УХВАЛА
про відмову у вжитті заходів забезпечення адміністративного позову
14 вересня 2015 року Справа № 803/1396/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Валюха В.М.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження клопотання Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовом Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області до Волинської обласної державної адміністрації про скасування розпоряджень,
ВСТАНОВИВ:
Звиняченська сільська рада Горохівського району Волинської області звернулася з адміністративним позовом до Волинської обласної державної адміністрації про скасування розпоряджень від 22.12.2014 року № 539 «Про підготовку лота до проведення земельних торгів», від 22.12.2014 року № 540 «Про продаж земельної ділянки».
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 09.07.2015 року залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_1 районну раду Волинської області, та залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Волинь-зерно-продукт» (а. с. 75-76).
Позивачем подано до суду клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 22.12.2014 року № 539 «Про підготовку лота до проведення земельних торгів» в частині заборони відчуження земельної ділянки.
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що стосовно позивача здійснюється тиск зі сторони відповідача в особі державних установ Головного управління держгеокадастру у Волинській області та Головного управління Держземагенства у Волинській області, які перешкоджають зареєструвати у Державному земельному кадастрі межі населеного пункту с. Звиняче. Позивач вважає, що такі дії здійснюються з метою збереження умов для відчуження відповідачем земельної ділянки площею 3,5 га згідно із оскаржуваним розпорядженням, можливе відчуження земельної ділянки негативно вплине на можливість використання виручених коштів на благоустрій населеного пункту с. Звиняче та занизить оцінку даної земельної ділянки відносно нормативної грошової вартості землі населеного пункту (а. с. 139-140).
З урахуванням вимог частини першої статті 41, частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) та у звязку із поданням представниками сторін та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Волинь-зерно-продукт» заяв про розгляд клопотання за їх відсутності (а. с. 184, 188, 189), зазначене клопотання розглянуто судом в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Клопотання не підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Відповідно до частини першої статті 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
Згідно із частинами третьою, четвертою статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Як слідує із матеріалів справи, спір між сторонами (як субєктами владних повноважень) виник з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління. Оцінку розпорядженню від 22.12.2014 року № 539 «Про підготовку лота до проведення земельних торгів» будо надано судом лише за результатами розгляду справи. При цьому, судом не встановлено очевидних ознак протиправності цього розпорядження.
Крім того, на момент розгляду зазначеного клопотання проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,5 га, дозвіл на розроблення якого надано розпорядженням від 22.12.2014 року № 539, у встановленому порядку не затверджено, рішення щодо проведення земельних торгів не прийнято. Відтак, судом не встановлено, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Керуючись статтями 41, 117, 122, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовом Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області до Волинської обласної державної адміністрації про скасування розпоряджень відмовити.
Розяснити особам, які беруть участь у справі, що оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх