Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 жовтня 2015 р. Справа №805/3575/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського,
час прийняття постанови: 13:15
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Хохленкова О.В.
за участю секретаря судового засідання Проніна Д. С.
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Дружківське рудоуправління» до Державної податкової інспекції у м.Дружківці головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 13.08.2015 року № НОМЕР_1, -
В С Т А Н О В И В :
Публічне акціонерне товариство «Дружківське рудоуправління» (надалі позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Дружківці головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 13.08.2015 року № НОМЕР_1.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує наступним.
Позивачем були укладені з його контрагентами Договори на поставку металобрухту, якій є відходами отриманими внаслідок виробничої діяльності власного виробництва. Відповідно до п.23 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України він як постачальник металобрухту був звільнений від сплати ПДВ.
Податковим органом була проведена камеральна перевірка даних задекларованих у податкової звітності з податку на додану вартість позивача за січень - лютий 2014 року та 27.07.2015 року посадовими особами контролюючого органу було складено акт перевірки № 28/15-01/000191796 відповідно до якого виявлено порушення позивачем вимог п.30.3 ст.30, п.185.1 ст.185, п.193.1 ст.193, ст..194 Податкового Кодексу України, а саме заниження ПДВ за січень 2014 року на 80589 грн. та завищенню непогашеного відємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного періоду за лютий 2014 року на суму 115464 грн.
Надалі, 13.08.2015 року відповідачем на підставі вищевказаного акту № 28/15-01/000191796 від 27.07.2015 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 щодо зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за січень 2014 року в сумі 80589 грн. та за лютий 2014 року в сумі 115464 грн.
З вимогами податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 13.08.2015 року позивач не згоден, оскільки він здійснив реалізацію металобрухту контрагентам згідно з Договорами. Відповідно до п.23 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України він як постачальник металобрухту був звільнений від сплати ПДВ. Податковий кредит у лютому 2015 року був ним сформований на підставі оформлених, відповідно до норм ст..201 ПК України та Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України № 10 від 14.01.2014 року. Також факт отримання позивачем товарів та послуг від постачальників під суми ПДВ у складі податкового кредиту у лютому 2015 року підтверджується первинними документами.
Просив суд визнати протиправним та скасувати вищевказане податкове повідомлення-рішення.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві, просив суд задовольнити заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання 16.09.2015 року зявився.
Проти позову заперечував та надав до суду письмові заперечення в яких вказав, що відповідно до п.23 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України тимчасово до 1 січня 2015 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Постановою КМУ № 15 від 12.01.2011 року був затверджений Перелік відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, до 01 січня 2014 року звільняються від обкладання податком на додану вартість.
Постановою КМУ № 43 яка набула чинності 18.02.2014 року дію постанови № 15 було продовжено до 01.01.2015 року.
Постановою КМУ № 136 від 25.03.2015 року дію постанови № 15 було продовжено до 01.01.2017 року.
На думку представника відповідача, дія постанови КМУ № 15 від 12.01.2011 року якою був затверджений Перелік відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, до 01 січня 2014 року звільняються від обкладання податком на додану вартість, обмежувалась лише 2014 роком. Станом на 01.01.2014 року відповідного нормативно правового акту КМУ, який би визначав перелік відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, прийнято не було.
Постанова № 43 була прийнята урядом та набрала чинності з дня опублікування в газеті «Урядовий курєр» 18.02.2014 року.
Таким чином, операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися субєктами господарювання з 01.01.2014 року до 17.02.2014 року підлягали оподаткуванню податком на додану вартість у загальновстановленому порядку з нарахуванням податку за ставкою 20 відсотків.
На підставі цього, просив у позові відмовити.
В судове засідання 08.10.2015 року представник відповідача не зявився. Надав заяву про розгляд справи в його відсутність.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши обставини, що мають значення для вирішення спору та перевіривши їх доказами, наданими сторонами, визначившись із правовою нормою, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд приходить до висновку про наступне.
Судом встановлено, що позивач у справі Публічне акціонерне товариство «Дружківське рудоуправління» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом ЄДРПОУ 00191796 що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 14).
Відповідач у справі Державна податкова інспекція у м. Дружківці головного управління ДФС у Донецькій області є юридичною особою, код ЄДРПОУ 39901249 та у відповідності до норм Податкового кодексу України є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом, а також перевіряти достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.
Отже, відповідач у справі є субєктом владних повноважень, чиї дії та рішення підлягають оцінці та перевірці у відповідності до положень ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач обліковується в Державній податковій інспекції у м. Дружківці головного управління Міндоходів у Донецькій області відповідно до Витягу з ЄДР (а.с. 14об).
