Ухвала суду № 52592506, 09.12.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.12.2013
Номер справи
2а-15396/11/2670
Номер документу
52592506
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601 м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корпус 1 У Х В А Л А

місто Київ

09.12.2013 року Справа №2а-15396/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

судді: Пісоцької О.В.,

за участю секретаря

судового засідання Тимчук М.Д.,

розглянувши у приміщенні суду у місті Києві у судовому засіданні, фіксація якого за допомогою звукозаписувального технічного запису, відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, не здійснюється заяву відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області «про заміну сторони виконавчого провадження» вих.№3.4/47697 від 01 листопада 2013 року (вх.№03-4/78124/13) у справі №2а-15396/11/2670

за позовною заявоюОСОБА_2доКоростишівської районної державної адміністрації Житомирської області, Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської областіпровизнання дій та бездіяльності неправомірними, і зобов'язання вчинити дії, ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 вересня 2012 року у справі №2а-15396/11/2670 позов ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2, позивач) задоволено частково: визнано протиправним рішення Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області (далі - Комісія Коростишівської РДА, відповідач-2), викладене у протоколі засідання Комісії Коростишівської РДА від 12 січня 2011 року №31, стосовно повернення на підставі неподання окремих висновків органу містобудування та архітектури, органу охорони культурної спадщини, природоохоронного та санітарно-епідеміологічного органу на доопрацювання проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_2 земельної ділянки, площею 0,2500га, на АДРЕСА_1 визнано протиправним та скасовано висновок Комісії Коростишівської РДА, №9 від 26 жовтня 2011 року «про погодження (про відмову у погодженні) Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2 з метою надання її у власність загальною площею 0,2500га. Земельна ділянка знаходиться: АДРЕСА_1 Цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства»; зобов'язано Комісію Коростишівської РДА, вжити заходів щодо повторного розгляду проекту землеустрою «щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_2 з метою надання її у власність загальною площею 0,2500га. Земельна ділянка знаходиться АДРЕСА_1» у спосіб та строки, визначені законодавством, та - повідомити ОСОБА_2 про прийняте рішення у встановленому законом порядку. У задоволенні частини решти позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено.

Вище зазначена постанова суду набрала законної сили 24 вересня 2012 року, а 06 грудня 2012 року представником позивача одержано виконавчий лист для примусового виконання вказаного судового рішення.

За вказаним виконавчим листом постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області (далі - Відділ ПВР управління ДВС) від 22 січня 2013 року відкрито виконавче провадження №36043976.

Водночас, на розгляд суду надійшла заява Відділу ПВР управління ДВС вих.№3.4/47697 від 01 листопада 2013 року (вх.№03-4/78124/13) про заміну сторони виконавчого провадження у вище вказаній адміністративній справі, в якій останній, посилаючись на неможливість виконання постанови суду від 06 вересня 2012 року у зв'язку з викладенням у новій редакції статті 186-1 Земельного кодексу України, просить замінити сторону виконавчого провадження з Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області на Відділ Держземагенства у Коростишівському районі Житомирської області.

Проте, у судове засідання, призначене на 09 грудня 2013 року ухвалою суду від 29 листопада 2013 року представники сторін та виконавчого органу не прибули, у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, не здійснюється, що, водночас, не може бути, згідно з частиною 2 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, перешкодою для вирішення вказаної заяви Відділу ПВР управління ДВС.

У заяві вих.№3.4/47697 від 01 листопада 2013 року Відділ ПВР управління ДВС просить розглянути останню без його участі.

Вирішуючи вказану заяву, судом враховано наступне.

Відповідно до частини 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з частиною 1 статті 186-1 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року №2768-III проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року №445 (далі - Положення №445), Державне агентство земельних ресурсів України (далі - Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Відповідно до пункту 7 Положення №445 Держземагентство України здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, а також через міськрайонні, міжміські, міжрайонні територіальні органи.

Так, згідно з пунктом 1 Положення про Управління (Відділ) Держземагентства у районі, затверджене Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 травня 2012 року №258 (далі - Положення №258), Управління (Відділ) Держземагентства у районі (далі - Управління (Відділ)) є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України.

Завданням Управління (Відділу) є реалізація повноважень Держземагентства України на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (пункт 3 Положення №258).

Пунктом 14 Положення №258 визначено, що Управління (Відділ) є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в установах Казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Таким чином, врахувавши вище зазначене, норми чинного законодавства та те, що територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин в даному випадку є відділ Держземагентства у Коростишівському районі Житомирської області, суд дійшов висновків про наявність підстав для задоволення заяви Відділу ПВР управління ДВС вих.№3.4/47697 від 01 листопада 2013 року та заміни боржника у виконавчому провадження №36043976 - на відділ Держземагентства у Коростишівському районі Житомирської області.

Керуючись статтями 41, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області «про заміну сторони виконавчого провадження» вих.№3.4/47697 від 01 листопада 2013 року (вх.№03-4/78124/13).

Замінити боржника - Коростишівську районну державну адміністрацію Житомирської області - на відділ Держземагентства у Коростишівському районі Житомирської області (12501 Житомирська область, Коростишівський район, м. Коростишів, вул. Шевченка, 1; код за ЄДРПОУ 38284283) у виконавчому провадженні №36043976, відкритого відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області за виконавчим листом, виданим 29 листопада 2012 року Окружним адміністративним судом міста Києва у справі №2а-15396/11/2670 за позовом ОСОБА_2 до Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області, Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій та бездіяльності неправомірними, і зобов'язання вчинити дії.

Копії даної ухвали суду надіслати на адреси ОСОБА_2, Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області, Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області, відділу Держземагентства у Коростишівському районі Житомирської області та відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) О.В. Пісоцька