КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2015 року справа № 810/3293/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до редакції районної газети «Миронівський край» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
в с т а н о в и в:
до суду звернулось Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів до редакції районної газети «Миронівський край» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 26496,00 грн.
Не погоджуючись із заявленими вимогами, відповідач надав до суду заперечення, в яких зазначив, що, відповідно до статті 181 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» на державну службу зайнятості покладено обов’язок зі здійснення пошуку підходящої роботи для інваліда відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань. Додатково вказав, що обов’язок підприємства, установи і організації зі створення робочих місць для інвалідів та їх працевлаштування, встановлений статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та не включає здійснення їх фактичного пошуку роботодавцем і працевлаштування на створених робочих місцях.
На підтвердження своїх заперечень надав докази створення робочих місць в редакції районної газети «Миронівський край» для інвалідів та направлення до уповноваженого органу із їх працевлаштування звітності та інформацію щодо можливого працевлаштування інвалідів.
Суд зазначає, що передбачений статтею 19 Закону обов’язок по забезпеченню працевлаштування інвалідів не слід ототожнювати з обов’язком роботодавця здійснювати їх фактичний пошук і працевлаштування на створених останнім робочих місцях, оскільки законом на роботодавця цей обов’язок не покладається.
З урахуванням заперечень відповідача та, керуючись Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991 р., статтями 11, 14, 33, 70, 71, 72, 86, 94, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Брагіна О.Є.