Публічне акціонерне товариство «Дружківське рудоуравління» обліковується у державній податковій службі України як платник податків на додану вартість з 22.07.1997 року відповідно до витягу № 1405104500027 має індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 001917905106 (а.с.15).
Відповідно до п.п. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобовязаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.
Згідно з п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
За результатами камеральної перевірки даних задекларованих ПАТ «Дружківське рудоуправління» правомірності нарахування відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за січень, лютий 2015 року, посадовими особами Державної податкової інспекції у м.Дружківці головного управління Міндоходів у Донецькій області був складений акт перевірки від 27.07.2015 року № 28/15-01/000191796 відповідно до якого виявлено порушення позивачем вимог п.30.3 ст.30, п.185.1 ст.185, п.193.1 ст.193, ст..194 Податкового Кодексу України, якого виявлено порушення позивачем вимог п.30.3 ст.30, п.185.1 ст.185, п.193.1 ст.193, ст..194 Податкового Кодексу України, а саме заниження ПДВ за січень 2015 року на 80589 грн. та завищенню непогашеного відємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного періоду за лютий 2015 року на суму 115464 грн. (а.с.9-12).
13.08.2015 року відповідачем на підставі вищевказаного акту № 28/15-01/000191796
від 27..07.2015 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № 00002311510 щодо зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за січень 2014 року у сумі 80589 грн. та за лютий 2014 року в сумі 115 464 (а.с. 8).
Судом, в ході судового розгляду справи, були досліджені наступні письмові докази.
У податковій декларації позивача з податку на додану вартість за лютий 2014 року вказано суму податкового кредиту 859015 грн., суму податкового зобовязання 376851 грн. та відповідно сума відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту 482164 грн. ( а.с. 103-109).
У податковій декларації позивача з податку на додану вартість за січень 2014 року вказано суму податкового кредиту -174795 грн., суму податкового зобовязання 949282 грн. та відповідно сума позитивного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту 1124077 грн. ( а.с.96-102).
Відповідно до п.46.1 ст. 46 Податкового Кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу,нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до пунктів 200.1-200.4 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пункту 200.6 статті 200 Податкового кодексу України платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів.
У відповідності із п. 198.1 ст. 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредитку виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну території України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Згідно з п. 198.2 ст. 198 Податкового Кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг чи дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Згідно з абз.2 п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до абз. 9 п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Відповідно до п. 201.10 ст. 210 Податкового Кодексу України у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Також, судом були досліджені первинні документи, які позивач надав суду як доказ здійснення господарських операцій з контрагентами.
Договір поставки № КМУ-14/23 від 13.01.2014 року укладений між ПАТ «Дружківське рудоуправління» як постачальником та ПрАТ «Товариство «Керамет» як покупцем предметом якого є постачання лому чорних металів (металобрухт) та специфікація до нього (а.с.117-121).
Договір поставки № 590/13-Ф від 01.08.2013 року укладений між ПАТ «Дружківське рудоуправління» як постачальником та ТОВ «Метінвест Ресурс» як покупцем предметом якого є лом чорних металів (металобрухт) та Додаткова угода № 1 від 15.08.2013 року (а.с.110-116).
Згідно з податковою накладною № 44 від 20.02.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ПрАТ «Товариство «Керамет» металобрухту в обсязі 5000,00 кг на суму 7000,00 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.19).
Відповідно до видаткової накладної № 137 від 21.02.2014 року від ПАТ «Дружківське рудоуправління» було поставлено ПрАТ «Товариство «Керамет» металобрухту виду 503 2010 кг на суму 2814,00 грн. (а.с.16).
Актом приймання металів чорних ПрАТ «Товариство «Керамет» прийняв від ПАТ «Дружківське рудоуправління» лом чорних металів вагою 2010 кг (а.с.18).
Платіжним дорученням № 1879 від 20.02.2014 року ПрАТ «Товариство «Керамет» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 7000 грн. (а.с.63).
Згідно з податковою накладною № 12 від 06.02.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту в обсязі 0,114 тн на суму 237,47 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.27).
Відповідно до видаткової накладної № 114 від 05.02.2014 року від ПАТ «Дружківське рудоуправління» було поставлено ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 48,1 тн на суму 99807,50 грн. (а.с.22).
Актом приймання металів чорних №25 від 05.02.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» прийняв від ПАТ «Дружківське рудоуправління» лом чорних металів вагою 48,1 тн (а.с.23).
Згідно з податковою накладною № 18 від 07.02.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту в обсязі 69,55 тн на суму 171093,00 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.34).
Відповідно до видаткової накладної № 116 від 07.02.2014 року від ПАТ «Дружківське рудоуправління» було поставлено ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 510 69,55 тн на суму 171093,00 грн. (а.с.31).
Актом приймання металів чорних №27 від 07.02.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» прийняв від ПАТ «Дружківське рудоуправління» лом чорних металів вагою 69,55 тн (а.с.30).
Згідно з податковою накладною № 34 від 12.02.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 в обсязі 34,800 тн на суму 72210,00 грн. та металобрухту виду 510 в обсязі 2,626 тн на суму 2460,00 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.38).
Відповідно до видаткової накладної № 129 від 14.02.2014 року від ПАТ «Дружківське рудоуправління» було поставлено ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 34,8 тн на суму 72210,00 грн. (а.с.35).
Актом приймання металів чорних №28 від 14.02.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» прийняв від ПАТ «Дружківське рудоуправління» лом чорних металів виду 508 вагою 34,8 тн (а.с.36).
Згідно з податковою накладною № 46 від 22.02.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 510 в обсязі 65,674 тн на суму 161558,47 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.42).
Відповідно до видаткової накладної № 134 від 22.02.2014 року від ПАТ «Дружківське рудоуправління» було поставлено ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 510 68,3 тн на суму 168018,00 грн. (а.с.39).
Актом приймання металів чорних №29 від 22.02.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» прийняв від ПАТ «Дружківське рудоуправління» лом чорних металів виду 510 вагою 68,3 тн (а.с.40).
Згідно з податковою накладною № 47 від 23.02.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 в обсязі 38,55 тн на суму 79991,25 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.46).
Відповідно до видаткової накладної № 135 від 23.02.2014 року від ПАТ «Дружківське рудоуправління» було поставлено ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 38,55 тн на суму 79991,25 грн. (а.с.43).
Актом приймання металів чорних №30 від 23.02.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» прийняв від ПАТ «Дружківське рудоуправління» лом чорних металів виду 508 вагою 38,55 тн (а.с.44).
Згідно з податковою накладною № 50 від 24.02.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 в обсязі 38,9 тн на суму 78772,50 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.50).
Відповідно до видаткової накладної № 136 від 24.02.2014 року від ПАТ «Дружківське рудоуправління» було поставлено ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 38,9 тн на суму 78772,50 грн. (а.с.47).
Актом приймання металів чорних №31 від 24.02.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» прийняв від ПАТ «Дружківське рудоуправління» лом чорних металів виду 508 вагою 38,9 тн (а.с.48).
Згідно з податковою накладною № 7 від 09.01.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 в обсязі 8,273 тн на суму 17953,47 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.53).
Згідно з податковою накладною № 20 від 15.01.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 в обсязі 85,250 тн на суму 184992,50 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.59).
Відповідно до видаткової накладної № 29 від 15.01.2014 року від ПАТ «Дружківське рудоуправління» було поставлено ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 85,25 тн на суму 184992,50 грн. (а.с.58).
Актами приймання металів чорних № 23 від 15.01.2014 року та №24 від 15.01.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» прийняв від ПАТ «Дружківське рудоуправління» лом чорних металів виду 508загальною вагою 85,25 тн (а.с.57-58).
Згідно з податковою накладною № 35 від 24.01.2014 року ПАТ «Дружківське рудоуправління» продало ТОВ «Метінвест-ресурс» металобрухту виду 508 в обсязі 96,386 тн на суму 200000,00 грн. ПДВ в цієї накладній вказаний в сумі 0,00 грн. (а.с.62).
Платіжним дорученням № 240 від 20.01.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 202946,00 грн. (а.с.64).
Платіжним дорученням № 325 від 24.01.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 200000,00 грн. (а.с.65).
Платіжним дорученням № 1091 від 03.03.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 200000,00 грн. (а.с.66).
Платіжним дорученням № 673 від 11.02.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 250000,00 грн. (а.с.67).
Платіжним дорученням № 1160 від 05.03.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 100000,00 грн. (а.с.68).
Платіжним дорученням № 1522 від 21.03.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 100000,00 грн. (а.с.69).
Платіжним дорученням № 1209 від 06.03.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 150000,00 грн. (а.с.70).
Платіжним дорученням № 1350 від 14.03.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 500000,00 грн. (а.с.71).
Платіжним дорученням № 1608 від 25.03.2014 року ТОВ «Метінвест-ресурс» перерахував ПАТ «Дружківське рудоуправління» грошові кошти як оплату за металобрухт в сумі 118262,20 грн. (а.с.72).
