу III Порядку №574 визначає, що розстрочення (відстрочення) надається окремо за кожним податком, збором, штрафною (фінансовою) санкцією (штрафом), пенею.
Згідно з п. п. 3.5 розділу III цього ж Порядку облік доходів і зборів за місцем обліку платника податків (або за місцем обліку його грошового зобов'язання (податкового боргу)) не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття або отримання рішення укладає з цим платником договір встановленої форми про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (податкового боргу).
Строк сплати будь-якого податку або збору може бути змінено, шляхом перенесення такого строку, відповідно до вимог Порядку №574, у разі настання обставин непереборної сили, які підтверджуються документам, визначеними у Переліку № 1235.
Сертифікат Торгово-промислової палати є доказом настання (існування) обставин непереборної сили, який платник податку може використати виключно для перенесення строків подання податкової звітності до контролюючого органу та з метою перенесення строків сплати грошового зобов'язання.
Сертифікат Торгово-промислової палати не звільняє платника податку від обов'язку подавати до контролюючого органу податкову звітність та не може бути підставою для звільнення від обов'язку сплачувати податки.
ДП «ЛАРЗ» не подає до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС податкову звітність з податку на додану вартість з липня 2014 року. Неподання податкових декларацій з податку на додану вартість протягом 12 послідовних місяців є законною підставою для анулювання реєстрації платника податку.
На думку відповідача, Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС правомірно, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Податковим кодексом України було винесено рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість форми №6 - РПДВ від 31.07.2015 року №2/19/8215600.
З підстав вищевикладеного, відповідач просить суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, належним чином повідомлена про дату, час та місце слухання справи, у судове засідання не прибула, причини неявки суду не повідомила.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з огляду на наступне.
Згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що Рішенням Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби України про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, форми № 6-РПДВ від 31.07.2015 року № 2/19/8215600, на підставі підпункту «г» пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, Державному підприємству «Луганский авіаційний ремонтний завод» комісією відповідача з 31.07.2015 року анулювано реєстрацію платника податку на додану вартість реквізити якого в ньому зазначені (індивідуальний податковий номер 82156012017, дата реєстрації платником податку на додану вартість 09.10.1998 року) (а.с.8-9).
ДП «Луганський авіаційний ремонтний завод» знаходиться на непідконтрольній діючій українській владі території у місті Луганську (за місцем реєстрації м. Луганськ, кв. Острая Могила, 180). Державним концерном «Укроборонпром», рішень щодо зміни місцезнаходження місця реєстрації підприємства не приймалося.
Керівництвом державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод» (проведення антитерористичної операції на сході України та не можливість здійснення господарської діяльності) було прийняте рішення про тимчасове зупинення з 09 липня 2014 року діяльності всього підприємства (наказ ТВО директора державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод» від 08.07.2014 року № 127 «Про зупинення діяльності підприємства») та оформлені сертифікати Торгово-Промислової палати України про настання форс-мажорних обставин на:
а) подачу податкових декларації, звітів, інших документів фінансової та бухгалтерської звітності, відповідно до норм податкового, бухгалтерського та фінансового законодавства України Сертифікат (висновок) № 514 (вих. № 3035/05-4) про форс-мажорні обставини від 12.09.2014 року;
б) справляння та сплату податків, зборів та інших обовязкових платежів Сертифікат (висновок) № 515 (вих. № 3034/05-4) про форс-мажорні обставини від 12.09.2014 року.(а.с.10-13).
Листом вих. від 16.03.2015 року № 118/юр ДП «ЛАРЗ» повідомило на адресу СДПІ з ОВП у м. Луганську МГУ ДФС про настання та оформлення вказаних вище форс-мажорних обставин (а.с.14).
На сьогоднішній день, з огляду на складну ситуацію у місті Луганську, виробничо-господарська діяльність ДП «ЛАРЗ» не відновлена, форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) тривають, що не заперечують сторони по справі.
Державне підприємство «Луганський авіаційний ремонтний завод», інд. код 08215600 є юридичною особою (а.с.16-22).
Відповідно до довідки від 29.01.2014 року Державне підприємство «Луганський авіаційний ремонтний завод» був взятий на облік в органах державної податкової служби 08.10.1998 року за № 118/4 (а.с.23).
У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідач, спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби, - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом.
Ст. 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п. 1.1. ст. 1 Податкового кодексу України встановлено, що податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 62.1.3 пункту 62.1 статті 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
На підставі п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Згідно підпункту «г» пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України «Реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбу вається у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідов них податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту».
Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Кодексом.
На підставі пункту 102.6 статті 102 Кодексу граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, зокрема, якщо такий платник податків протягом зазначених строків мав обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально.
Згідно з п.п. 100.4, 100.5 ст. 100 Торгово-промисловою палатою було встановлено, що з 09 липня 2014 року для ДП «Луганський авіаційний ремонтний завод» тривають форс-мажорні обставини, на дату видачі сертифіката 12.09.2014.
Відповідно до листа Міністерства доходів і зборів України від 07.07.2014 року № 16042/7/99-99-19-03-02-17 заява подається платником податків протягом тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення обставин непереборної сили у довільній формі із стислим та чітким обґрунтуванням підстав для продовження граничних строків з посиланням на документальне підтвердження викладених фактів. У заяві надається вичерпний перелік додатків із зазначенням кількості сторінок кожного документа, їх повної назви та реквізитів (дата, номер, найменування органу, що видав документ). Заява подається платником податків тільки разом із документальним підтвердженням.
Оскільки, обставини непереборної сили тривають, заява про продовження граничних строків для подання податкової декларації позивачем не подавалася.
Таким чином, підприємство не мало можливості здійснювати господарську діяльність та для нього, в частині, зокрема, подання податкових декларацій згідно норм податкового законодавства України настали форс-мажорні обставини, які підтверджені відповідним Сертифікатом Торгово-Промислової палати України.
Відповідно до пункту 2.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 року № 1130 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 року за № 1456/26233 - «Формування та ведення Реєстру платників податку на додану вартість здійснює Державна фіскальна служба України», а «Контролюючі органи забезпечують достовірність даних про платників податків у Реєстрі, їх захист від несанкціонованого доступу, оновлення, архівування та відновлення даних».
2.6. Державні податкові інспекції здійснюють, в тому числі, підготовку та обробку документів щодо відміни анулювання реєстрації;
5.10. Підставою для внесення до Реєстру змін щодо скасування анулювання реєстрації, що відбулось за самостійним рішенням контролюючого органу, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляється до Державної фіскальної служби України для внесення відповідних змін до Реєстру.
Частинами 1 та 2 статті 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На момент розгляду справи відповідачем не надано доказів про відсутність форс-мажорних обставин в м. Луганську.
На підставі зазначеного, суд дійшов висновку, що відповідачем по справі правомірність прийняття спірного рішення не доведена, а позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - державного підприємства Луганський авіаційний ремонтний завод № 2/19/8215600 від 31.07.2015є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
З урахуванням того, що позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - державного підприємства Луганський авіаційний ремонтний завод № 2/19/8215600 від 31.07.2015 підлягає задоволенню, для поновлення порушених прав та законних інтересів позивача, а також для усунення наслідків порушених відповідачем прав позивача, суд вважає за необхідне, на підставі ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України зобовязати спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо платника податку на додану вартість - державне підприємство Луганський авіаційний ремонтний завод .
Відносно позовних вимог позивача про зобовязання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість відомості про ДП «Луганський авіаційний ремонтний завод» як платника податку на додану вартість, суд дійшов до висновку, що вони задоволенню не підлягають, оскільки третя особа не є стороною - відповідачем по справі та ніяких рішень, щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість позивача не приймала.
Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Позивачем при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом сплачено судовий збір у загальному розмірі 2436,00 грн. відповідно до платіжних доручень № 183 від 17.08.2015 (73,08 грн.), № від 195 від 16.09.2015 (2362,92 грн.).
З огляду на те, що позовні вимоги позивача, який не є субєктом владних повноважень, задоволено частково, суд вважає за необхідне стягнути зіспеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень на користь державного підприємства Луганський авіаційний ремонтний завод у сумі 1218,00 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень).
Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги державного підприємства Луганський авіаційний ремонтний завод до спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державна фіскальна служба України про визнання протиправним та скасування податкового рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобовязання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - державного підприємства Луганський авіаційний ремонтний завод № 2/19/8215600 від 31.07.2015.
Зобовязати спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо платника податку на додану вартість - державне підприємство Луганський авіаційний ремонтний завод.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень у сумі 1218,00 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень) на користь державного підприємства Луганський авіаційний ремонтний завод.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 09 листопада 2015 року.
Суддя ОСОБА_3