Ухвала суду № 52945585, 28.10.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2015
Номер справи
826/13691/15
Номер документу
52945585
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/13691/15 Головуючий у 1-й інстанції: Аблов Є.В. Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.

У Х В А Л А

Іменем України

28 жовтня 2015 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Бистрик Г.М.,

суддів: Межевича М.В., Сорочка Є.О.,

при секретарі: Гуменюк Т.В.,

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Ратуша» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Ратуша» до Київської міської ради, Департаменту комунальної власності м.Києва, за участю третьої особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Скай груп» про визнання протиправними дій та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И Л А :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Ратуша» звернулися в суд з позовом до Київської міської ради, Департаменту комунальної власності м. Києва, за участю третьої особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Скай груп» про визнання протиправними дій та скасування рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 вересня 2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нове рішення про задоволення його позовних вимог.

Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанову суду - без змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні вимог позивача.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 27 листопада 2012 року до Департаменту комунальної власності м.Києва надійшов лист позивача щодо надання дозволу на оренду приміщень площею 144,00 кв.м. у м. Києві, на Бессарабській площі, 2. За результатами розгляду даного звернення, Департамент комунальної власності м. Києва листом від 25.12.2012 року № 042/7/15-16806 повідомив позивача про необхідність подання заяви та пакету документів, передбачених Положенням про оренду майна територіальної громади міста Києва, затвердженим рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 року №34/6250, а саме: заяву про намір оренди майна із зазначенням платіжних реквізитів підприємства, установи та організації (балансоутримувачів), які є отримувачами орендної плати; інформацію про об'єкт оренди: адресу; загальну інформацію про об'єкт оренди (загальна площа приміщень, визначення поверху), викопіювання з поповерхового плану з визначенням об'єкта оренди; пропозиції щодо цільового використання; звіт про оцінку майна; розрахунок орендної плати за місяць оренди, підписаний керівником і головним бухгалтером підприємства, за яким закріплене майно на праві господарського відання чи оперативного управління; копія статуту або положення, річна фінансова звітність (форми № 1, 2, 3), виписка з Єдиного державного реєстру, копія ліцензії на здійснення юридичною особою окремого виду діяльності, якщо це передбачено законом (завірена заявником), довідка органу статистики про включення юридичної особи до ЄДРПОУ; довідка підприємства, за яким закріплене майно на праві господарського відання чи оперативного управління, про наявність у нього на балансі майна, що передається в оренду тощо.

Вищевказаних документів позивачем не надано.

В подальшому, 02.10.2014 року до Департаменту комунальної власності м.Києва звернулось ТОВ «Скай Групп» із заявою про надання в орендне користування нежитлові приміщення площею 144,2 кв.м. на Бессарабській площі, 2 для розміщення кафе, яке не здійснює продаж товарів підакцизної групи на термін 2 роки 364 дні.

Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після надходження заяви ТОВ «Скай Групп» від 02.10.2014 року було розміщено оголошення в газеті Київської міської ради «Хрещатик» та на офіційному веб-порталі Київської міської влади «Про намір передати в оренду об'єкти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва» (газета від 17 жовтня № 152(4552) для вивчення попиту. Термін прийняття заяв 10 робочих днів з наступного дня після публікації.

Водночас, заяв від юридичних та фізичних осіб, які бажають укласти договір оренди вищезазначених приміщень, у визначений законодавством термін, не надійшло.

Київською міською радою 11 червня 2015 року з метою ефективного використання нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва та враховуючи, що за результатами вивчення попиту на кожен об'єкт оренди подано одну заяву, на підставі протоколу засідання постійної комісії Київської міської ради з питань власності від 20 січня 2015 року № 22 прийнято рішення «Про передачу в оренду нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва єдиним претендентам на право оренди» № 637/1501.