Спірним питанням в правовідносинах позивача та контролюючого органу є питання оподаткування металобрухту з 01.01.2014 року до 17.02.2014 року.
Відповідно до п.23 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України тимчасово до 1 січня 2015 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Операції з вивезення в митному режимі експорту товарів, зазначених у цьому пункті, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
Постановою КМУ № 15 від 12.01.2011 року був затверджений Перелік відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, до 01 січня 2014 року звільняються від обкладання податком на додану вартість.
Постанова КМУ № 43 якою дію постанови № 15 було продовжено, набула чинності 18.02.2014 року.
Контролюючий орган в акті від 27.07.2015 року № 28/15-01100191796 вказував що дія постанови КМУ № 15 від 12.01.2011 року якою був затверджений Перелік відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту до 01 січня 2014 року звільняються від обкладання податком на додану вартість, обмежувалась лише 2013 роком. Станом на 01.01.2014 року відповідного нормативно правового акту КМУ, який би визначав перелік відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, прийнято не було.
Постанова № 43 була прийнята урядом та набрала чинності з дня опублікування в газеті «Урядовий курєр» 18.02.2014 року.
Таким чином, на думку контролюючого органу, операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися субєктами господарювання з 01.01.2014 року до 17.02.2014 року підлягали оподаткуванню податком на додану вартість у загальновстановленому порядку з нарахуванням податку за ставкою 20 відсотків.
Згідно п.30.3 ст.30 ПК України, платник податків вправі використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії.
В даному випадку судом було встановлено що звільнення від оподаткування брухту чорних і кольорових металів встановлено п.23 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України.
До компетенції КМУ цією ж нормою віднесено встановити перелік таких відходів та брухту чорних і кольорових металів
Суд з цього приводу зазначає, що якщо ПК України встановлені певні пільги щодо оподаткування з постачання металобрухту, а КМУ не виконав в певний період часу покладені на нього функції з встановлення переліку відходів та брухту чорних і кольорових металів, то в період часу, в який КМУ не визначив цей перелік, ці пільги розповсюджуються на постачання усіх видів металобрухту.
Тобто, проаналізувавши всі норми законодавства з цього приводу, суд прийшов до переконання, що всупереч висновкам контролюючого органу з 01.01.2014 року по 17.02.2014 року звільненню від оподаткування підлягали операції з постачання металобрухту незалежно від того чи входив цей металобрухт до переліку відходів та брухту чорних і кольорових металів, затвердженого КМУ в постанові № 15. А вже починаючи з 18.02.2014 року звільненню від оподаткування підлягали операції з постачання металобрухту тільки того, який входів до переліку затвердженого постановою КМУ № 43.
З цих підстав, суд не погоджується з висновками акту від 27.07.2015 року №28/15-01/000191796 відповідно до якого виявлено порушення позивачем вимог п.30.3 ст.30, п.185.1 ст.185, п.193.1 ст.193, ст..194 Податкового Кодексу України, а саме заниження ПДВ за січень 2015 року на 80589 грн. та завищенню непогашеного відємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного періоду за лютий 2015 року на суму 115464 грн.
Таким чином, при розгляді справи не встановлено порушення з боку позивача норм п.30.3 ст.30, п.185.1 ст.185, п.193.1 ст.193, ст..194 Податкового кодексу України, а податковий кредит та від'ємне значення з ПДВ за січень, лютий 2015 року сформовано правомірно, через що заявлені позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ДПІ від 13.08.2015 року № НОМЕР_1, підлягають задоволенню.
З урахуванням наведеного та встановлених у справі обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст..94 КАС України, за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Дружківці головного управління ДФС у Донецькій області на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним судовий збір в розмірі 392,11 грн.
Керуючись ст..ст. 2, 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 122, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов публічного акціонерного товариства «Дружківське рудоуправління» до Державної податкової інспекції у м. Дружківці головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 13.08.2015 року № НОМЕР_1, задовольнити повністю.
Визнати податкове повідомлення рішення від 13.08.2015 року № НОМЕР_1 протиправним та скасувати його.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Дружківці головного управління ДФС у Донецькій області на користь публічного акціонерного товариства «Дружківський машинобудівний завод» суму судового збору у розмірі 392 (триста девяносто дві) гривні 11 копійок.
Постанова складена у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 08 жовтня 2105 року в присутності представника позивача.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений 12 жовтня 2015 року.
Суддя Хохленков О.В.