Постанова № 53187579, 27.10.2015, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
27.10.2015
Номер справи
308/12483/15-п
Номер документу
53187579
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Спарва№ 308/12483/15-п

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.10.2015 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., з участю представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріали які надійшли із Закарпатської митниці ДФС про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1, декларанта ТДВ "Перечинський ЛХК", проживаючого: Україна, Закарпатська обл., Перечинський район, с. Раково вул. Вакарова 71,

за ст. 472 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

21.09.2015 року в зоні митного контролю м/п «Ужгород - вантажний» декларантом ТДВ "Перечинський ЛХК" , громадянином України ОСОБА_2 до митного контролю та оформлення Закарпатській митниці ДФС шляхом електронного декларування була подана митна декларація ІМ40 ДЕ від 21.09.15 №305080005/2015/015657 та товаросупровідні документи, а саме: CMR № T20528175 від 16.09.2015 року, інвойс № BE-01H від 11.09.2015, навантажувальний документ № BE -1 від 15.09.2015, зовнішньоекономічний договір №020-901 FB15 від 10.09.2015 на товар (чохли поліетиленові прямокутної форми призначені для додаткового упакування паперових мішків з деревним вугіллям на піддонах,як захисний матеріал при їх транспортуванні, без кришки, розмірами 1250х425х2700мм, об'ємом 1434,37 літрів кожний - всього 2000 шт.) всього - 40 місць, вагою 1620 кг, загальною митною вартістю 74041,11грн.

Відповідно до поданих документів відправником та продавцем зазначеного вантажу є підприємство "SOLCARBON SA NV " (Rue des Ateliers, 10 B-6200 Chatelineau Belgium) , а одержувачем та покупцем ТДВ "Перечинський ЛХК", (м.Перечин, вул.Червоноармійська 25).

В ході здійснення митного контролю був проведений митний огляд із повним перерахунком та ідентифікацією товару, в результаті якого виявлено невідповідність кількості задекларованого товару, а саме задекларовано: чохли поліетиленові прямокутної форми призначені для упакування товарів на піддонах, як захисний матеріал при їх транспортуванні, без кришки, розмірами-1250х425х2700мм в кількості 2000 штук ( всього 40 рулонів по 50 штук). За результатами огляду фактично встановлено: чохли поліетиленові прямокутної форми призначені для упакування товарів на піддонах, як захисний матеріал при їх транспортуванні, без кришки, розмірами-1250х425х2000мм в кількості 2560 штук ( всього 32 рулонів по 80 штук ), тобто виявлено незаявлені в митній декларації та товаросупровідних документах 560 чохлів.

Своїми діями ОСОБА_2 скоїв порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України, а саме не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про переміщуванні ним через митний кордон України товари, які підлягають обовязковому письмовому декларуванню та оподаткуванню.

ОСОБА_2 на розгляд справи не зявився та не повідомив суд про причини неявки, однак про час і місце розгляду справи своєчасно і належним чином повідомлявся.

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_2 приєднаних до протоколу про порушення митних від 22.09.2015 року, вбачається, що працює декларантом ТДВ "Перечинський ЛХК", в його посадові обовязки входить підготовка та подача митної декларації до митного оформлення. Вказує, що відомості у митній декларації він зазначив згідно умов контракту та його супровідних документів. На фактичне завантаження товару у транспортний засіб на території іноземної держави він як покупець впливу не має. За дозволом на проведення фізичного огляду не звертався у звязку з впевненістю достовірності даних у товаросупровідних документах. Наміру порушувати митне законодавство у нього не було.

Представник Закарпатської митниці ДФС в судовому засіданні підтримав протокол про порушення митних правил №1662/30500/15 від 22.09.2015 року та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України та застосувати відносно останнього санкцію вищевказаної статті, а саме адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості цих товарів та конфіскації предметів, які являються безпосереднім обєктом порушення митних правил.

Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, суд приходить до наступного висновку.

Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, предявлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Диспозиція ст.472 Митного кодексу України визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у недекларуванні товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обовязковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Від так визначальним при прийнятті рішення про притягнення особи до відповідальності є наявність в його діях складу правопорушення, що підтверджується дослідженими під час судового розгляду належними та допустимими доказами.

Згідно п.8 ст.4 МК України, декларант особа, яка самостійно здійснює декларування або від імені якої здійснюється декларування.

У відповідності до п.43 ст.4 МК України посадові особи підприємств керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обовязків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 257 МК України - декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії. Електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках.

Відповідно до ч.7 ст. 257 МК України - перелік відомостей, що підлягають внесенню до митних декларацій, обмежується лише тими відомостями, які є необхідними для цілей справляння митних платежів, формування митної статистики, а також для забезпечення додержання вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Положення ст. 266 МК України визначають обовязки, права та відповідальність декларанта та уповноваженої ним особи.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 266 МК України декларант зобовязаний: здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом.

Відповідно до ч.2 ст. 266 МК України перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу митного органу здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів.

Однак, декларант ОСОБА_2 ТДВ "Перечинський ЛХК" не скористався правом з дозволу митного органу здійснити фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах.

Таким чином, декларантом ТДВ "Перечинський ЛХК" ОСОБА_2, у службові обов`язки якого входить виконання вимог встановлених МК України та іншими нормативно правовими актами України з питань митної справи, не заявлено за встановленою формою точних та достовірних відомостей щодо кількості товару, які підлягають обовязковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Вина правопорушника громадянина України ОСОБА_2 в скоєнні порушення митних правил підтверджується даними протоколу про порушення митних правил №1622/30500/15 від 22.09.2015 р., приєднаними до протоколу письмовими поясненнями гр. ОСОБА_2 від 22.09.2015 р., даними акту проведення спільного огляду транспортного засобу, товарів, інших предметів та речей від 22.09.2015 р., даними митної декларації ІМ40 ДЕ від 21.09.15 року №305080005/2015/015657; даними CMR № T20528175 від 16.09.2015 року; даними зазначеними у інвойсі № BE-01H від 11.09.2015 року, даними зазначеними у зовнішньоекономічному договорі №020-901 FB15 від 10.09.2015 року на товар (чохли поліетиленові прямокутної форми призначені для додаткового упакування паперових мішків з деревним вугіллям на піддонах,як захисний матеріал при їх транспортуванні, без кришки, розмірами 1250х425х2700мм, об'ємом 1434,37 літрів кожний - всього 2000 шт.), даними опису предметів затриманих по справі від 22.09.2015 року.

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил №1622/30500/15 від 22.09.2015 р., ринкова вартість безпосередніх предметів правопорушення становить 20731,46 грн.

Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що громадянин України ОСОБА_2 своїми діями скоїв порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України, а саме не заявив за встановленою формою точні відомості про переміщуванні ним через митний кордон України товари, які підлягають обовязковому письмовому декларуванню та оподаткуванню.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер та ступінь правопорушення, обставини правопорушення, особу правопорушника, та приходить до висновку що гр. України ОСОБА_2 слід притягнути до адміністративної відповідальності та застосувати відносно останнього адміністративне стягнення передбачене вказаною статтею у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією зазначених товарів.

Керуючись ст.ст. 472, ч.2 ст. 519, 520, 527-529 МК України, ст.ст. 287-290 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1, визнати винним в порушенні митних правил за ст.472 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, що складає 20731,46 грн. (двадцять тисяч сімсот тридцять один гривень, 46 коп.) з конфіскацією зазначених товарів, а саме: чохли поліетиленові прямокутної форми призначені для одаткового упакування паперових мішків з деревним вугіллям на піддонах, як захисний матеріал при їх транспортуванні, без кришки, розмірами 1250х425х2000мм. (7 рулонів по 80 шт.), загальною кількістю 560 шт. - які знаходяться на складі Закарпатської митниці ДФС в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1, на користь держави 243,60 (двісті сорок три гривні, 60 коп.) судового збору.

На постанову про адміністративне правопорушення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_3