Справа № 761/24733/15-а
Провадження № 2-а/761/397/2015
У Х В А Л А
Іменем України
01 жовтня 2015 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Макаренко І.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації, Департаменту охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації, треті особи - Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Управління Державної казначейської служби України в м. Донецьк про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та відшкодування моральної і матеріальної шкоди,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся у порядку цивільного судочинства до суду з вказаним позовом.
Ознайомившись з поданою позовною заявою суд приходить до висновку про те, що даний спір не належить розглядати місцевому загальному суду як адміністративному суду, з огляду на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
За п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Таким чином, вирішення вказаного спору не відноситься до компетенції місцевого загального суду як адміністративного суду у відповідності до положень ч. 1 ст. 18 КАС України.
Разом з тим, за ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, з вказаними позовними вимогами позивачеві слід звертатись у порядку адміністративного судочинства до окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо: справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 108 КАС України, суддя
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації, Департаменту охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації, треті особи - Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Управління Державної казначейської служби України в м. Донецьк про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та відшкодування моральної і матеріальної шкоди- повернути позивачеві для подання до належного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Адміністративного апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: