П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 жовтня 2015 р. Справа №607/16768/15-п
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
19 жовтня 2015 року до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1за ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 576655 від 09 жовтня 2015 року, ОСОБА_1 вчинив порушення порядку подання відомостей про виплачені доходи - несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою 1ДФ, за ІІ кв. 2015 р., термін подання 10 серпня 2015 року, фактично подано 02 жовтня 2015 року (акт перевірки № 138/17-06/39710401 від 02 жовтня 2015 року); порушено п. 51.1 ст. 51, п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, приходжу до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно повернути до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Тернопільській області, для належного оформлення з наступних підстав.
Ч.1 ст. 163-4 КУпАП встановлюється адміністративна відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п.п. 2.5, 2.6 Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України 28 жовтня 2009 N 585, усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений. Зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Однак, всупереч вказаній нормі, в протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 576655 від 09 жовтня 2015 року, міститься виправлення, а саме у податковому номері особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Окрім того, у протоколі не заповнено усі реквізити та до протоколу не долучено документів, що стосуються відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Так, в п.2 протоколу про адміністративне правопорушення, необхідно заповнити наступні реквізити прізвище, імя, по батькові, вказати документ, який посвідчує особу, коли і ким виданий, серія і номер, місце проживання, місячний заробіток, сімейний стан, на утриманні. Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 576655 від 09 жовтня 2015 року серед відомостей про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 зазначено лише - прізвище, імя, по батькові, місце проживання, місячний заробіток. Інші реквізити п. 2 вказаного протоколу не заповнені.
Також, у протоколі не зазначено місця та часу вчинення адміністративного правопорушення, а заначено лише дату 02 жовтня 2015 року.
Зазначені недоліки не дають можливості повно та обєктивно розглянути дану справу та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення відповідно до вимог ст. 33 КУпАП.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, необхідно направити в Тернопільську обєднану державну податкову інспекцію Головного Управління ДФС у Тернопільській області, для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 38, 163-4, 256, 276, 278 КУпАП, Інструкцією з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП направити в Тернопільську обєднану державну податкову інспекцію Головного Управління ДФС у Тернопільській області, для належного оформлення.
Головуючий суддя /підпис/ ОСОБА_2