ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2011 р. Справа № 2а-12300/10/0470 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В. В., одноособово розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
в с т а н о в и в :
04 жовтня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, на виконання своїх владних повноважень, звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.
Позовні вимоги, враховуючи уточнення від 31.12.2010 р, які надійшли до суду 17.01.2011 р., обґрунтовані тим, що до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 рішенням № 040511 від 15.03.2010 р. виконуючого обовязки начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 7 470 грн. за зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру, а також роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої вітчизняного виробництва. Добровільно відповідач штрафні (фінансові) санкції сплатив частково в сумі 3 470 грн., тому залишок заборгованості в сумі 4 000 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.
28.12.2010 р. відповідач надав до суду копії платіжних документів на підтвердження часткової сплати штрафу в сумі 3 470 грн., а також зазначив, що борг складає 2 000 грн., який буде погашено до 01.03.2011 р.
17.01.2011 р. позивач надав уточнення позовних вимог, у яких зазначив, що 15.03.2010 р. відповідачем частково сплачено штрафні (фінансові) санкції в сумі 3 470 грн., а тому залишок заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям згідно рішення № 040511 від 15.03.2010 р. складає 4 000 грн.
Відповідно до норм ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства, справу розглянуто в порядку скороченого провадження.
Дослідивши матеріали справи та чинне законодавство, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі, виходячи з наступного.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована 10.08.1994 р., свідоцтво про державну реєстрацію № 554602.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", до системи органів державної податкової служби віднесено ДПА України, державні податкові адміністрації в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції, згідно п.1 ст. 8 цього Закону, на ДПА України, серед інших, покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, відповідно до Положення про регіональне управління, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України №71 від 10.02.2007р., є територіальним органом Департаменту, та функціонує у складі ДПА в Дніпропетровській області. До функцій регіонального управління Департаменту, відповідно до розділу 3 Положення, належить організація та безпосередня участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосування у випадках, передбачених законом, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства у даних правовідносинах, звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Таким чином, повноваження Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Дніпропетровській області на проведення відповідних контрольних заходів, встановлені законом.
16.02.2010 р., на виконання наданих податковому органу повноважень, згідно направлення № 122 від 09.02.2010р., службовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області проведено перевірку господарської одиниці магазину, розташованого по вул. Семафорній, 23-а у м.Дніпропетровську, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, про що складено акт № 121/322437000049 від 16.02.2010 р. В ході перевірки встановлено наступні порушення:
- ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, а саме, зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Так, на момент перевірки у магазині знаходились алкогольні напої на загальну суму 6 470 грн. (опис алкогольних напоїв а.с. 17);
- ст. 18 Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва", а саме, роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої вітчизняного виробництва (реалізовано 1 пляшку вина «Савіньйон»за ціною 11 грн. 50 коп.).
Акт перевірки без заперечень підписаний уповноваженою особою відповідача ОСОБА_3 В своїх письмових поясненнях ОСОБА_3 зазначив, що 16.02.2010р. в магазині по вул. Семафорній, 23-а у м. Дніпропетровську, де він працює, була реалізована одна пляшка вина (0,7 л.) «Савіньон напівсолодке»за ціною 11 грн. 50 коп., при цьому, чек було видано, проте у звязку з помилкою у кодуванні товару в чеку зазначено товар вино «Мускат», 1 пляшка. Крім того, ОСОБА_3 у своїх поясненнях зазначив, що він працює в цьому магазині на продовольчій групі товарів, здійснює діяльність на спрощеній системі оподаткування; фізична особа-підприємець ОСОБА_1 здійснює свою діяльність в даному магазині на загальній системі оподаткування, та займається реалізацією алкогольних напоїв.
Відповідно до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого субєкта господарювання таке місце зберігання було внесене до Єдиного реєстру. Абзацем 11 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру застосовується фінансова санкція у вигляді штрафів в розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 грн. (6 470 грн. згідно опису алкогольних напоїв, які знаходились на зберіганні в магазині фізичної особи-підприємця ОСОБА_1В.)
Крім того, згідно ч. 12 ст. 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", за наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках. Абзацем 13 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановено, що до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої в розмірі 10 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1 000 грн.
Акт перевірки без заперечень підписаний особою, в присутності якої проводилася перевірка, а також 17.02.2010 р. фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1
На підставі акту перевірки № 121/322437000049 від 16.02.2010 р., виконуючим обовязки начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №040511 від 15.03.2010 р., та нараховано штрафні (фінансові) санкції на суму 7 470 грн.
Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790. встановлено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Примірник рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від від 15.03.2010 р. в той же день отримано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, про що свідчить її особистий підпис у відповідній графі рішення.
В порядку та в строки, встановлені законом, відповідач не оскаржив зазначене рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку. Таким чином, зазначені суми штрафів є узгодженими.
Враховуючи часткову сплату відповідачем штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3 470 грн., залишок несплачених штрафних (фінансових) санкцій становить 4 000 грн.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення шляхом стягнення з відповідача штрафних санкцій на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Дніпропетровській області задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1. (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету (р/р 31111106700010, код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банка 24232376, МФО 805012) штрафні (фінансові) санкції в сумі 4 000 грн. (чотири тисячі гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Чорна