КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/12231/15
Суддя доповідач Губська О.А.
У Х В А Л А
22 жовтня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши апеляційну скаргу Київської міської митниці ДФС на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2015 року у справі за позовом Приватного акціонерного товариства “Енсто Україна” до Київської міської митниці ДФС за участю третьої особи – Головного управління державної казначейської служби у м. Києві про визнання відмови протиправною, зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до Київської міської митниці ДФС про визнання відмови протиправною, зобов’язання вчинити дії.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2015 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій контролюючий орган просив його скасувати, та ухвалити постанову, якою у задоволенні позову відмовити.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
При цьому, суд звертає увагу, що в силу положень другої частини статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України “Про судовий збір”.
Відповідач, на час подання даної апеляційної скарги – 06.10.2015, не віднесений до кола осіб, які в силу положень статті 5 названого закону, звільнені від сплати судового збору.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи, що предметом позову є визнання відмови відповідача протиправною та зобов’язання останнього вчинити певні дії, заявлені позивачем вимоги є немайновими.
Згідно з положеннями підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинній на час подання позову за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Положеннями частини першої зазначеної статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» станом на 1 січня 2015 року мінімальний розмір заробітної плати встановлено в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, розмір судового збору за подання позову у даній справі становив 73,08 грн. (1218,00*0,06=73,08).
Таким чином, за подання апеляційної скарги на постанову суду, ставка судового збору становить 80,38 грн. (73.08*110%=80,38).
Всупереч вищевказаним вимогам Закону, відповідачем до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору.
Апелянтом не заявлено клопотань про відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору.
Разом з тим, у скарзі митний орган посилається на те, що оскільки за пред'явлення до 01.09.2015 органами ДФС позовів (подань) до платників податків судовий збір не підлягав сплаті, розмір ставки судового збору для звернення органів ДФС із апеляційними та касаційними скаргами, заявами до Верховним Судом України щодо перегляду рішень за такими справами має дорівнювати, нулю, - тобто судовий збір в таких випадках сплаті не підлягає.
На думку суду, такі доводи апелянта безпідставними, оскільки наразі позовну заяву було подано не суб’єктом владних повноважень, а ПрАТ “Енсто Україна”.
Водночас, суд звертає увагу, що при зверненні із позовом, заявник виконав покладений на нього процесуальний обов’язок зі сплати судового збору, в свою чергу, відповідач такого обов’язку не виконав.
За правилами частин 1 та 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Поряд з цим, Вищий адміністративний суд України у постанові Пленуму від 23.01.2015 №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» акцентував увагу на тому, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Зважаючи на наведене, апеляційна скарга не відповідає вимогам закону.
Згідно з приписами частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху, а апелянту надано строк для усунення недоліків.
Недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції документів, що підтверджують сплату судового збору у розмірі 80,38 грн.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності - 206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.
На підставі наведеного та керуючись статтями 108, 186, 187, 189 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Київської міської митниці ДФС на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2015 року у справі за позовом Приватного акціонерного товариства “Енсто Україна” до Київської міської митниці ДФС за участю третьої особи – Головного управління державної казначейської служби у м. Києві про визнання відмови протиправною, зобов’язання вчинити дії – залишити без руху.
Надати апелянту десятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
У разі не усунення недоліків апеляційної скарги у зазначений строк, її буде повернуто апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.А. Губська