Ухвала суду № 52953220, 27.10.2015, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
27.10.2015
Номер справи
903/133/15
Номер документу
52953220
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"27" жовтня 2015 р. Справа № 903/133/15

за позовом приватного підприємства Житлобуд-1

до Луцького національного технічного університету

про стягнення 1 257 962,40 грн.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача: ОСОБА_1, дов. від 23.02.2015 року

від відповідача: ОСОБА_2, дов.№07/10/15 від 07.10.2015 року

Права та обов 'язки учасникам судового процесу роз 'яснені відповідно до ст. ст. 20, 22 ГПК України.

Відводу складу суду не заявлено.

Кюпотання про фіксацію судового процесу технічними засобами не поступало

Суть: Позивач ПП «Житлобуд-1» звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача ОСОБА_3 національного технічного університету 1 257 962,40 грн. заборгованості за підрядні роботи.

Заявлену вимогу, з врахуванням пояснення від 27.10.2015 року, обґрунтовує посилаючись на договір будівельного підряду №19/08-244-гв від 30.05.2008 року між ПП «Житлобуд-1» та Луцьким національним технічним університетом, який підписано сторонами договору та скріплено їх печатками; договір укладено згідно норм чинного законодавства з попереднім проведенням тендеру, результати якого підтверджуються рішенням тендерного комітету від 16.05.2008 року.

Між сторонами погоджено та підписано локальний кошторис №2-1-1 на загально-будівельні роботи в цінах на травень 2008 року, що є додатком №1 до договору; договірна ціна складає3 831 582,00 грн. (додаток №2 до договору).

21.04.2011 року між сторонами підписано додаткову угоду №1, в якій змінено термін виконання робіт до 30.12.2015 року у звязку із відсутністю фінансування.

В період з 2008 року по липень 2012 року позивач здійснив роботи по реконструкції кафе «Меридіан» під учбово-лабораторний корпус ЛНТУ у м.Луцьку по вул.Даньчина, 10; сума робіт складає 1 257 962,40 грн., що підтверджується актами приймання виконаних робіт №1-5 за березень липень 2012 року, які скріплені печаткою адміністративно-господарської частини університету та довідками про вартість виконаних будівельних робіт за березень-липень 2012 року, які скріплені гербовою печаткою університету.

Факт виконання робіт та використаних матеріалів також підтверджено довідкою Державної фінансової інспекції у Волинській області №030-24 від 19.03.2015 року.

Вказує, що відповідачем не оспорюється існування договірних зобовязань, що випливають з договору будівельного підряду №19/08-244-гв від 30.05.2008 року; на даний час договір не розірвано, акти виконаних робіт не визнано недійсними; Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 02.09.2015 року у справі №903/399/15 скасовано рішення господарського суду від 12.05.2015 року, яким визнано недійсною додаткову угоду №1 від 21.04.2011 року до договору будівельного підряду №19/08-244-гв від 30.05.2008 року та прийнято рішення про відмову в позові.

При цьому зазначає, що за умовами договору (п.9.4) передача робіт підрядником і їх прийом замовником оформляється актом приймання-передачі, а по п.10.2.2 замовник зобовязався оплатити прийняті роботи, згідно пунктів 11.1, 11.2 оплата робіт проводиться у безготівковій формі на підставі документів про обсяги виконаних робіт та їх вартість, що унормовано також ч.1 ст.318 ГК України та ст.875 ЦК України.

Відповідач заявлену вимогу заперечує вказуючи, що договір будівельного підряду №19/08-244-гв підписаний зі сторони підприємства Підрядника директором ПП «Житлобуд-1» ОСОБА_4, зі сторони Замовника ректором Луцького НТУ ОСОБА_5; предметом договору було виконання загально-будівельних робіт по реконструкції учбово-лабораторного корпусу ЛНТУ згідно погодженого кошторису (додаток №1 до договору).

Згідно умов договору на замовника покладено обовязок надати будмайданчик (фронт робіт), проектно-кошторисну та дозвільну документацію, прийняти та оплатити роботи, фінансування яких проводиться за кошти державного бюджету; договірна ціна договору становила 3 831 582,00 грн.; для організації початку виконаних робіт замовник мав перерахувати аванс у розмірі 10% вартості матеріальних ресурсів, визначених у договірній ціні (п.8.2 договору).

В звязку з відсутністю бюджетного фінансування сторонами не погоджено кошторис та договірну ціну та не підписано додатків №№1,2, що є невідємними частинами договору, замовником не було перераховано авансу у розмірі 10% та не передано будівельного майданчика та технічної документації для реконструкції учбово-лабораторного корпусу ЛНТУ ПП «Житлобуд-1», а тому без даних документів Підрядник не міг виконувати роботи по договору будівельного підряду №19/08-244-гв від 30.05.2008 року; а оскільки відсутні дані істотні умови вважає договір неукладеним.

