ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2015 року м. Київ К/800/8665/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Іваненко Я.Л., Мойсюка М.І., Тракало В.В.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Міністерства юстиції України на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 грудня 2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України про скасування наказу, поновлення на роботі, зобов'язання вчинити певні дії, -
у с т а н о в и л а :
У грудні 2014 року ОСОБА_4 звернувся з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України про скасування наказу в частині його звільнення, поновлення на роботі, зобов'язання вилучити інформацію щодо нього з Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що наказ Міністра внутрішніх справ України від 28 жовтня 2014 року № 2253 о/с в частині звільнення його з посади начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю Управлінням МВС України в Житомирській області з органів внутрішніх справ є незаконним та таким, що порушує його конституційні права та свободи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 грудня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 лютого 2015 року провадження у справі зупинено.
У касаційній скарзі Міністерство юстиції України, посилаючись на неправильне застосування судами норм порушення норм процесуального права, просить скасувати судові рішення та направити справу для продовження розгляду.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги, в межах статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів дійшла висновку про відхилення скарги з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, припинення публічної служби ОСОБА_4 відбулося на підставі статей 1, 3 Закону України "Про очищення влади". Тобто, заборона обіймати посаду в органах державної влади Законом пов'язується із самим лише фактом зайняття особою певної посади у певний проміжок часу, що викликає сумнів відповідності зазначеного положенням Закону України "Про очищення влади" та Конституції України.
Судами встановлено, що в провадженні Конституційного суду України перебуває справа за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Невизначеність у питанні чи відповідають окремі положення Закону України "Про очищення влади " Конституції України унеможливлює розгляд даної адміністративної справи до вирішення справи, яка перебуває на розгляді Конституційного суду України.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України такі обставини є підставою для зупинення провадження в адміністративній справі.
За таких обставин, судові рішення відповідають дійсним обставинам справи та нормам процесуального права, доводи касаційної скарги їх висновків не спростовують, а тому підстав для скасування судових рішень колегія суддів не вбачає.
За правилами частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанцій залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись статтями 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів Вищого адміністративного суду України,-
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу Міністерства юстиції України відхилити, а ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 грудня 2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10 лютого 2015 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Я.Л. Іваненко
М.І. Мойсюк
В.В. Тракало