печерський районний суд міста києва
Справа № 757/34260/15-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Фаркош Ю.А., при секретарі Заїкіній Д.І., за участю слідчого Савки О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого групи слідчих Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Безрука А.С. проведення позапланової виїзної ревізії, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий Безрук А.С. звернулась до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором другого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України Лавренюком М. про проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ПАТ «Укргідроенерго»
Зі змісту та матеріалів клопотання, Генеральною прокуратурою України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12013100150000333 від 28.02.2013, за фактами розкрадання держаних коштів службовими особами ПАТ «Укргідроенерго» у період 2010 - 2014 років, шляхом організації закупівель товарів, робіт та послуг у підконтрольних підприємствах за значно завищеними цінами, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України..
Установлено, що протягом 2010 - 2014 років службові особи ПАТ «Укргідроенерго», зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам держави, брали участь у незаконній схемі розкрадання державних коштів шляхом організації закупівель товарів, робіт та послуг у підконтрольних підприємств за значно завищеними цінами.
Слідчий вказує, що з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, кола осіб, причетних до вчинення указаного злочину та точної суми спричиненої ПАТ «Укргідроенерго» шкоди виникла необхідність у проведенні позапланової ревізії ПАТ «Укргідроенерго».
Заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, надходжу до наступного висновку.
Згідно з ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Вважаю, що для забезпечення розслідування в кримінальному провадженні та збирання доказів, перевірки законності укладання вищевказаних договорів та встановлення шкоди, спричиненої ймовірним злочином, наявні підстави для проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ПАТ «Укргідроенерго».
Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 40, 107, 110, 309 КПК України, ст.ст. 5, 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого групи слідчих Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Безрука А.С. - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ПАТ «Укргідроенерго» (код ЄДРПОУ 20588716), розташованого за адресою: Київська область, м. Вишгород.
Встановити термін ревізії в кількості 15 робочих днів з 05.10.2015.
В ході ревізії вирішити наступні питання:
●Чи були допущені будь-які порушення норм Закону України «Про здійснення державних закупівель», Податкового кодексу України та іншого законодавства з боку службових осіб ПАТ «Укргідроенерго» під час виконання фінансового плану закупівель на 2010 - 2015 роки, чи дотримано порядок його формування та чи обґрунтовані (ринкові) ціни, закладені у зазначений план закупівель;
●Чи були допущені будь-які порушення норм Закону України «Про здійснення державних закупівель», Податкового кодексу України та іншого законодавства з боку службових осіб ПАТ «Укргідроенерго» під час здійснення державних закупівель та іншого використання бюджетних коштів протягом 2010 - 2014 років;
●Чи були допущені будь-які порушення норм Закону України «Про здійснення державних закупівель», Податкового кодексу України та іншого законодавства з боку службових осіб ПАТ «Укргідроенерго» під час проведення конкурсних торгів та у подальшому, виконання укладеного з ТОВ «Кабельтехпостач» договору на придбання товарів, робіт та послуг на загальну суму 35,9 млн. грн., встановивши та перевіривши в ході перевірки, повноту виконання робіт та придбання товарів, перерахування коштів та виконання інших умов договорів;
●Чи були допущені будь-які порушення норм Закону України «Про здійснення державних закупівель», Податкового кодексу України та іншого законодавства з боку службових осіб ПАТ «Укргідроенерго» під час проведення конкурсних торгів та у подальшому виконання укладених з ТОВ «Укренержи» договорів на виготовлення, постачання, монтаж-демонтаж, шеф-монтаж та пусконалагоджування восьми трансформаторів для трьох ГЕС, на загальну суму 147,9 млн. грн., встановивши та перевіривши в ході перевірки, повноту виконання робіт та придбання товарів, перерахування коштів та виконання інших умов договорів;
●Чи були допущені будь-які порушення норм Закону України «Про здійснення державних закупівель», Податкового кодексу України та іншого законодавства з боку службових осіб ПАТ «Укргідроенерго» під час проведення тендеру та у подальшому виконання укладеного з ТОВ СП «Стан-Комплект» договору на придбання та встановлення дизель-генераторів на загальну суму близько 12 млн. грн., встановивши та перевіривши в ході перевірки, повноту виконання робіт та придбання товарів, перерахування коштів та виконання інших умов договорів;
●Встановити відповідність пропозицій, наданих учасниками конкурсних торгів, їх реальним на той час можливостям щодо належного виконання ними умов договорів, укладених з переможцями тендерів;
●Чи відповідають фактичні об'єми придбаних товарів та обладнання, виконаних робіт на місцях, перерахованих коштів умовам та об'ємам, вказаних у договорах та документах, що підтверджують їх виконання (акти приймання-передачі, товарно-транспортні та інші накладні, рахунки-фактури тощо);
Проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції України.
Надати дозвіл на проведення зустрічних звірок у разі виникнення такої необхідності.
В разі наявності збитків, зазначити їх розмір, кому вони заподіяні і встановити винних осіб.
Надати інспекторам Державної фінансової інспекції України можливість використати матеріали даного кримінального провадження для проведення ревізії.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Ю.А. Фаркош
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник 1 - матеріали судового провадження № 757/34260/15-К
Примірник 2 - слідчому Безруку А.С.
Слідчий суддя: Ю.А.Фаркош