КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2015 року №810/5130/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за поданим адміністративним позовом, суд зазначає наступне.
Положеннями частини третьої статті 106 КАС встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, розмір ставки судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", станом на 1 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн.).
Із змісту позовної заяви випливає, що позивач просить суд припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця. Таким чином, позовна заява має немайновий характер.
Разом з тим, до позовної заяви позивач не додав документа про сплату судового збору, але подав клопотання про звільнення від сплати судового збору, у якому зазначив, що органи державної податкової служби були позбавлені права на пільги по сплаті судового збору і змушені сплачувати його у відповідності до ставок, визначених Законом України "Про судовий збір". У звязку з тим, що відповідно до затвердженого кошторису Білоцерківської об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області на 2015 рік видатки за КЕКВ 2800 "Інші видатки" на оплату судового збору не передбачені, а тому, немає можливості сплатити судовий збір у звязку з відсутністю коштів, що відповідно перешкоджає їй реалізувати своє право на звернення до суду з позовною заявою про скасування державної реєстрації. У звязку з цим, позивач просить звільнити його від сплати судового збору.
Вирішуючи вищевказане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно статті 88 КАС, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
В обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору позивач зазначає, що відповідно до затвердженого кошторису Білоцерківської об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області на 2015 рік видатки за КЕКВ 2800 "Інші видатки" на оплату судового збору не передбачені.
Так, 22.05.2015 Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №484-VIII, що набрав чинності з 01.09.2015, яким, зокрема, органи державної податкової інспекції виключено з переліку осіб, які мають пільги щодо звільнення від сплати судового збору.
Однак, відповідно до частини другої прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", Кабінету Міністрів України доручено забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Крім цього, прийняття рішення щодо звільнення від сплати судового збору є правом суду. Вищевказані норми не передбачають обов'язку суду звільнити особу від сплати судового збору у випадку наявності відповідного клопотання.
Ураховуючи вищезазначене, суд вважає, що вказані у клопотанні обставини не є поважними причинами для звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до вимог частини першої статті 108 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у звязку з чим суд, враховуючи положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення вказаних недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 11.11.2015, шляхом подання до суду:
- документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37955989, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м.Київ, код банку отримувача (МФО) - 821018, рахунок отримувача - 31213206784001, код класифікації доходів бюджету - 22030001 Символ звітності "206", призначення платежу - *;101;_(код клієнта за ЄДРПОУ), судовий збір, за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Київський окружний адміністративний суд) з позовом немайнового характеру в розмірі визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 листопада 2015 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяБасай О.В.