Відповідно до п.1.1 Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, затвердженого Рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 року № 34/6250 (чинного на момент звернення із зазначеною заявою) об'єктами оренди за цим Положенням є: цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, їх структурних підрозділів; майно, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації); нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно (інвентарний об'єкт або група інвентарних об'єктів).

Пунктом 3 Положення №34/6250 визначено, що орендарями майна територіальної громади міста Києва (далі - майна) можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу комунального підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.

Згідно з п. 4.5 Положення №34/6250 фізичні та юридичні особи, які можуть бути орендарями та бажають укласти договір оренди, надають документи згідно з переліком, що наведений у додатку 2 до цього Положення, до відповідного орендодавця для розгляду.

Відповідно до п.4.11 Положення №34/6250 відповідні орендодавці протягом п'яти робочих днів після закінчення терміну одержання висновків з урахуванням часу поштового обігу, а у випадках, коли розгляд заяви про оренду майна не потребує отримання висновків, протягом п'ятнадцяти робочих днів після дати її реєстрації розміщують в офіційних друкованих засобах масової інформації та офіційному веб-порталі Київської міської влади оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляють в укладенні договору оренди і повідомляють про це заявнику. Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення відповідний орендодавець приймає заяви про намір взяти в оренду відповідне майно. Заяви про намір взяти в оренду майно подаються в довільній формі. Після закінчення строку приймання заяв відповідний орендодавець за погодженням постійної комісії Київради з питань власності протягом трьох робочих днів своїм розпорядчим документом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди. У разі, якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди нежитлових приміщень загальною площею до 100,00 кв. м включно укладається із заявником за погодженням постійної комісії Київради з питань власності, договір оренди нежитлових приміщень загальною площею більшою ніж 100,00 кв. м укладається із заявником за рішенням Київської міської ради. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

Разом з тим, відповідно до п.п. 5.7-5.8 Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, затверджене рішенням Київської міської ради від 21.04.2015 року № 415/1280 №415/1280, чинного на момент прийняття оскарженого позивачем рішення, департамент забезпечує рецензування звітів про оцінку майна та актів оцінки нерухомого майна відповідно до законодавства України. Висновок про вартість майна або акт оцінки нерухомого майна за наявності позитивного загального висновку рецензента про відповідність такого звіту вимогам нормативно-правових актів з питань оцінки майна затверджується райдержадміністраціями щодо майна, яке передане їм до сфери управління, або Департаментом щодо іншого майна, скріплюється печаткою та використовується для розрахунку розміру орендної плати, стартової орендної плати у разі проведення конкурсу та/або зазначення вартості об'єкта оренди у договорі. Результати незалежної оцінки є чинними протягом шести місяців від дати оцінки. Звіт з незалежної оцінки зберігається у орендодавця або підприємства-балансоутримувача протягом 3-х років після закінчення дії договору оренди.

Листом № 062/07/19-8317 від 24.07.2015 року Департамент комунальної власності м.Києва повідомив ТОВ «Скай Групп» про необхідність здійснення незалежної оцінки приміщень, що є предметом оренди та протягом 10 календарних днів надати до Департаменту нові звіти з оцінки майна для рецензування та укладення договорів оренди. 13.08.2015 року відповідачем затверджено новий висновок про вартість майна, в якому зазначається вартість об'єкта оцінки станом на 30.06.2015 року.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що відповідачами дотримано передбачену чинним законодавством процедуру передачі вказаного приміщення в оренду третій особі.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про недоведеність факту порушення відповідачами вимог чинного законодавства та про необґрунтованість вимог позивача.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права.

Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 158, 160, 167, 195, 196, 198, 199, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Ратуша» - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 вересня 2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.

Повний текст ухвали суду виготовлено 29.10.2015 року.

Головуючий суддя: Бистрик Г.М.

Судді: Межевич М.В.

Сорочко Є.О.

.

Головуючий суддя Бистрик Г.М.

Судді: Сорочко Є.О.

Межевич М.В.