Справа № 0311/1556/2012
Категорія
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
березня 2012 року Маневицький районний суд Волинської області в складі:
шовуючого - судді Покидюка М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження в лт. Маневичі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління енсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести ерерахунок і виплату пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в Ланевицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії. 2вої вимоги обґрунтував тим, що він є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської сатастрофи 3 категорії, отримує пенсію по віку, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі. Згідно вимог ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" йому повинна виплачуватись додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, хоча відповідно до п. 4 постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" фактично виплачується в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. Крім того, відповідно до вимог ст. 39 вказаного ОСОБА_2 йому, як особі, яка проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, має проводитись доплата в розмірі двох мінімальних заробітних плат, хоча відповідно до п. 2 постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" фактично виплачується 10 гривень 50 копійок. Посилаючись на зазначені обставини, просив суд зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі провести перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за останні шість місяців по дату винесення рішення по справі відповідно до ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, а також провести перерахунок та виплату за період за останні шість місяців по дату винесення рішення по справі доплати до пенсії відповідно до вимог ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до ухвали Маневицького районного суду Волинської області від 13 березня 2012 року судовий розгляд даної адміністративної справи здійснюється в порядку скороченого провадження.
Представник відповідача ОСОБА_3 подала до суду заперечення на позовні вимоги ОСОБА_1, в якому вказала, що проти задоволення позову заперечують, оскільки пенсія позивачу нараховується та виплачується відповідно до вимог діючого законодавства, а тому у задоволенні позову просили відмовити за безпідставністю. Підтвердили, що позивач є особою, яка І постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, а також являється непрацюючим пенсіонером.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що адміністративний позов є підставним і підлягає до часткового задоволення.
і В судовому засіданні встановлено, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок
: Чорнобильської катастрофи 3 категорії. ОСОБА_1 одержує пенсію по віку відповідно до ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", він перебуває на обліку в , управлінні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі. Зазначене встановлено з досліджених судом посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії Б № 210550 (категорії 3), пенсійного посвідчення № 101611, повідомлення управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про виплату пенсії ОСОБА_1
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний з що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працезда' втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в випадках, передбачених законом.
Згідно ст. 6 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страху непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порі за рахунок коштів, визначених законодавством.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які пострі внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення є порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов прожив трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закрії ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали вн; Чорнобильської катастрофи".
Статтею 49 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постр внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що пенсії особам, віднесеним до катего]:
3,4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заі здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до п.п. 9, 13 п. 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчи України" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року, який набрав чинності 1.01.2008 рок
4.1, 2 ст. 39, ч. 2, 4 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист грома; постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було викладено у новій редакції, відпої якої громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться де порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України; особам, віднесеним до кат щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 10 пр прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінім осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згі законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-прі актами. Проте рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року у с 1-28/2008 було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконститу положення пункту 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих актів України" України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких закон актів України". Положення пункту 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавч: України" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення деяких законодавчих актів України", які визнані неконституційними, втратили чинніст ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, у якому, крім того, було вк його преюдиціальність при розгляді судами загальної юрисдикції позовів у зі правовідносинами, що виникли внаслідок дії неконституційного акта.
Згідно ч. 1, 2 ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист грома постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності з 22.05.20( громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплаті розмірах: у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні платі непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, я навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.
Частиною 2 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які пост внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності з 22.05.2008 року, визна1 особам, віднесеним до категорії 3, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призна1 розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за віком.
За таких обставин є правильним та таким, що відповідає положенням ОСОБА_2 Укра статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастр< позивач має право на виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, і не нижчому 25 відсотків мінімальної пенсії за віком, та доплату до пенсії в розмірі двох мін заробітних плат.
Наявність такого права у позивача є визначальним для вирішення вказаного спору, к це право гарантується ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.ст. З, 6, 22, 64 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, зторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи іини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає ед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним в'язком держави. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої новаження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України, іституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових онів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих їв і свобод. Лише в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі кеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до п. 19 ППВС України № 8 від 13.06.2007 року „Про незалежність судової влади"
ювідно до статей 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та і нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та їмадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і вними законами прав і свобод.
Згідно п. 5 ППВС України № 9 від 1.11.1996 року „Про застосування Конституції України и здійсненні правосуддя" судам необхідно виходити з того, що нормативно-правові акти будь- ого державного чи іншого органу (акти Президента України, постанови Верховної Ради України, станови і розпорядження Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Верховної Ради ітономної Республіки Крим чи рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, акти органів сцевого самоврядування, накази та інструкції міністерств і відомств, накази керівників іприємств, установ та організацій тощо) підлягають оцінці на відповідність як Конституції, так і юну. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підлягав осуванню, не відповідає чи суперечить законові, суд зобов'язаний застосувати закон, який лює ці правовідносини.
Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному іговору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Отже, виходячи з принципу пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні ізміру пенсії позивачу застосуванню підлягає ч. 1, 2 ст. 39, ч. 2 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та ціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанови бінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які траждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та № 530 від 28.05.2008 року „Деякі питання іціального захисту окремих категорій громадян", на підставі яких здійснювалось нарахування (омісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та доплати до пенсії позивачу, оскільки анні істотно звужують обсяг встановлених законом прав, суперечать положенням ОСОБА_2 України ро статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", кі є чинними на даний час.
При цьому суд бере до уваги, що дія норм ст.ст. 39, 51 ОСОБА_2 України „Про статус та іціапьний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у 2010-2011 ках не була зупинена чи обмежена іншими нормативними актами, а зміни, внесені ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких онодавчих актів України" від 28.12.2007 року, рішенням Конституційного Суду України №10- рп/2008 від 22.05.2008 року було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Ст. 70 ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2010 рік" Кабінету Міністрів України надано право у 2010 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в солютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним 'критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із ОСОБА_2 України „Про [статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.
Крім того, суд бере до уваги, що інших постанов КМУ щодо встановлення розміру щомісячної доплати до пенсії після прийняття постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", встановлені розміри виплат в якій залишаються незмінними по даний час, яка є чинною, не
приймалося, в той час як Верховною Радою України неодноразово змінювався розмір мінімальної заробітної плати.
Однак, ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які пост внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено вказані виплати в кратному розі мінімальної заробітної плати в Україні. ОСОБА_2 (статті 62 та 67) Кабінету Міністрі] право проводити лише роз'яснення порядку застосування цього ОСОБА_2, якою, зокрема, є п< Кабінету Міністрів України № 987 від 20.06.2000 року „Про затвердження Порядку вико{ коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катаст соціального захисту населення", та підвищувати розміри доплат, пенсій і компенсацій, пере;] цим ОСОБА_2, відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітні але не зменшення їх та встановлення їх у твердій сумі, яка не відповідає положенням в; ОСОБА_2.
Отже, нарахування та виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та д до пенсії позивачу мали здійснюватися відповідно до норм ч. 1, 2 ст. 39, ч. 2 ст. 51 ОСОБА_2 З „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорноби. катастрофи".
Суд не бере до уваги положень ч. З ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове д пенсійне страхування", якою передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встан абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення пенсії, призначених згідно з цим ОСОБА_2, оскільки наявність такої норми за відсутності мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації пс конституційної гарантії та права на отримання щомісячної додаткової пенсії за шкоду, зг здоров'ю, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено ст. 51 ОСОБА_2 „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катас
Відповідно до ч. З ст. 67 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист грома постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", чинної з 31.10.2006 року, у разі збії розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного з підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього ОСОБА_2, а також розмір до, пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій, та розмір щоі компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Пере пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що підставою для перерахуй! є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму, і цей перерахунок здійснюєтьс встановлення цього мінімуму.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне і страхування" мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового м для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового прожиткового мінімуму.
Згідно ст. 21 ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 2: 2010 року встановлено у 2011 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на і розмірі з 1 січня - 894 гривні, з 1 квітня - 911 гривень, з 1 жовтня - 934 гривні, з 1 груді гривні та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населенні які втратили працездатність: з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривні, з 1 жовтня - 784 з 1 грудня - 800 гривень.
Оскільки позивачу слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за вік встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачу повинен пров виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.
Згідно ст. 22 ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 22 2010 року встановлено у 2011 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січ гривня, з 1 квітня - 960 гривень, з 1 жовтня - 985 гривень, з 1 грудня - 1004 гривні.
Відповідно до п.п. 6 п. 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в { містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України З 2002 року № 80-2, у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 люто року № 5-5 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13 березня 2008 року)приймалося, в той час як Верховною Радою України неодноразово змінювався розмірмінімальної заробітної плати.
Пенсійного фонду України в містах та районах відповідно до покладених на них завдань іризначають (здійснюють перерахунок) і виплачують пенсії, допомогу на поховання та інші виплати зідповідно до чинного законодавства. А тому суд вважає, що слід зобов'язати управління Пенсійного }юнду України в Маневицькому районі провести перерахунок та виплату пенсії позивачу, оскільки саме на відповідача покладено обов'язок проводити нарахування та виплату пенсії у конкретному розмірі, в зв'язку з чим суд не може перебирати на себе функції державного органу, на якого законодавством покладено такі повноваження.
