ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" серпня 2010 р. Справа № 2a-2274/10/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Лавринович Т.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Державної податкової інспекції в Снятинському районі до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос-А»про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
17.06.2010 року Державна податкова інспекція в Снятинському районі звернулася з адміністративним позовом до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос-А»про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою штрафних санкцій, застосованих за неподання декларації по податку на прибуток та заборгованість по сплаті податкових платежів з податку на додану вартість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що підставою для звернення з позовом у справі є несплата податкового зобовязання.
Представник відповідача в судове засідання втретє не зявився, хоча в усіх випадках належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не подав, причини неявки суду не повідомив. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався.
За таких обставин відповідно до ч.4 ст.128 КАС України суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України Про систему оподаткування визначені види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.3 ч.1 ст.9 даного Закону платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи відповідач зареєстрований Снятинською районною державною податковою адміністрацією 24 березня 2000 року та 05 квітня 2000 року взятий на податковий облік Державною податковою інспекцією в Снятинському районі.
Відповідно до ст.1 ЗУ Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання згідно ЗУ Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" або іншими законами України.
З акту перевірки за №2350/15/30895667 від 16.03.2009 року щодо своєчасності подання «Декларації з податку на прибуток», вбачається, що відповідачем не подано декларації з податку на прибуток приватних підприємств за 1 квартал 2006 року, 1 півріччя 2006 року, 9 місяців 2006 року, 11 місяців 2006 року, за 2006 рік, 1 квартал 2007 року, 1 півріччя 2007 року, 9 місяців 2007 року, 11 місяців 2007 року, за 2007 рік, 1 квартал 2008 року, 1 півріччя 2008 року, 9 місяців 2008 року, 11 місяців 2008 року, за 2008 рік, 1 квартал 2009 року, 1 півріччя 2009 року.
Підпунктом 4.1.4 п.4.1 ст.4 ЗУ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами встановлено порядок та строки подання податкових декларації.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
У звязку з наведеним позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000031510/03952/10 від 16.03.2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 2 250 грн. Дане рішення отримане представником відповідача 16.03.2009 року про що свідчить підпис останнього на корінці відповідного податкового повідомлення-рішення.
Крім того за відповідачем рахується заборгованість по акумулятивному рахунку в сумі 182 грн., тобто підприємством не акумульовано кошти по спецдеклараціях, що суперечить вимогам п.11.21 ст.11 ЗУ «Про податок на додану вартість».
З акту перевірки за №533/23/30895667 від 04.02.2009 року про результати виїзної позапланової перевірки сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос-А»з питань дотримання вимог податкового, та іншого законодавства за період з 28.01.2006 року по 27.01.2009 року, вбачається, що відповідачем не акумульовано кошти по спецдекларації на кінець перевіреного періоду в сумі 182 грн.
У звязку з наведеним позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000062300/01520/10 від 05.02.2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 182 грн. Дане рішення отримане представником відповідача 05.02.2009 року про що свідчить підпис директора сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос-А»на корінці відповідного податкового повідомлення-рішення.
Згідно з п.17.3. ст.17 ЗУ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до пп.5.2.1. п.5.2. ст.5 вищевказаного Закону податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків оскарження відповідного рішення у встановлений законом строк.
Доказів оскарження вищевказаних повідомлень-рішень суду не подано. Отже, податкові повідомлення-рішення вважаються узгодженими.
Узгоджена сума податкового зобовязання, несплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Згідно з пп. 6.2.1. п.6.2. ст.6 ЗУ Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Першу податкову вимогу за №1/17 від 30.01.2009 року та другу за №2/87 від 06.03.2009 року отримано представником відповідача 03.02.2009 року та 06.03.2009 року відповідно, про що свідчать відмітки на корінцях даних податкових вимог.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Наявність податкового боргу підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями, довідкою Державної податкової інспекції в Снятинському районі за №7101/10/19-030/158 від 09.06.2010 року та іншими матеріалами справи. Підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості в судовому засіданні не встановлено.
Доказів сплати податкового боргу відповідач суду не представив, чим фактично не заперечив наявність заборгованості, яка є предметом спору в даній справі.
За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.
На підставі ст. ст. 3, 5, 16, 17 ЗУ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос-А» в дохід держави 3 281 (три тисячі двісті вісімдесят одну) грн. 13 коп. податкової заборгованості.
Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Гундяк В.Д.
Постанова складена в повному обсязі 27.08.2010 року.