ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
19 жовтня 2015 року м. Київ № 2а-13820/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., при секретарі судового засідання Грабовському В.А. розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу та заяву про процесуальне правонаступництво
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівіна»
до
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області
про
визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дівіна» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області про визнання протиправними та скасування рішення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Харківській області (61145, м. Харків, вул. Космічна, 21-А, корп. 1) про відмову у реєстрації декларації про готовність об'єкту до експлуатації, а саме: «Нежитлове приміщення - кафе в літ. «А-2»по вул. Квітки-Основ'яненко, 7»та повернення поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «Дівіна»(01001, м. Київ, вул. Городецького, буд. 9 літ «А», адреса для листування: 01034, м. Київ, вул. Рейтарська, 29-Б, номер в ЄДРЮОФОП 31867604) документів, що оформлене у формі повідомлення від 20 липня 2012 року № 7/20-4698; зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Харківській області (61145, м. Харків, вул. Космічна, 21-А, кори. 1) зареєструвати подану Товариством з обмеженою відповідальністю «Дівіна»(01001, м. Київ, вул. Городецького, буд. 9 літ «А», адреса для листування: (01034, м. Київ, вул. Рейтарська, 29-Б, номер в ЄДРЮОФОП 31867604)- декларацію про готовність об'єкту до експлуатації, а саме: «Нежитлове приміщення - кафе в літ. «А-2»по вул. Квітки-Основ'яненко, 7»(з урахуванням уточнення позовних вимог).
Представником позивача подано заяву про процесуальне правонаступництво.
В обґрунтування заяви позивач зазначає, що з моменту набрання законної сили Постанова в частині зобов'язання Відповідача зареєструвати подану Позивачем декларацію про готовність об'єкту до експлуатації, а саме: "Нежитлове приміщення кафе в літ. «А-2» по вул. Квітки-Основ'яненко, 7" не виконана.
Представники сторін та Державна архітектурно-будівельна інспекція України у судове засідання 19.10.2015 року не прибули, про причини неприбуття суд не повідомили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 150 від 23.04.2014 року ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції за переліком згідно з додатком, у тому числі, Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 294 від 09.07.2014 року на Державну архітектурно-будівельну інспекцію покладено обов'язок щодо забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Відповідно до повідомлення про проведення реєстрації припинення юридичної особи б/н від 05.01.2015 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців було 05.01.2015 року внесено запис № 14801110004050447 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у Харківській області.
З огляду на викладене, враховуючи те, що 05.01.2015 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців було внесено запис № 14801110004050447 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у Харківській області та враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України № 294 від 09.07.2014 року, суд дійшов висновку про те, що Інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у Харківській області підлягає заміні на - Державну архітектурно - будівельна інспекція України.
Відповідно до п. 9 Пленуму Вищого адміністративного суду України від 6 березня 2008 року N 2 "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" при визначенні процесуального правонаступництва судам слід виходити з того, хто є правонаступником у спірних правовідносинах, та враховувати, що якщо під час розгляду адміністративної справи буде встановлено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржуються, припинили свою діяльність, то в такому випадку суду необхідно залучити до участі у справі їх правонаступників. У випадку ж відсутності правонаступників суду необхідно залучити до участі у справі орган, до компетенції якого належить вирішення питання про усунення порушень прав, свобод чи інтересів позивача.
Відповідно до ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Керуючись положеннями статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1.Задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Дівіна» про процесуальне правонаступництво.
2.Замінити Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області(61145, Харківська обл., місто Харків, ВУЛИЦЯ КОСМІЧНА, будинок 21-А, корпус 1, код ЄДРПОУ 37660066) на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912).
3.Копію ухвали направити сторонам.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.Б. Федорчук