Ухвала суду № 53270227, 06.11.2015, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
06.11.2015
Номер справи
583/3583/15-а
Номер документу
53270227
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 583/3583/15-а

2-а/583/91/15

УХВАЛА

"06" листопада 2015 р. Охтирський міськрайонний суд, Сумської області в складі:

головуючого судді Сидоренка Р.В.,

при секретарі Зубатовій І.В.,

за участю

позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирці адміністративну справу за позовом кандидата на посаду сільського голови ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Сонячненської сільської виборчої комісії, Охтирського р-ну, Сумської обл., про скасування протоколу Сонячненської сільської виборчої комісії про результати виборів Сонячненського сільського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі від 26 жовтня 2015 року та зобовязання вчинити дії, третя особа голова Сонячненської сільської ради ОСОБА_3, суд, -

Встановив:

04.11.2015 року позивачка звернулася з позовом до відповідача та просить: визнати незаконним та скасувати рішення Сонячненської сільської виборчої комісії від 26 жовтня 2015 року щодо встановлення результатів виборів сільського голови Сонячненської сільської ради від 25 жовтня 2015 року; скасувати протокол Сонячненської сільської виборчої комісії про результати виборів Сонячненського сільського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі від 26 жовтня 2015 року; зобовязати Сонячненську СВК визнати чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, в частині обрання Сонячненського сільського голови в єдиному одномандатному окрузі такими, що не відбулися; зобов'язати Сонячненську СВК, у відповідності та у спосіб визначений Законом України «Про місцеві вибори» провести повторні вибори сільського голови Сонячненської сільської ради.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява у частині вимог №№1, 2, повинна бути залишена без розгляду.

Як вбачається з матеріалів справи, вищевказаний адміністративний позов надійшов 04.11.2015 року.

Згідно ч. 3, ст. 85 Закону України «Про місцеві вибори» сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія на підставі протоколу (протоколів, у тому числі з позначкою "Уточнений") про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі по виборах сільського, селищного, міського голови, старости встановлює результати виборів у цьому виборчому окрузі, про що складає протокол.

Згідно ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Таким чином, суд виходить із того, що вимоги №№ 1, 2 стосуються дій СВК щодо встановлення результатів підсумків голосування, що мали місце 26.10.2015 р.

У відповідності до ч. 1, ст. 172 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Згідно з ч. 5, ст. 172 КАС України рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Відповідно до ч. 6, ст. 172 КАС України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Також, згідно п. 8 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом» від 01.11.2013 року № 15 строк подання позовної заяви у виборчому спорі, строк розгляду такої справи, строк для подання апеляційної скарги та граничний строк розгляду справи визначається згідно з особливостями, встановленими статтями 172 - 179 КАС України. Ці норми є спеціальними щодо інших норм КАС України, а тому мають пріоритет під час вирішення виборчих спорів. На обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 КАС України, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені цими статтями, обчислюються календарними днями і годинами та починаються з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок (ч. 1, ст. 103 КАС України).

Згідно з п. 8.1. постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом» від 01.11.2013 року №15 строк подання позовної заяви у виборчому спорі визначається частинами шостою - восьмою статті 172 КАС України. Позовну заяву до адміністративного суду щодо вирішення виборчого спору може бути подано у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності (ч. 6, ст. 172 КАС України). Цей строк є загальним.

Відповідно до п. 8.1.2. постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом» від 01.11.2013 року № 15 такі граничні строки подання позовної заяви позбавляють позивача права вимоги щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності, які були вчинені відповідними суб'єктами раніше до цих граничних строків. Тобто позовні заяви, подані пізніше вказаних граничних строків, залишаються без розгляду (ч. 5, ст. 179 КАС України). Строки подання позовних заяв щодо виборчих спорів є абсолютними і їх не може бути поновлено (ч. 5, ст. 179 КАС України), в тому числі незалежно від того, коли позивач дізнався про прийняття рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.11, 69, 71, 86, 159, 160, 165, 172, 179 КАС України, постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом» від 01.11.2013 року № 15,-

Ухвалив

Позовну заяву ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Сонячненської СВК про визнання незаконним та скасування рішення Сонячненської сільської виборчої комісії від 26 жовтня 2015 року щодо встановлення результатів виборів сільського голови Сонячненської сільської ради від 25 жовтня 2015 року; скасування протоколу Сонячненської сільської виборчої комісії про результати виборів Сонячненського сільського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі від 26 жовтня 2015 року, залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Охтирський міськрайонний суд у дводенний строк з дня її проголошення.

Суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_4