УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
04 листопада 2015 р.
Справа № 876/10105/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Онишкевич Т.В., перевіривши апеляційну скаргу Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2015 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Волмакс» до Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ :
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 жовтня 2015 року апеляційну скаргу Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2015 року залишено без руху та надано термін протягом п’яти днів з дня отримання її копії для усунення недоліків.
Ухвалу судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 жовтня 2015 року отримано відповідачем 23 жовтня 2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
03 листопада 2015 року до Львівського апеляційного адміністративного суду надійшов лист Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, в якому відповідач стверджує, що розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги має становити 200,97 грн., а тому просить прийняти копію платіжного документу про сплату судового збору у зазначеному розмірі.
Проте з такими доводами позивача погодитись не можна.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон N 3674-VI).
З 01.09.2015 року набули чинності зміни внесені до Закону № 3674-VI Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, базою визначення ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на судове рішення, є ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (у редакції чинній на час подання позовної заяви у цій справі), за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1218 грн.
Із матеріалів справи вбачається, що предметом спору є стягнення заборгованості в сумі 7363,81 грн., що свідчить про майновий характер спору, а тому розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становив 1827 грн. (7363,81 грн х 0,02 = 147,28 грн., але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати 1218 х 1,5 = 1827 грн.).
Отже, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду цієї апеляційної скарги становить 2009,7 грн. (1827 х 1,1).
Крім того, апеляційний суд звертає увагу, що апелянтом не додано документ про сплату судового збору, а наявна лише копія платіжного доручення.
Враховуючи викладене, слід вважати, що у встановлений строк недоліки в апеляційній скарзі позивачем не усунені.
Відповідно до вимог в ч. 5 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, у відповідності з п. 1 ч. 3 якої апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка подала апеляційну скаргу.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
УХВАЛИВ :
Повернути апеляційну скаргу Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2015 року у справі № 803/2581/15 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Волмакс» до Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Т.В. Онишкевич