Постанова № 52681926, 22.10.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2015
Номер справи
812/1448/15
Номер документу
52681926
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 жовтня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1448/15

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М. розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду в Марківському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 4485,82 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

07 вересня 2015 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду в Марківському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 4485,82 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю Прогрес зареєстроване як юридична особа 08.02.2006 та внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відповідно до Витягу Державної реєстраційної служби.

Відповідно до п. 2 ст. 14 Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування є страхувальником.

ТОВ «Прогрес» нараховані страхові внески сплачував несвоєчасно і тому має заборгованість до Пенсійного фонду.

Згідно акту №10 звірення розрахунків на 01.01.2013 ТОВ «Прогрес» має заборгованість 23935,74 грн. в тому числі страхові внески 20568,94 грн., фінансова санкція 233,21 грн., пеня 3133,59 грн. Зазначена сума боргу узгоджена з платником Вимогою №Ю-2 від 05.12.2012. За період з 01.01.2013 по 27.08.2015 кошти в рахунок погашення боргу до Пенсійного фонду не надходили, що підтверджується картками особового рахунку страхувальника.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.11.2010 року по справі № 2а-7679/10/1270 задоволені позовні вимоги прокурора Марківського району Луганської області в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 19449,92 грн.

Отже, заборгованість ТОВ «Прогрес» зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій і пені, що підлягає стягненню в судовому порядку становить 4485,82 грн., в тому числі страхові внески 1119,02 грн., фінансові санкції 233,21 грн., пеня 3133,59 грн.

На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 4485,82 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, надав суду клопотання, в якому просив розглянути справу без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи, заперечень проти позову не надав.

Відповідно до ч.6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, дійшов наступного.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач ТОВ Прогрес, 01.06.2004, 08.02.2006 зареєстровано Марківською районною державною адміністрацією Луганської області (а.с.4-6) та в управлінні Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно акту №10 звірення розрахунків по ТОВ Прогрес за нарахованими та сплаченими страховими внесками до ПФУ в 2012 році станом на 01.01.2013 обліковується заборгованість у розмірі 23 935,74грн. (а.с.9).

За несвоєчасну сплату страхових внесків 05.12.2012 року було винесено вимогу про сплату боргу №Ю-2 (а.с.10) з вимогою сплатити заборгованість у розмірі 23 935,74 грн. у 10-дений термін, яку було отримано представником відповідача 11.12.2012 (а.с.11).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.11.2010 року по справі №2а-7679/10/1270 задоволені позовні вимоги прокурора Марківського району Луганської області в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 19449,92 грн. (а.с.38).

Отже, заборгованість ТОВ «Прогрес» зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій і пені, що підлягає стягненню в судовому порядку становить 4485,82 грн., в тому числі страхові внески 1119,02 грн., фінансові санкції 233,21 грн., пеня 3133,59 грн.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно з пунктом 7 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.14 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 № 1058 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Згідно з п.6 ч.2 ст.17 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 № 1058 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно з ч.6 ст.20 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 р. № 1058 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Відповідно до статті 106 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин):

суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій;

територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату;

протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій;

страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку;

у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки;строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

На підставі викладеного суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, які слід задовольнити.

Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки позивач на час подачі позовної заяви був звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст.69-72,86,94,158-163,167,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду в Марківському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 4485,82 грн. задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес (місцезнаходження: 92400, Луганська обл., Марківський район, смт.Марківка, пров.Лермонтова,7, код ЄДРПОУ 32196476) на користь управління Пенсійного фонду в Марківському районі Луганської області (місцезнаходження: 92400, Луганська область, Марківський район, смт.Марківка, вул.Леніна,20, код ЄДРПОУ 21792554) суму заборгованості зі сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені у сумі 4485,82 грн. (чотири тисячі чотириста вісімсот пять гривень 82 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя ОСОБА_1