Справа №295/10636/15-к
1-кс/295/3780/15
УХВАЛА
Іменем України
17.07.2015 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира Слюсарчук Н.Ф.
при секретарі Давиденко Я.В.
старшого прокурора прокуратури м. Житомира юрист 3 класу ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого прокурора прокуратури м. Житомира юрист 3 класу ОСОБА_1 про проведення позапланової ревізії, внесене у кримінальному провадженні № 42015060020000036 від 14.07.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з вказаним клопотанням, в якому зазначив, що Слідчим відділом Житомирського МВ УМВС України в Житомирській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42015060020000036 від 14.07.2015 за фактом безпідставної невиплати в період з 01.01.2015 по червень місяць 2015 року СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР» заробітної плати більше, ніж 40 працівникам за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що ревізія фінансово-господарської діяльності СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР» Державною фінансовою інспекцією України в Житомирській області з вищезазначених питань у 2015 році не проводилась.
Таким чином є достатні підстави для призначення та проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР», що за адресою: 10031, м. Житомир, Богунський район, вул. Ватутіна, буд. 45, для з'ясування питань, які цікавлять слідство.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, заслухавши прокурора який підтримав клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення заявленого клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відтак, дослідивши матеріали клопотання, заслухавши думку прокурора, який клопотання підтримав, а також приймаючи до уваги те, що слідчим доведено, що на даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність в проведенні позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР», для забезпечення об'єктивного, повного та всебічного досудового розслідування по даному кримінальному провадженню, слідчий суддя приходить до висновку про його задоволення.
З огляду на викладене вище, керуючись ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 36, 40, 93, 110 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
1. Призначити у кримінальному провадженні № 42015060020000036 позапланову виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР», код ЄДРПОУ 38548163, юридична та фактична адреса: 10031, м. Житомир, Богунський район, вул. Ватутіна, буд. 45.
2. Проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Житомирській області.
3. Перед ревізією поставити наступні запитання:
- Чи здійснювалася в період поточного року по теперішній час СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР» господарська діяльність?
-Чи надходили на розрахункові рахунки та в касу СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР» грошові кошти? Якщо так, в якому розмірі та яким чином останні були розподілені та використані?
-Чи дотримано всіх вимог чинного законодавства під час прийняття, переміщення та звільнення з роботи працівників СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР» ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, Федоренко 1.1., ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_10, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42? Якщо ні, то які саме норми чинного законодавства порушено та ким?
-Чи проводилась виплата на СП «Молочний завод» Товариство з обмеженою відповідальністю «МВК ЛІДЕР» заробітна плата ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, Федоренко 1.1., ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_10, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42 в період 2015 року? Якщо так, то у якому розмірі, коли та на підставі яких документів? Чи мало можливість підприємство виплатити вказаним особам заробітну плату, вихідну допомогу при звільнені, компенсацію за невикористану відпустку?
-Чи дотримано всіх вимог чинного законодавства про оплату праці під час проведення виплати заробітної плати вищевказаним особам за період 2015 року? Якщо ні, то які саме норми чинного законодавства порушено та ким?
-Чи рахується за даними бухгалтерського обліку підприємства заборгованість по виплаті заробітної плати вищевказаним особам? Якщо так, то за який період, у якому розмірі (в розрізі складових нарахувань заробітної плати) та чи мало підприємство фінансову можливість своєчасно виплатити заробітну плату вищевказаним особам?
4. Провести ревізію у строк з 17.07.2015 р. по 17.08.2015 р.
5. Постанову для виконання направити до Державної фінансової інспекції в Житомирській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя