Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
27 вересня 2010 р. № 2-а- 10258/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Зінченко А.В., розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства «національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства про стягнення суми штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор в інтересах держави в особі Державного підприємства «національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства на користь державного бюджету України 1020,0 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області 19 листопада 2008 року було проведено обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства в осінньо - зимовий період 2008-2009р.р. Ізюмського комунального виробничого водопровідно - каналізаційного підприємства, про що було складено акт обстеження № 7-20-02-0103/А/ОЗПС/-37. За результатами обстеження було видано обов’язковий до виконання припис № 7-20-02-0103/А/ОЗПС/-0037 від 19.11.2008 р. про усунення виявлених порушень, який відповідачем у встановлений термін не виконано, що підтверджується актом перевірки № 07/12-0017 від 10.03.2009 року.
29.05.09 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/12-0110 від 17.03.09 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0032.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень та видано припис № 07/12-0321 від 29.05.09 р.
07.08.09 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/12-0321 від 29.05.09 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0041.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень та видано припис № 07/12-0453 від 07.08.09 р.
15.10.09 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/12-0453 від 07.08.09 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0055 та старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову № 07/10-0153 від 20.10.09 р. про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики про усунення раніше виявлених порушень на суму 1020 (одна тисяча двадцять) грн.
Але до теперішнього часу штраф не сплачений.
Відповідач в своїх письмових запереченнях на позов вказав, що невиконання вимог приписів стало можливим в зв’язку з тим, що Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційного підприємство є комунальним підприємством, тарифи за водопостачання та водовідведення що діють є економічно необґрунтованими і відповідач фактично несе матеріальні збитки. Таким чином «Відповідач» не міг в повній мірі виконати умови приписів по причині відсутності коптів.
Також відповідач зазначив, що позивач звертався до суду з аналогічним позовом, а тому просить закрити провадження по справі.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно зі ст. 2 Закону України „Про електроенергетику” закон регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням енергії і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об’єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії. Згідно ст. 9 Закону України „Про електроенергетику”, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій та мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок встановлений постановою від 17.05.2002 року №665 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року №929”, якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії. Повноваження державних інспекцій та їх підрозділів визначені ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.07.1999 року.
Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області провела обстеження електричного обладнання відповідача, про що було складено акт обстеження № 7-20-02-0103/А/ОЗПС/-37 19.11.2008р.
На підставі зазначеного акту відповідачу було видано обов’язковий до виконання припис № 7-20-02-0103/А/ОЗПС/-0037 від 19.11.2008 року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін, а саме протягом тридцяти днів не виконав у повному обсязі, що підтверджується актом перевірки № 07/12-0017 від 10.03.2009 року.
29.05.09 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/12-0110 від 17.03.09 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0032.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень та видано припис № 07/12-0321 від 29.05.09 р.
07.08.09 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/12-0321 від 29.05.09 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0041.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень та видано припис № 07/12-0453 від 07.08.09 р.
15.10.09 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/12-0453 від 07.08.09 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0055 та старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову № 07/10-0153 від 20.10.09 р. про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики про усунення раніше виявлених порушень на суму 1020 грн.
За порушення вимог законодавства про електроенергетику передбачена відповідальність згідно зі ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" та п.5 "Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.1999 року.
Листом № 779-20 від 23.10.09 року дана постанова була направлена відповідачу, що підтверджено супровідним листом позивача та поштовим повідомленням, належним чином засвідчені копії яких залучені до матеріалів справи.
Згідно з п.10 вище вказаного положення суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити встановлений штраф у доход держбюджету України протягом 30 днів з моменту прийняття постанови про його накладення, але відповідачем до цього часу не сплачена сума штрафу у доход держбюджету у розмірі 1700 грн.
За таких підстав, враховуючи доведеність факту порушення відповідачем чинного законодавства, суд вважає позовні вимоги про стягнення 1020,0 грн. штрафних санкцій законними, обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Суд не може задовольнити клопотання відповідача про закриття провадження по даній справі, так як по справам на які посилається відповідач судом з відповідача стягуються примусово фінансові санкції на підставі інших постанов про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики. Тобто зазначені відповідачем справи та дана справа не є справами з того самого спору між сторонами.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про електроенергетику”, "Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.1999 р., «Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії»затвердженого Постановою КМУ №665 від 17.05.2002 р. та керуючись ст. ст. 94, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства «національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства - задовольнити.
Стягнути з Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства (64303, Харківська область, м.Ізюм, вул. Калініна,11 код 24673063) до Державного бюджету України (код платежу 21081100, р/р 31118106700012 відкритий на відділення УДК у м. Ізюм, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134350) фінансову санкцію у розмірі 1020 (одну тисячу двадцять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови в повному обсязі апеляційної скарги.
Суддя А.В. Зінченко