ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2015 року о 12 год. 20 хв.Справа № 808/7537/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Філоненко Ю.М., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Публічного акціонерного товариства «ЗАПОРІЗЬКИЙ ВТОРМЕТ»
про стягнення коштів за податковим боргом, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
17 вересня 2015 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Публічного акціонерного товариства «ЗАПОРІЗЬКИЙ ВТОРМЕТ» про стягнення коштів за податковим боргом.
Позов обґрунтовано тим, що податковий борг Публічного акціонерного товариства «Запорізький втормет» у розмірі 9 345,19 грн. виник внаслідок несплати підприємством узгоджених сум грошових зобовязань.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 18 вересня 2015 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду.
Представник позивача в судове засідання не прибув. 12 жовтня 2015 року через службу діловодства суду подав клопотання, в якому просить суд розглянути справу без його участі. На позовних вимога наполягає в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про причину неприбуття не повідомляв. Заперечення проти позовних вимог або заяву про визнання позову суду не надходило.
Відповідно ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство «ЗАПОРІЗЬКИЙ ВТОРМЕТ» зареєстроване 08.07.1993 як юридична особа за адресою: 69081, м.Запоріжжя, Шевченківський р-н., вул. Панфьорова, буд. 240, ідентифікаційний код 00193097.
26 січня 2015 року Публічним акціонерним товариством «ЗАПОРІЗЬКИЙ ВТОРМЕТ» подано до податкової інспекції декларацію від 25.01.2015 № НОМЕР_1 (J0602004), в якій платником податку самостійно визначено податкове зобовязання по земельному податку за травень 2015 року у розмірі 2 761,57 грн. (а.с. 22 23). Термін сплати 30.05.2015. Також у вказаній декларації зазначено, що позивач має сплатити земельний податок та/або орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності у розмірі 2 761,57 грн., термін сплати 30.06.2015; у розмірі 2 761,57 грн., термін сплати 30.07.2015.
Відповідно до висновків акту камеральної перевірки податкової звітності з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №000171/08-12-15/193097 від 20.05.2015 відповідачем порушено п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобовязання по платі за землю за листопад 2014 року у розмірі 220 грн., за лютий 2015 року у розмірі 2 568,10 грн.
Відповідно до висновків акту камеральної перевірки податкової звітності з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №000172/08-12-15/193097 від 20.05.2015 відповідачем порушено п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобовязання по платі за землю за листопад 2014 року у розмірі 1 985,20 грн., за грудень 2014 року у розмірі 2 211,15 грн.
20.05.2015 Токмацькою обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області сформовано податкове повідомлення-рішення №0001711500 на суму штрафу у розмірі 280,62 грн.
20.05.2015 Токмацькою обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області сформовано податкове повідомлення-рішення №0001721500 на суму штрафу у розмірі 839,27 грн.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а державні виконавці в межах своїх повноважень.
Відповідно до пункту 3.1 Розділу 3 Інструкції про порядку ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контролю за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої Наказом ДПА України від 18.07.2005 №276 (далі Інструкція №276), з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
У п.3.6 Інструкції №276 зазначено, що форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).
Згідно п. 4.1 Розділу 4 Інструкції №276 нарахуванню в особових рахунках платників підлягають, зокрема, податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником; податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом державної податкової служби та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства.
Податкові зобов'язання, штрафні санкції, пеня, самостійно визначені платником у податковій звітності, уносяться до електронної бази даних підрозділами обробки та ведення податкових документів і формуються в електронні та паперові реєстри. Нарахування податкових зобов'язань та штрафних санкцій, що самостійно визначені та узгоджені платником, обліковується у розділі «Нараховано платежів - зменшено платежів» за відповідними кодами операцій (п. 4.2.1 Розділу 4 Інструкції №276).
Заявником в обґрунтування подання надано облікову картку відповідача (зворотній бік, скорочена форма) з земельного податку з юридичних осіб, згідно якої за ПАТ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ВТОРМЕТ» обліковується борг у розмірі 9 345,19 грн. (а.с. 32-33).
Відповідач не надав до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкова вимога це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Виходячи з положень п. 59.5. ст. 50 КАС України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до приписів п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
З метою погашення податкового боргу відповідачу було направлено податкову вимогу від 07 травня 2015 року №142-23, яку отримано посадовою особою відповідача 20.05.2015.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Станом на час розгляду справи ПАТ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ВТОРМЕТ» має податковий борг з плати за землю, який самостійно відповідачем не погашено в повному обсязі, а тому суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 71, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області задовольнити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «ЗАПОРІЗЬКИЙ ВТОРМЕТ» (код ЄДРПОУ 00193097) кошти у розмірі 9 345,19 грн. (девять тисяч триста сорок пять гривень 19 копійок) з рахунків у обслуговуючих його банках.
Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.В. Горобцова