Суд не бере до уваги посилання представника відповідача в поданому до суду запереченні на позовні вимоги на відсутність відповідного бюджетного фінансування для проведення перерахунку та виплати пенсії позивачу у відповідності до положень ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань.
Зазначене підтверджується практикою Європейського Суду з прав людини. Як зазначив Європейський Суд з прав людини в рішенні від 8 листопада 2005 року у справі Кечко проти України в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними (п. 23 Рішення). Згідно з п. 26 даного рішення Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Крім того, представником відповідача не враховано, що згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Всупереч зазначеним нормам КАС України представником відповідача не було подано відповідних доказів в обгрунтування заперечень на заявлені позивачем вимоги.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 направлено до суду лист з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії лише 11 червня 2011 року, що підтверджується відміткою на конверті. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, а тому суд вважає, що під час вирішення даного спору слід застосовувати шестимісячний строк звернення до суду.
Разом з тим суд бере до уваги, що відповідно до п. 4 розділу VII „Прикінцеві положення" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 23.12.2010 року, який набрав чинності 20.06.2011 року, установлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік". Зазначені положення ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року у справі № 1-42/2011 було визнано такими, що відповідають Конституції України (є конституційними).
На виконання вказаних положень закону Кабінетом Міністрів України 6 липня 2011 року прийнято постанову № 745 „Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", яка набрала чинності 23.07.2011 року, якою визначено порядок та розміри виплат, передбачених нормами та положеннями ст.ст. 39, 50, 51, 52, 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни", а тому позовні вимоги підлягають до задоволення лише по 22.07.2011 року.
Також суд бере до уваги, що згідно п. З розділу „Прикінцеві положення" ОСОБА_2 Україні „Про Державний бюджет України на 2012 рік" від 22.12.2011 року, який набрав чинності з 1.01.201: року, установлено, що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51 52 та 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідої Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 5, 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду Україні на 2012 рік.
На виконання вказаних положень закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанови >1 1210 від 23.11.2011 року „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи" та № 1381 від 28.12.2011 року „Про підвищення рівн соціального захисту найбільш вразливих верств населення", що набрали чинності з 1.01.2012 рок) якими визначено порядок та розміри виплат, передбачених нормами та положеннями ст.ст. 39, 50, 51 52, 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідо Чорнобильської катастрофи", ст. 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни".
Рішенням Конституційного Суду України № З-рп/2012 від 25.01.2012 року у справі № 1 11/2012 вказано, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуютьс; зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межа повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому чисі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, и основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України ь відповідний рік та інших законів України.
Згідно ст.ст. 63, 69 ОСОБА_2 України „Про Конституційний Суд України" від 16.10.1996 рок рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території Україні остаточним і не може бути оскаржене.
Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, ш слід зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі провест перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 2 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 12 грудня 2010 року по 22 липня 2011 року г підставі положень ст.ст. 51, 67 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, яі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розміру мінімальної пенсії за віко у відповідності до ч. 1 ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійь страхування", ч. З ст. 4 ОСОБА_2 України „Про прожитковий мінімум", з урахуванням виплачених су\
Крім того, слід зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому райої Волинської області провести нарахування та виплату за період з 12 грудня 2010 року по 22 липь 2011 року доплати до пенсії відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двс мінімальних заробітних плат на час виплати, з урахуванням виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 4, 5, 7-14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 183-2, 186 КАС України, ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 1, 13, 39, 49, 51. 56, 67, 70, 71 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року, ст.ст. З, 6, 8, ч. 2 ст. 19, ст. 22, ч. 1 ст 46, ст. 64 Конституції України, ППВС України № 9 від 1.11.1996 року „Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя", ППВС України № 8 від 13.06.2007 року „Пре незалежність судової влади", ч. З ст. 4 ОСОБА_2 України „Про прожитковий мінімум" від 15.07.1999 року, ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" віл 9.07.2003 року, рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року, рішенням Конституційного Суду України № З-рп/2012 від 25.01.2012 року, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинські області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії : шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 12 грудь 2010 року по 22 липня 2011 року на підставі положень ст.ст. 51, 67 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із юзміру мінімальної пенсії за віком у відповідності до ч. 1 ст. 28 ОСОБА_2 України „Про агальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ч. З ст. 4 ОСОБА_2 України „Про прожитковий мінімум", з урахуванням виплачених сум.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської )бласті провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії в юзмірі двох мінімальних заробітних плат на час виплати за період з 12 грудня 2010 року по 22 липня 2011 року на підставі положень ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Уіаневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня втримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, ікщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не жасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: М.В. Покидюк