ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 березня 2010 року 10:15 № 2а-11290/09/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Суддя Добрянська Я.І.
секретар судового засідання Мостова Н.В.
розглянувши в у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Заступник прокурора Дніпровського району м. Києва в інтересах держави в особі ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва
до відповідача ОСОБА_2 підприємство „Київпастранс
про стягнення заборгованості в сумі 1 103 301,50 грн.
За участю представників сторін
позивача (прокуратури): не прибув
позивача: ОСОБА_3 (довіреність від 13.01.2010 р. № 267/08)
відповідача: ОСОБА_4 (довіреність від 03.12.2009 р. № 1045/018-18)
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 29.03.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Заступник прокурора Дніпровського району міста Києва в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства Автобусний парк № 2 Комунального підприємства „Київпастранс про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування на суму 555 425,30 грн.
Відповідачем подане заперечення, в якому він повністю не визнає позову в звязку з тим, що позов заявлений неналежному відповідачу, та просить суд повністю відмовити в задоволенні позову.
В ході судового розгляду представник позивача ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва заявив клопотання про заміну неналежного відповідача ОСОБА_5 акціонерне товариство Автобусний парк № 2 Комунального підприємства „Київпастранс на належного відповідача - ОСОБА_2 підприємство „Київпастранс. Клопотання задоволене судом, замінений неналежний відповідач ОСОБА_5 акціонерне товариство Автобусний парк № 2 Комунального підприємства „Київпастранс на належного відповідача - ОСОБА_2 підприємство „Київпастранс.
В запереченні до позовної заяви відповідач частково визнав позовну заяву в сумі основного боргу.
В судовому засіданні позивачем подано заяву про збільшення та зміну позовних вимог відповідно до заборгованості відповідача по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування станом на 25.01.2010 р., що становить 2 003 502,50 грн.
В наступному судовому засіданні позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, зважаючи на часткову сплату відповідачем суми заборгованості по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування. Уточнена сума позовних вимог становить 1 103 301,50 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що у відповідача існує заборгованість по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, і тим самим, Відповідачем порушено вимоги п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV).
В стадії судових дебатів представник відповідача визнав позов повністю.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 підприємство „Київпастранс є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР та Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV.
Підприємство має заборгованість перед ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва, яка виникла в звязку з несплатою відповідачем внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 1 103 301,50 грн.
Згідно розрахунку сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за січень 2009 р. червень 2009 р., що подавався відповідачем до ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва, нараховані страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за цей період становлять 3 721 439,78 грн.
Згідно картки особового рахунку за період з 01.01.2009 р. по 27.07.2010 р. відповідачем сплачені страхові внески в розмірі 3 166 014,48 грн.
Таким чином, на момент подання позовної заяви 08.09.2009 р., заборгованість відповідача по сплаті внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування становила 555 425,30 грн.
Відповідно до розрахунку сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за січень 2009 р. грудень 2009 р., що подавався відповідачем до ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва та картки особового рахунку за період з 01.01.2009 р. по 22.01.2010 р. відповідач має заборгованість перед позивачем по несплачених страхових внесках в розмірі 1 663 528,73 грн.
Рішенням ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва від 17.12.2009 р. № 3388 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, в тому числі донараховані страхувальниками або органом Пенсійного фонду, до Комунального підприємства „Київпастранс застосовано стягнення штрафу в сумі 230 751,59 грн. та нараховано пеню в сумі 109 222, 18 грн.
Таким чином заборгованість відповідача перед ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва стала складати 200 3502,50 грн. (з урахуванням штрафних санкцій та пені.)
Станом на 29.03.2010 р. відповідачем частково сплачена заборгованість перед ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва.
Таким чином, уточнена сума заборгованості відповідача по сплаті внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування перед ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва станом на 29.03.2010 р. становить 1 103 301,50 грн. (з них недоїмка 763 327,73 грн, штрафні санкції 230 751,59 грн., пеня 109 222, 18 грн.)
Відповідно до п. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», (далі Закон № 1058-IV), страхувальниками є роботодавці підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 вказаного Закону, є календарний місяць.
Згідно вимог п. 6 ст. 20 цього Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до п. 1 ст. 19 Закону №1058-IV, страхові внески до солідарної системи нараховуються:
для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»обчислення страхових внесків здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страхувальники подають до територіальних органів Пенсійного фонду звіти, у яких вказують нараховані внески. На підставі цих звітів формуються картки особових розрахунків страхувальників, що були надані суду.
Згідно Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів, затвердженого Постанови Правління ПФУ від 19.01.2002р. № 2-4 проведення операцій з обліку платежів спеціалістом відділу (підвідділу) надходження доходів здійснюється в автоматичному режимі в хронологічному порядку за датами здійснення операцій на підставі відповідних документів, які підтверджують правильність та своєчасність цих операцій.
Згідно п. 1 та п. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону № 1058-IV, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 зазначеного Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як встановлює п. 12 ст. 20 Закону № 1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
У разі наявності у платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, то зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до п. 8 Постанова правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року N 21-1 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за N 64/8663, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:
а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків;
б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків;
в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті позов слід задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні всі необхідні докази існування заборгованості у відповідача, а відповідач повністю визнає таку заборгованість.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства „Київпастранс (02090, м Київ, вул. Празька, 7, код ЄДРПОУ 05446692) до Державного бюджету України, стягувач ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Дніпровському районі міста Києва (02094, вул. Краківська, 18) заборгованість 1 103 301,50 грн. (один мільйон сто три тисячі триста одна грн. 50 коп.) з будь-яких рахунків, які будуть виявлені державним виконавцем при виконанні судового рішення.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя Я.І.Добрянська
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 31.03.2010 р.