ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2015 р.м.ОдесаСправа № 814/2435/14
Категорія: 9.1.1 Головуючий в 1 інстанції: Середа О. Ф.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Танасогло Т.М.,
суддів - Бойка А.В.,
- Яковлєва О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Южноукраїнської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Миколаївській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2014 року у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області про скасування рішення,
В С Т А Н О В И Л А :
У серпні 2014 року Управління праці та соціального захисту населення (далі УПСЗН) Южноукраїнської міської ради Миколаївської області звернулося до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління (далі ОДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ) Міндоходів у Миколаївській області з вимогами про скасування рішення від 23 липня 2014 року №00047551700 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2014 року адміністративний позов - задоволено повністю.
В апеляційній скарзі Южноукраїнської ОДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального права, а також що у зв'язку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.
Відповідно до приписів ст. 197 КАС України встановлено, що суд апеляційної інстанції, може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд за їх участю, а також у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Южноукраїнської ОДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
29 листопада 2013 року було виявлено, що на рахунку №37192203001 409 «Єдиний соціальний внесок, на грошове забезпечення прийомним батькам та батькам вихователям» (33,2%) наявна недоплата коштів, а на рахунку №37194201001409 «Єдиний соціальний внесок, нарахований на заробітну плату» (36,3%) надлишок коштів.
В той же день позивачем до Южноукраїнської ОДПІ ГУ Міндоходів в Миколаївській області була написана заява про перерахування коштів з рахунку №37194201001409 на рахунок №37192203001409.
УПСЗН Южноукраїнської міської ради 29 липня 2014 року отримав рішення №0004751700 Южноукраїнської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на суму 140,60 грн. штрафу та пені у розмірі 28,12 грн.
Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач відповідно ч.2 ст. 71 КАС України не надав суду жодних доказів обґрунтованості прийняття спірного рішення від 23 липня 2014 року №00047551700.
Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
В апеляційній скарзі Южноукраїнської ОДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області вказується, що рішення суду першої інстанції є неправильним, оскільки оскаржуване рішення від 23 липня 2014 року №00047551700 прийнято відповідачем правомірно, так як позивачем невчасно було сплачено (перераховано) єдиний внесок у розмірі 1 406,02 грн., тому постанову суду першої інстанції необхідно скасувати, прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.
Судова колегія не приймає до уваги ці доводи апелянта, виходячи з наступного.
Відповідно п.1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.
Згідно п.п.1,4 ч.2 ст. 6 даного Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.
Частиною 8 ст. 9 вказаного Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Як вбачається з матеріалів справи, 09 жовтня 2013 року УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області було сплачено Южноукраїнській ОДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області єдиний соціальний внесок у сумі 1 406,02 грн.
Відповідно ч.13 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суми помилково сплаченого єдиного внеску зараховуються в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
З матеріалів справи вбачається, що на рахунку №37192203001 409 «Єдиний соціальний внесок, на грошове забезпечення прийомним батькам та батькам вихователям» (33,2%) наявна недоплата коштів, а на рахунку №37194201001409 «Єдиний соціальний внесок, нарахований на заробітну плату» (36,3%) надлишок коштів, тобто вищевказані кошти в сумі 1 406,02 грн. були перераховані позивачем податковому органу на невірний рахунок.
Згідно Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого Наказом Міндоходів України від 09 вересня 2013 року №450, координаційно-моніторинговий підрозділ органу доходів і зборів у строк не більше ніж три робочих дні з дня отримання заяви з відміткою структурного підрозділу органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, про підтвердження повернення надміру або помилково сплачених коштів, на підставі даних інтегрованих карток платників готує висновки за формою, наведеною у додатку 1, та два примірники Реєстру висновків про повернення надміру або помилково сплачених коштів за формою, наведеною у додатку 2. Висновки реєструються в журналі обліку висновків про повернення надміру або помилково сплачених коштів єдиного внеску за формою, наведеною у додатку 3, та протягом одного робочого дня від дати реєстрації передаються до підрозділів фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку органу доходів і зборів згідно з Реєстром висновків для підготовки розрахункових документів.
З матеріалів справи вбачається, що 29 листопада 2013 року позивачем до Южноукраїнської ОДПІ ГУ Міндоходів в Миколаївській області була написана заява про перерахування коштів з рахунку №37194201001409 на рахунок №37192203001409 у зв'язку з помилковим перерахуванням коштів на невірний рахунок.
Враховуючи зазначене, колегія суддів вважає, що позивач повністю виконав вимоги Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо сплати єдиного соціального внеску.
Пунктом 9 вказаного Порядку передбачено, що помилково сплачені суми єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на неналежний рахунок органу доходів і зборів перераховуються шляхом оформлення підрозділом фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку органу доходів і зборів розрахункового документа про перерахування коштів на належний рахунок органу доходів і зборів за заявою платника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження висновку, зазначеного у п.7 цього Порядку.
Відповідно п.1 ч.10 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» днем сплати єдиного внеску вважається у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
Враховуючи все вищевказане, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволенні позовних вимог, оскільки оскаржуване рішення прийняте протиправно, так як кошти у сумі 1 406,02 грн. сплачені 09 жовтня 2013 року, а отже, фактичне списання коштів з рахунку платника мало місце в строк, встановлений Законом.
Таким чином, судова колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Южноукраїнської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Миколаївській області залишити без задоволення, а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2014 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які брали участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: Т.М. Танасогло
Суддя: А.В. Бойко
Суддя: О.В. Яковлєв