Згідно наказу Державного казначейства України від 09.08.2004 року №136 «Про порядок обліку зобовязань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства України» органи Державного казначейства здійснюють контроль при прийнятті бюджетних зобовязань над розпорядниками та одержувачами коштів державного бюджету, які перебувають на казначейському обслуговуванні. По п.п.2.2, 2.8 наказу розпорядники бюджетних коштів, за умови взяття бюджетного зобовязання, протягом семи робочих днів з дати його виникнення подають до органу Державного казначейства реєстр бюджетних зобовязань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів; документи, що підтверджують факт взяття бюджетного зобовязання повертаються розпоряднику з відміткою «зареєстровано та взято на облік». Згідно ч.6 ст.51 Бюджетного кодексу України в редакції, яка діяла до 01.01.2011 року, будь-які зобовязання, взяті фізичними та юридичними особами за коштами Державного бюджету України без відповідних бюджетних асигнувань або ж з перевищенням повноважень, встановлених цим кодексом та законом про Державний бюджет України, не вважаються бюджетними зобовязаннями, тому витрати державного бюджету на покриття таких зобовязань не можуть здійснюватися.

Згідно пункту 8.1 договору будівельного підряду №19/08-244-гв від 30.05.2008 року фінансування мало здійснюватись за кошти державного бюджету, отже ЛНТУ не міг і не може взяти на себе зобовязання щодо оплати не погодивши це у Головному управлінні державної казначейської служби у Волинській області.

Листом №09-07/280-1902 від 13.03.2015 року Державна казначейська служба України підтвердила, що договір будівельного підряду №19/08-244-гв від 30.05.2008 року не було зареєстровано.

Зазначає, що між позивачем та відповідачем було укладено договори підряду №4/05/149 від 02.11.2005 року та будівельного підряду №52/06/716-гв від 01.11.2006 року, по яких проводились роботи з реконструкції кафе «Мерідіан» під учбово-лабораторний корпус ЛНТУ у м.Луцьку протягом 2005-2006 р.р. на загальну суму 1 372 769,60 грн.

Про існування актів приймання виконаних будівельних робіт за березень-липень 2012 року та додаткової угоди №1 від 21.04.2014 року до договору будівельного підряду №19/08-244-гв від 30.05.2008 року Луцький НТУ дізнався з позовної заяви про стягнення заборгованості за виконані роботи в сумі 1257962,40 грн.

Пунктом 4.1 договору від 30.05.2008 року Підрядник зобовязався виконати та передати за актом роботи до 30.05.2011 року, додаткового угодою змінено строк виконання до 30.12.2015 року; дану угоду та акти виконаних робіт підписано проректором ЛНТУ ОСОБА_6, який згідно контракту від 24.12.2009 року не мав таких повноважень, також на підписання додаткової угоди йому не видавалась довіреність, підпис поставлено під прізвищем колишнього ректора ОСОБА_5; додаткова угода скріплена печаткою, яка не існувала на момент її укладення, а почала діяти лише з 16.04.2013 року; угода не зареєстрована ні у юридичному відділі ЛНТУ, ні у казначействі, що підтверджено листом від 13.03.2015 року №09-07/280-192; акти виконаних робіт скріплені печаткою адміністративно-господарської частини ЛНТУ Міністерство освіти і науки України, в той час існувало Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України; на актах відсутній підпис інспектора з технагляду; з пояснення проректора ОСОБА_6 ПП «Житлобуд-1» не виконував підрядні роботи в період вказаний в актах виконаних робіт за березень-липень 2012 року.

Також вказує, що рішенням господарського суду Волинської області від 12.05.2015 року у справі №903/399/15 було визнано недійсною додаткову угоду №1 від 21.04.2011 року, Постановою апеляційної інстанції від 02.09.2015 року скасовано дане рішення, в позові відмовлено; Луцьким НТУ подано касаційну скаргу на Постанову Рівненського апеляційного господарського суду.

08.05.2015 року прокурору м.Луцька подано заяву про кримінальне правопорушення за фактом службового підроблення документів проректором з АГР ОСОБА_6; за повідомленням прокуратури прийнято рішення про внесення зазначених відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42015030010000055, матеріали кримінального провадження передані до СВ Луцького МВ УМВС у Волинській області для проведення досудового розслідування; 29.07.2015 року винесена Постанова про закриття кримінального провадження, дана Постанова була оскаржена до Луцького міськрайонного суду; ухвалою суду від 05.10.2015 року відкрито провадження за скаргою Луцького НТУ.

В судовому засіданні представники сторін зазначили, що на даний час відсутні докази про прийняття до розгляду Вищим господарським судом України касаційної скарги Луцького НТУ на Постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 02.09.2015 року.

Представник позивача висловив думку про необхідність проведення судової експертизи для підтвердження факту виконаних робіт по договору будівельного підряду на суму заявлену в позові.

В звязку з зазначеними обставинами просять розгляд справи відкласти для надання можливості представити додаткові матеріали по справі.

Тому керуючись ст.ст.38,77 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

Ухвалив

1.Призначити розгляд справи на 17.11.2015 року об 11:00 год.

2.Зобовязати сторони надати судові рішення: Вищого господарського суду України за результатами розгляду касаційної скарги Луцького НТУ по справі №903/399/15 та Луцького міськрайонного суду по скарзі Луцького НТУ на Постанову слідчого СВ Луцького МВ УМВС України від 29.07.2015 року про закриття кримінального провадження; рішення тендерного комітету від 16.05.2008 року.

Суддя С. В. Костюк