Ухвала суду № 53201313, 05.11.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2015
Номер справи
826/11192/15
Номер документу
53201313
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/11192/15 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А. Б. Суддя-доповідач: Беспалов О.О.

У Х В А Л А

Іменем України

05 листопада 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Беспалова О. О.

суддів: Парінова А. Б., Губська О. А.

за участю секретаря: Тур В. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 серпня 2015 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Голови Київської міської державної адміністрації ОСОБА_3, директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5, Київського міського голови ОСОБА_3, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Голови Київської міської державної адміністрації ОСОБА_3, директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5, Київського міського голови ОСОБА_3 про (з урахуванням уточнених позовних вимог) визнання неправомірними дії та бездіяльності Голови Київської міської державної адміністрації ОСОБА_3 стосовно не проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації; зобов'язання Голови Київської міської державної адміністрації ОСОБА_3 у місячний термін провести конкурс на заміщення вакантної посади директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації із обов'язковим оголошенням про початок конкурсу в засобах масової інформації, на офіційних електронних ресурсах та по телебаченню; визнання неправомірними дій Київського міського голови ОСОБА_3 стосовно призначення на посаду директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища ОСОБА_5; визнання неправомірним розпорядження Київського міського голови ОСОБА_3 № 262 від 23.09.2014 р. про призначення на посаду директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища ОСОБА_5; визнання неправомірними всіх дій ОСОБА_5 на посаді директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації; визнання ОСОБА_5 таким, що вчинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-4 КУпАП; направлення матеріалів стосовно вчиненого ОСОБА_5 адміністративного корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-4 КУпАП до прокуратури м. Києва.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 серпня 2015 р. адміністративний позов залишено без задоволення.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою позовні вимоги задовольнити, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів визнала можливим проводити розгляд апеляційної скарги за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду - без змін з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та було вірно встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_5 08.08.2014 року подано заяву Київському міському голові ОСОБА_3 про допущення до проходження стажування на посаду директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Київським міським головою ОСОБА_3 прийнято 11.08.2014 р. розпорядження № 148 "Про стажування ОСОБА_5О.", яким ОСОБА_5 - помічника-консультанта народного депутата України допущено до проходження стажування на посаді директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 11 по 22 серпня 2014 року (а. с. 50 Т. 1).

Листом керівника апарату Верховної Ради України № 20-12/2441 від 13.08.2014 року першого заступника керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) повідомлено про відсутність заперечень проти проходження стажування у виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у серпні 2014 року ОСОБА_5 - помічника-консультанта народного депутата України ОСОБА_6

Індивідуальний план ОСОБА_5 затверджено першим заступником голови Київської міської державної адміністрації І. Ніконовим 11.08.2014 р. (а. с. 136 Т. 1).

22.08.2014 р. ОСОБА_5 складено звіт про виконання індивідуального плану стажування, який затверджено першим заступником голови Київської міської державної адміністрації І. Ніконовим (а. с. 131 - 132 Т. 1).

В подальшому, І. Ніконовим надано Київському міському голові ОСОБА_3 відгук про стажування ОСОБА_5 на посаді директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та запропоновано призначити ОСОБА_5 на посаду директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (а. с. 129 - 130 Т. 1).

Київським міським головою ОСОБА_3 23.09.2014 р. прийнято розпорядження № 262, яким ОСОБА_5 призначено на посаду директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 24 вересня 2014 року з посадовим окладом згідно зі штатним розписом, як такого, що успішно пройшов стажування на цій посаді, в порядку переведення з апарату Верховної Ради України.

Також, вказаним розпорядженням взято до відома, що за попереднім місцем роботи ОСОБА_5 присвоєно сьомий ранг державного службовця та відповідно до записів у трудовій книжці його стаж державної служби складає 1 рік 07 місяців 26 днів (а. с. 51 Т. 1).

Позивач вважає призначення ОСОБА_5 поза конкурсним відбором порушенням його права на участь у конкурсі на зайняття посади директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

У відповідності до пункту 1, пункту 8 розпорядження КМДА від 27.01.2011 р. № 94 "Про затвердження Положення про Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)" з відповідними змінами, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується голові Київської міської державної адміністрації, підзвітний та підконтрольний Київській міській раді, а з питань виконання функцій державної виконавчої влади - відповідним центральним органам державної виконавчої влади. Департамент очолює директор, якого призначає на посаду та звільняє з посади голова Київської міської державної адміністрації в установленому порядку.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-XII (далі - Закон № 3723) право на державну службу мають громадяни України незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, політичних поглядів, релігійних переконань, місця проживання, які одержали відповідну освіту і професійну підготовку та пройшли у встановленому порядку конкурсний відбір, або за іншою процедурою, передбаченою Кабінетом Міністрів України.

Згідно статті 15 Закону № 3723 прийняття на державну службу на посади третьої - сьомої категорій, передбачених статтею 25 цього Закону, здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено законами України. Порядок проведення конкурсу для вступу на державну службу регулюється Положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Дані про вакансії посад державних службовців підлягають публікації та поширенню через засоби масової інформації не пізніш як за один місяць до проведення конкурсу.

Відповідно до ст. 19 Закону № 3723 з метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей особи, яка претендує на посаду державного службовця, може проводитися стажування у відповідному державному органі терміном до двох місяців із збереженням заробітної плати за основним місцем роботи.

У відповідності до пункту 5 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 169, переведення на рівнозначну або нижчу посаду в одному державному органі, а також просування по службі державних службовців, які зараховані до кадрового резерву чи успішно пройшли стажування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, може здійснюватися без конкурсного відбору.

У відповідності до п. 5 ст. 1.1 Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 13.10.1995 р. № 379/95-ВР, на чотирьох помічників-консультантів народного депутата України поширюється дія Закону України "Про державну службу", їм присвоюється не вище ніж сьомий ранг державного службовця четвертої категорії, вони прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до Апарату Верховної Ради України або до виконавчих апаратів органів місцевого самоврядування.

Так з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5 переведено з посади помічника-консультанта народного депутата України та на нього поширювалась дія Закону України "Про державну службу".

А відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про дотримання відповідачем процедури призначення державного службовця, що успішно пройшов стажування.

За таких обставин, адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Крім того, колегія суддів вважає за необхідне зазначити і про відсутність у позивача порушеного, на його думку, права брати участь у конкурсі на заміщення вакантної посади, так як такий конкурс не оголошувався.

Таким чином, доводи апеляційної скарги позивача не спростовують позицію суду першої інстанції та апеляційним судом відхиляються за необґрунтованістю.

Згідно статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Підсумовуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 серпня 2015 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Голови Київської міської державної адміністрації ОСОБА_3, директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5, Київського міського голови ОСОБА_3, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 серпня 2015 р. залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя О. О. БеспаловСуддя О. А. ГубськаСуддя А. Б. Парінов

.

Головуючий суддя Беспалов О.О.

Судді: Губська О.А.

Парінов А.Б.